Jump to content

Mazda 3 Fren Sesi

Anıl
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

hızlı giderken yapılan ara frenlerde değil ama arabayı durdururken yapılan frende sanki bir sürtünme sesi gibi ses geliyor.servise sordum soğuktan balataların ıslanmasından olduğunu söyledi.Bana pek mantıklı gelmedi.son soğuklardan sonra araba perfonmasında azalma yaşayan var mı?soğuklarda sonra arabanın hızlanma süresi uzadı gibi geliyor bana

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı ses bendede var özellikle hafif basışlarda balata ile disklerin birbirine sürtünme sesi ama eminim soğuk ve ıslak balatalardan ısındığı zaman geçiyor çünkü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı ses bendede var özellikle hafif basışlarda balata ile disklerin birbirine sürtünme sesi ama eminim soğuk ve ıslak balatalardan ısındığı zaman geçiyor çünkü

umarım öyledir.Eşiyoka gidiyorum kaynarcada .arabayı ordan aldığım için o şekilde devam etti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hızlı giderken yapılan ara frenlerde değil ama arabayı durdururken yapılan frende sanki bir sürtünme sesi gibi ses geliyor.servise sordum soğuktan balataların ıslanmasından olduğunu söyledi.Bana pek mantıklı gelmedi.son soğuklardan sonra araba perfonmasında azalma yaşayan var mı?soğuklarda sonra arabanın hızlanma süresi uzadı gibi geliyor bana

Soğuk, kar, yola atılan tuzlar vs. herhalde... Hafta sonu Adapazarında Turanza Er 30 larla mahsur kaldım... Arabanın kar girmedik yeri kalmadı, pazartesi akşam çıktım, yine acaip kar, frene basınca balatalarda biriken buz ve karı hissediyodum resmen... Pazartesiden sonra Bu sabah arabaya binince baktım yine frenlerden ses geliyor basında sürtünme sesi gibi.. Yıkattım, temizlenince ses de gitti, frenlerde yumuşadı..Biraz kıllanmadım değil ama Üsküdardan, kasımpaşa üzerinden eminönü ne geldim, bir sorun, yok, ses de dahil...Aman diim lastikler kaymayı acaip kolaylaştırıyor var ise aracında Turanza Er 30 olanlar karda çıkmasın(daha önce uyarı yapan arkadaşların haklılığını ben yaşayarak öğrendim) :o))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anıl bir başka ustaya göstermekte faydalı olabilir. Ben yarın Merser Koşuyolu na uğrayacağım konuyu bir de onlara sorarım..

Anıl  kusura bakma şirkette bir problem olduğu için serviste çok az kaldım ve o arada soramadım. P.tesi telefon ile soracağım inşallah ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bendede var, dün arabayı 40000 bakıma soktum oradada sordum balataların daha rahat 5000 gider dediler, problem yok dediler, Helin in de dediği gibi sürtünmeden kaynaklana bi ses.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir iki şey de ben karalayayım :)

frenlerden gelen ses cızırtı (metalin metale sürtmesi sonucu oaln cızırtı ) gibi ise büyük bir olasıkla ikaz sacı diskin kenarına sürtüyordur  O0

gelen ses ötme sesi gibi ise (belediye otobüslerinin frenleri gibi :D ) balata sertleştiği için yapar  O0

cızırtıda balata değişim zamanı gelmiştir

ötmede ise temizlenir

benim Lantisin  fren balatalarını geçen hafta değiştirdim genelde ilk frenlerde durmaya yakın bariz bir ötme sesi geliyor önlerden. sesin kaynağı diskle balatanın daha tam alışamamasından kaynaklanıyor  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

benim Lantisin  fren balatalarını geçen hafta değiştirdim genelde ilk frenlerde durmaya yakın bariz bir ötme sesi geliyor önlerden. sesin kaynağı diskle balatanın daha tam alışamamasından kaynaklanıyor  :)

yada balatan tırt yeni taktıgın :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yada balatan tırt yeni taktıgın :D

diskler tırt  :D  torna yapılmıştı kış başlamadan, balata bitince  yeni balata uyum sağlamadı daha böyle tren öte öte  gitsin yaza doğru disk balata değiştiricem  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

mrb arkadaşlar bi sorum daha olacaktı benim araç yeni mazda3 dizel.1.ve 2. vitesde giderken yavaşlamak için frene hafif basınca demire sürtünme sesi gibi hafif bi ıslık sesi gibi bi sürtünme sesi geliyor bazen oluyor bazen olmuyorbide tam sıkı basınca olmuyor.acaba soğuk havalardanmı yada servise götürmelimiyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarıyla yeni nesil fren balatalarında asbest denen kanserojen madde kullanımı yasaklanmış ,ve bu maddenin olmamasından dolayı ses oluşabiliyormuş ,ayrıca balataları kontrol ettirmekte fayda var ,bir sorun yoksada disk yüzeyinin polisaj yapılmışcasına düzlediği balatalara hafiften kalın zımpara yapılırsa sesi kesecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turanza ER 30 mu var bir de? Bendekiler Turanza ER 300 ve karda sorun yaşamadım bugüne kadar. 5 yıldır da aynı marka lastik kullanırım. Ya da diğerlerini bilmediğimden bana mı öyle geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...