ceyhan.84

Mazda 323 İçin Koltuk Kılıfı

Bu konuda 28 ileti var

merhaba

mazda 323 hatchback 91 model arabanın koltuklarına bi döşeme alayım dedim hiç bi yerde bulamadım.

özel diktirecen diyorlar ya yokmudur satan yer.

yahu arabaya bişi alcam o yok bu yok deyip duruyorlar gıcık olmaya başladım >:(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aradığın koltuk kılıfı ise bunlar genelde araçtan bağımsız olmazlar mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi çok uyumsuz duruyo başka arabaya cük diye oturuyor ama 323 koltuğuna oturmuyor  çok abes kaçıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben kişisel olarak zaten döşemelere karşıyım. Ban aher halukarda garip görünürler. Sordun mu peki döşemecilere yenisi ne kadara mal oluyormuş ?

Sonuçta kılıflar da 70 YTL civarı gördüğüm kadarı ile belki biraz farkla daha iyi birşey çıkabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

moralim çok bozulmuştu bide o ara hid.diresiyon pompasından yağ damlatıyordu ne hidrolik pompada bişi çıktı nede borularda hiç bişi yok ama damlıyor az az ona baya bi canım sıkıldıydı neyse onu tam halledemeden kılıfçıya gittim adamlar baktı buna göre yok olmaz dediler başka kılıfçıya gittim onlarda aynı şeyi sölediler özel diktirecen dediler

benimde zaten canım sıkkındı pompadan dolayı onadan bişi sormadım atladım arabaya doğru eve başlarım kılıfınada arabasınada dedim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu kadar çabuk pes etmek yok :D Herşeyi istediğin zaman bulsan bu işin zevki nerede ? :) Biz de yurtdışı dahil birçok seçeneği değerlendiriyoruz. Can sıkılacak şey değil bu döşeme meselesi ama şu yağ sızıntısını bir baktır bence..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yağ meselesini ikinci kez gösterdim zaten.aracı sürdükten sonra iki küçük damla damlıyor sonra kesiliyor nasıl iş anlamadım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hidrolik seviyesini kontrol et fazla ise fazlasını bir şekilde biryerlerden atmak zorundadır,sızıntı sebebi olabilir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

reklamda dediği gibi...

"sen yenisin galiba" :)

şimdi yapacağın şey şu; önce döşemecileri ziyaret edip alacağın kılıfı arabaya uygun şekilde sabitleyip, arka koltuk kılıfının da kesilp biçilip koltuğa göre uyarlanmasını istediğini söyle ve kesin fiyat al. mutlaka 3-4 yer dolaş, tek yerden fiyat alma. benim arabanın koltuklara kılıfları sabitlediler, arka koltukların yatma özelliğine göre kılıfı kestiler, kol dayama parçasını kapladılar ve tüm bunlar için kılıf dahil 120 ytl para ödedim (kılıflar 80 ytl).

yağ kaçağı için ise daha önce söyledim mi bilmiyorum, distiribütörün tam dibinde bir o-ring vardır. o-ring kuruduğu zaman dibinden yağ sızdrmaya başlar ve sızan yağ şanzımanın üstüne doğru yayılır.

kolay gelsin...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

döşemeler çok güzel oturmuş bende böle otursun istiyorum ammaa uğraşacağa benziyoruz biraz

banada öle dediler kola dayama yeri iptal olur dediler normal döşeme olursa

ama özel ölçü aldırıp yaptıracam ne yapalım teşekkürler herkese

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

döşemeler çok güzel oturmuş bende böle otursun istiyorum ammaa uğraşacağa benziyoruz biraz

banada öle dediler kola dayama yeri iptal olur dediler normal döşeme olursa

ama özel ölçü aldırıp yaptıracam ne yapalım teşekkürler herkese

Özel ölçü almalarına gerek yok işte, zaten koltukları sökmek zorundalar. arabanın üstündeyken uyduruk kancalarla sağa sola taktırmayla olmaz o iş, topu tomarı 3-5 tane somun sökecekler ama kadir'in dediği gibi arka koltuklar 4 parça olduğu için gıcıklık yapabilirler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle kolçak kullanılabiliyor(Resimde görülebiliyor). Ayrıca kanca manca yok. Görenler Koltuk kaplandı sanıyor.

Ahmet ÇINAR bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kanclar altlarda ve arkada oluyor genelde.. kolcagı banada fermuarlı yapalım demıslerdı ben ıstemedım...  kısacası sekıl gokhan abının gonderdıgı gıbı yani cuukk diye oturuyor..

kardeş bana bi adres tel ver bende gideyim bari

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende mazda3'me düşünüyorum ister istemez  toz kaptığı için bende temizlik hastası olduğum için özel ilaçla sil sil bir yere kadar benim mazda3 e yakışacak bir kılıf nerden bula bilirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhabalar;

benim araçta da koltuk kılıfına ihtiyaç var.

mustafa abi foruma daha yeni geldim ama izmitte olmana çok sevindim.tanışırsak heralde yakanı bırakmam :)

şaka bi yana arabamın parasını henüz vermedim 1 sene oldu,ama borçtan kurtulur kurtulmaz müsait olduğun bi gün tanışabilirmiyiz?

teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.