Jump to content

Tiptronikte 2 den 3 e geçerken zıplama

Uygar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Infiniti FX35 te aracı tiptronikte kullanırken, Araç hızlanır vaziyetteyken 2 den 3 e geçtiğimizde hafif bir sekme,vurma yapıyor,  fakat normal "D" pozisyonunda kullandığımızda bu sorun yok. Ne yapmalıyız? şanzımanın içini açtırmak istemiyoruz açıkcası, yoksa bir daha o şanzımandan adam olmaz bizce..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

İstersen Mazda6 ile de takas yaparız :D

uygar bu teklifleri kaçırma bence. yoksa elinde kalacak infinity, bana hiç bakma ben değişmem Ördekle  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uygar size bir tavsiye mekanikçi biri olarak gidiyorsunuz Shell e alıyorsunuz 150 ytl lik 100 oktan v power şöyle güzelce arabanın etrafına ve üzerine serpip zippo çakmak yakıp atıyorsunuz bütün sorunlardan kurtuluyorsunuz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uygarcım eğer iyi bir şanzıman tamiri ustası bulabilirsen ki yok gibi birşey aracın şanzıman tipine göre kitabı bulunup aracın şanzıman revizyonu yapılabilir.İstanbulda gerekli parçalar bulunur.Yeterki düzgün usta bulabil.Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şaka bi yana araç kaç km de 100.000 km den az ise şanzımanda problem olacağını sanmıyorum.

ilk önce şamzıman yağının durumu kontrol edilmeli yağın durumuna göre ve de test cihazı ile otomatik şanzıman kontrol ünitesinin arıza kayıtlarına bakılmalı en son şanzıman sökülmeli sökecek kişi gerçekten şanzımandan anlayan bir usta olmalı  O0 birde yetkili servise gösterirseniz daha iyi olur belki elektronik bir arıza olabilir  O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

birde yetkili servise gösterirseniz daha iyi olur belki elektronik bir arıza olabilir  O0

yetkili servis bulursa gösterir fena kitlemişler bence :geyik: :geyik:

yazılım güncellemeyle kurtulursunuz belki

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2-3 mesaj haricinde konuyu yakmak istiyorum :D Babam görse bu cevapları ne düşünecek :D geziyor zaten yanımda bi bakıyor ekrana ne var ne yok diye :D

Normal D pozisyonunda herhangi bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak abi tiptronik elektronik olduğu için yapabilir belki vuruntu eğer normal D konumunda yoksa.Gerçi o arabanın heryeri elektronik:D Uygar kardeş bi serviste cihaza sok bence tiptronikte ise sadece problem mantıken şanzımanın kavramaların sorun olmaması gerekir.Elektronik bir arıza olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

R değil de deRe ye atsa daha kesin çözüm olur. hem belki kaskodan parasını alır :)

Yeni nesil elektronik şanzımanlarda R ye atarsanız bile birşey olmaz diye biliyorum...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...