Jump to content

1.Nesil Mazda3 H7 LED Uygulama Sorunu

ediz07
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

2004 mazda3 aracımın kısa farlarına beyaz led far uygulamak için H7 NİKEN led kitini aldım. Ledin baş tarfında cıkarılan aparatı fara takmak istedim fakat ledin aparatı normal halojen aparatın yarısı kadar kalınlıkta olduğundan dolayı tel ile tutturamadım. Oyle oluncu da led Allaha emanet durdu. ve far toz kapagı vardı onu takınca da led fanın hava alacak yeri kalmadı. Sanırım xenon far takan arkadaşlar H7 için tekrar bir aparat gibi birşeyler takıyor olabilir aliexpreste adaptörleri gördüm ama led için uygun olanı bulamadım. Daha önce takan birileri var mı? ya da önerisi olan var mı?LED.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok güzel  verim aldım, led>xenon>halojen bana göre. Halojenin odağına en yakın bu ledler. Kesilme çizgisi de farımız mercekli olduğunda çok güzel oluyor, keskin bir şekilde kesilme çizgisi, xenondaki gibi üste ışık hüzmesi sızması olmuyor. 
Ayrıca xenondaki gibi belirli bir noktaya ışık odaklanması olmuyor, çok güzel bir biçimde homojen ve şiddetli bir aydınlatma oluyor.

Ki bu nedenle transporterda h4, corollada reflektör farlarda dahi çok iyi bir kesilme çizgisiyle aydınlatma elde ediliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

https://www.aliexpress.com/item/Auto-Head-light-H7-LED-Car-Bulb-Holder-Socket-Headlight-Adapter-For-Mazda-CX5-2pcs/32803563001.html?spm=2114.40010308.4.13.VuVcLq

bu aparat ancak bu aparatı takmak için bir ucundan kesmek gerekiyor . bende montaj yaptım far içindeki teli bükerek sabitledim arkadan toz kapağını da kapatınca tam olarak sabitlendi toz kapağını kapatığım için tam olarak randımanli bi soğutma olmuyor ancak 1 saatlik kullanım sonucu toz kapağını kaldırarak sıcaklığını kontrol ettim. halojen ampul kadar ısınmıyor elinizle dokunabiliyorsunuz

Yaptığım montaja349c57c09175eecf141f675ce96b877.jpg54adbfd6234def475bd3b2e6889ec5f1.jpg9678f72a411a1a3ae2d32193f73be235.jpg

Redmi 3S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• bariskokuz
      Yazan: bariskokuz
      herkese merhaba;

öncelikle forumda angel eyes hakkında konular açılmış olsa'da Türkiye'de birebir yapımının anlatımının olmadığını fark ettim. bir süredir benimde oldukça dikkatimi çeken engel eyes halkalarını satın aldım ve montaj serüvenim başladı.

halkaların birçok çeşidi bulunmakta düz beyaz renk ve kumanda ile kontrol edilebilen rgb modelleri mevcut. daha sade olması için düz beyaz modelini aliexpres üzerinden sipariş verdim. yaklaşık 20 gün içinde ürünler teslim edildi gümrük vergisi dahil 150tl ödedim.

asıl bomba şimdi bu halkaları almak ile işiniz bitmiyor tabi kide farları kime açtıracaksınız maliyeti ne olacak eğer far açılırsa cam buğulanma yapar mı soruları ile baş başa kalıyorsunuz. 

İzmir'de yaşayan biri olarak 3. sanayi sitesi 2. sanayi sitesi buca sanayi sitesi gibi yerlerde bir çok işletme sahibi ile görüşüp fikir alışverişi yaptım ve ücret aldım.
      farı açmak ve bu montajı yapmak için İzmir piyasasında farın tanesine 150tl ile 600tl arasında fiyatlar ile karşılaştım. ŞOK ŞOK ŞOK

bu süre içinde uzun yıllardır tanıdığım aracımın aksesuar, cam film gibi işlerini yaptırdığım bir arkadaşın artık far tamir ve onarım işlerine başladığını öğrendim.
      2 far angel eyes montajı için benden istediği fiyat 150tl oldu.   veeee tabiki bugün montajını yaptık aşağıda detayları ile resimleri paylaşıyorum.

aracımızın işlemlerden önceki hali

tamponu sökerek işlemlere başlıyoruz

farlarımızı yerinden sökerek ısı tabancası ile birbirinden ayırıyoruz

ısı tabancası ile sökülen farlarımız 3 parça olarak ayrılıyor ve aşırı sıcağa maruz kalan parçaları soğuması için bekletiyoruz.

sonraki işlemimiz halkaları yuvalarına uyacak şekilde takmak, Burada dikkat edilmesi gereken yer kısa far  halkaların kablolarını saklamak için çok ufak bir kablo deliği açmanız gerekiyor. uzun far için çerçevenin etrafından rahatça geçirebiliyorsunuz. ayrıca içinden çıkan bantlara ben güvenmediğim için dayson ile yapıştırdım.

kabloların arkadan çıkarıldığı görünüm.

halkalar takıldıktan sonra dayson kurumasını bekliyoruz. bu sırada hazır far açılmışken iç dış detaylıca temizlemenizde fayda var. ben zımpara pasta ve cila işlemi yaptım.
      kurutma işlemi bittikten sonra farı açtığımız adımların tam tersini yaparak ve tabiki far aralarına dayson sürerek topluyoruz. hava tabancası ile ısıtıp yapışması ve hava almaması için işlem yapıyoruz ardından kurumasını donmasını bekliyoruz. 

işlemleri biten farımızın yeniden montajını yapıyoruz.  burada bir karar vermeniz gerekiyor angel hangi şartlarda yanmalı ? elektriği parktan alırsanız sadece park ve far acılığında yanacaktır. kontaktan alırsanız araç çalıştığı andan itibaren gündüz ledi gibi yanacaktır.  (ben kontaktan bağlattım)

hazır bunları yapmışken birde kayar sinyalli gündüz ledi takayım dedim. ve tabiki sadece onunla kalmadım amerikan park ve bütün farları led zenon yaptım

yaklaşık 16 saat süren emeğin karşılığında karşınıza çıkan görüntü tamda budur. 

öncesi sonrası olarak daha fazla detay belli olacaktır.

şimdi gelelim bu keyfin zevkin net maliyetlerine

angel eyes 150tl
      far montajı 150tl
      ayarlı amerikan park 60tl
      uzun kısa sis led zenonlar 450tl
      animasyonlu kayar sinyalli gündüz ledi 100tl 

umarım elimden geldiğince ve detaylıca sizlere bilgi verebilmişimdir.  

keyifli forumlar dilerim
    • onurcantatar
      Yazan: onurcantatar
      Merhaba arkadaşlar,

Aracım 2017 mazda axela (3), Benim aracımda avrupa mazda 3 kasalarındaki gibi gündüz farı yanmıyor.

Form'da biraz araştırma yaptım. Önceden de yanmadığını söyleyenler olmuş ve çözüm yöntemlerini denedim;
      1-  Aracı D ' ye taktım el frenini çektim ve dışarı çıktım yanmıyor.
      2- Aracı 5 km hıza kadar sürdüm karşıdan eşim baktı yanmıyor.
      3- Auto far ayarına vs oynadım fakat yanmıyor.

Acaba benim aracımda gündüz farı olmayabilir mi?   

Yardımlarınız özlenir.

• Yasin42
      Yazan: Yasin42
      Arkadaşlar herkese merhaba aracim 2018 mazda sedan power araci aldigim ilk gun aksami farlari yaktim aydinlatmasina bakmak için bide ne görüyüm farlarin içinde lekeler var özellikle sol farda su almiş gibi ve kuruyupbiz yapmiş gibi neyse hemen aradim bayiyi dediler ne geriyosa yapilir ertesi gün servise gittik durumun iceriden oldugunu farlarin degismesi gerektigini soylediler dedik nazarlik olsun bi baktik bayideki tüm araçlarda var aynı sorun.hepsinin farı az cok lekeli içerden bize verdikleri güvenle bi müddet kullanmami soylediler gecmez ise gereginin hemen yapilacagini soylediler ki yaparlarda biliyorum bu durumla karsilasan oldumu.
      2.Bir diger sormak istediğim sey farkari yakinca far camina iz dusuyor halka seklinde acaba dedim bi sorun mu var ama gündüz incelememe ragmen farlar kapaliyken hiçbirsey gorunmuyor bu durum normalmidir.
    • Tarahumara
      Yazan: Tarahumara
      Araçta led olmayan tek lambalar sinyaller kalınca onlara da bir el atayım dedim. Aracı ilk aldığımda krom rengi sarı yanan halojen lambalar almıştım. Sinyal yuvalarının içinin sarı gözükmesi hoşuma gitmiyordu. Krom lambaların sorunu, renginin biraz soluk olması. 4 tane lamba test ettim ve bir video hazırladım. İkisi halojen, ikisi led. Led lambaların sinyal verdiğinizde hızlı hızlı yanıp sönmemesi için resistor kullanmanız gerekiyor. Kullanılan resistor bu:

Resistor, kesme delme ya da lehim yapmanızı gerektirmeyecek bir model. Halihazırda bulunan lambanızın yuvasına takılıyor ve ledi de bu resistorun ucundaki yuvaya takıyorsunuz. Gayet basit bir işlem. 
      Kullanılan lambalar bunlar:

En iyi sonucu sondaki siyah gözüken led ile aldım. Diğer ledle arasında %10 bir parlaklık farkı var. Ledlerin ve resistorun linkleri:
      https://www.aliexpress.com/item/2pcs-7440-W21W-T20-Canbus-Error-Free-Resistor-LED-Decoder-Warning-Error-Canceller-For-LED-Turn/32311526133.html?spm=2114.13010608.0.0.ZdrMTd
      https://www.aliexpress.com/item/T20-W21W-7440-33-smd-2835-LED-Car-Red-Brake-light-bulb-WY21W-Amber-Turn/32635326872.html?spm=2114.13010608.0.0.awMfE7
      https://www.aliexpress.com/item/S25-1156-Ba15S-P21W-33-smd-5730-CREE-LED-Car-Yellow-Amber-Turn-Signal-Red-Brake/32617742415.html?spm=2114.13010608.0.0.xmshac
      Sonuç bu:

• SlayerX
      Yazan: SlayerX
      Merhaba,
      2. Nesil Mazda 3 (2010) aracıma led uygulaması yaptım ancak kısa huzmeli farların aydınlatmasından çok memnun değil gibiyim. Araştırmalarımda lens arkası reflektörün kararması gibi bir problemden bahsediliyor, bu duruma şahit olan ve reflektör değişimi sonrası verim alan var mıdır? bir de aşağıda fotoğraflarda aydınlatmanın yeterli veya değil şeklinde yorumunu yaparsanız sevinirim. zira kendim de duruma gereksiz fazla takıyor olabilirim. teşekkürler.
      park şambası 820lm 6000k
      kısa ledler 8000lm 6000k, (kısalar için manuel yükseklik ayarı 1)
      uzun ledler 8000lm 8000k

kısa ledler

uzun ledler

• Yeni Oluştur...