Jump to content

Mazda3 40.000 Bakım... 24.03.08

Guest infsphinx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest infsphinx

Evet arkadaşlar abiler bugün 40k bakımına girdim.

yapılan rutin değiştirmelerin yanında ben şanzıman yağını değiştirttim ve de rot balansa soktum arabayı.

frenlere birşey yapılmadı lakin balatalar 30 k da değiştirilmişti...

şimdi sırayla faturadaki işlemleri ve fiyatlarını yazayım sizlere arkadaşların bilgileri olsun...

3 lt castrol TQ D 111 şanzıman yağı ............... 40,32 YTL

4 lt castrol magnatec motor yağı ......................68 YTL

Cam su katkısı ..................................................2,4 YTL

S.T.M. .............................................................. 3,2 YTL

Yağ Filtresi ...................................................... 8,8 YTL

4 adet buji .........................................................22,4 YTL

hava filtresi ...................................................... 28 YTL

rot balans ........................................................ 45 YTL

işçilik ................................................................ 76,8 YTL

toplamda KDV dahil 330 YTL olarak hesap çıkarılmıştır...

40,32 + 76,8 YTL yi düşünce... 213 YTL normal bakım ücreti çıkıyor ortaya ...

umarım bilgi verici olmuştur...

eeee şimdi hayırlı olsun ve maşallah larınızı bekliyorum buyrun .... :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

hah yerini yazmamışım evet... prd kusura bakmayın...

dışarıya asla gitmeyen biri olarak serviste tabi yer maslak merser ...

arabayla ilgilenen tüm mekanikçi ve diğer arakdaşlara bir teşekkür etmek vazifemiz... saolsunlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

şu bilgileri de sizlere aktarayım...

arabanın başındaydım işlemer sırasında ve tabi uzun uzun etraflıca sohbet etme imkanımız oldu...

şimdi ilk olarak carbon cleanden başlayalım...

Mazda 3 Mazda 6 gibi arabalara 60k dan önce kesinlikle tavsiye etmiyorlar carbon clean i... akaryakıtların artık eskisi kadar kirli olmadığını ve temiz çıplak yüzeylerle bu corbonun temasında istenmeyen durumların oluşabileceğini ve bazı çok ufak delikleri tıkayabileceğini söylediler...

daha önce bazıları değişik durumlarla birebir karşılaştığından bahsettiler olayları etraflıca anlattılar bana da ben burda uzun uzun yazmayayım şimdi...

açık hava filtresine gelirsek... biliyorsunuz uzun zamandır araştırıyordum ben taktırmaya da karar vermiştim ta ki benim ankara daki modifiyeci abimi arayana kadar ... onun söylediğinin birebir aynısını söyledir burda ... neredeyse hiçbirşey elde edilemeyeceğini hatta aldığın hissedilmez performans etkisinden çok daha fazla risk alıp motorun içine toz alma olayının gerçekleşebileceğinden bahsettiler.

üstüne bu motor silk borpower tipi katkılar için de daha bu km lerdeki bir araba da denemediklerini fakat km yapmış özellikle yağ yakan araçlarda bariz bir etkisinin olduğunu koymanın ciddi faydalar sağladığını söylediler fakat dediğim gibi km si bu mertebelerde olan bir araca uygulamadıklarını ve bu konuda sağlıklı bir bilgi veremeyeceklerini söylediler...

off çok uzadı... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

abi sorma ... :D

o hakkaten komik ya bi de şu stm nin ne oldunu sormayı unuttum bak... :D

fiyat bence gayet normal ya 213 ytl işçilik biraz falaz gibi duruo ama o kadar da olsun 10 k da bir gidio die düşünüo insan...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

Spreyli Temizlik Malzemesi :D

ana o mu hakkaten...

koparım o zaman ona da mı para alıolar yahu... iimiş... :D

mertebesi çok küçük olsa da böle ufak şeyler komişk geliyor insana... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

Darısı 50 bin bakımına  :nazar: cam suyum bitmişti burdada bulmam imkansız aldım 1.5 ytl ye iki tane camsil koydum mis gibi köpürüyor  :D

bas bas köpür abi oh mis gibi... bi de güzel kokar şimdi o camsiller oh ferah ferah gidersin... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

toplamda KDV dahil 330 YTL olarak hesap çıkarılmıştır...

40,32 + 76,8 YTL yi düşünce... 213 YTL normal bakım ücreti çıkıyor ortaya ...

umarım bilgi verici olmuştur...

eeee şimdi hayırlı olsun ve maşallah larınızı bekliyorum buyrun .... :D :D :D

nice kırkbin bakımlarına kardeşim. :)

hehehe demekki bende senin gibi işçiliği düşsem(ki düşülmez  :D ) 110liraya gelmiş benim 40.000 bakımı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence Önder rot balansı düşüp işçiliği katman lazım. İşçiliği mecburen veriyoruz :) Bir de ben rot balansı dışarıda yaptırma taraftarıyım çünkü serviste yaptırınca o da dışarı götürüp aynı paraya bir de KDV ekliyor. Hatta ben servisin götürdüğü yeri öğrendim oraya götürmeyi düşünüyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

abi yanlışı düşmüşüm zaten...

işçilik tabi var... rot la şanzıman yağını düşmek istemiştim ben... :D prd o konuda...

o zaman yeniden hesaplarsak... 244,68 işte 245 YTL tutmuş... özür dilerim rota bakayım derken altındakini almışım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

Bence Önder rot balansı düşüp işçiliği katman lazım. İşçiliği mecburen veriyoruz :) Bir de ben rot balansı dışarıda yaptırma taraftarıyım çünkü serviste yaptırınca o da dışarı götürüp aynı paraya bir de KDV ekliyor. Hatta ben servisin götürdüğü yeri öğrendim oraya götürmeyi düşünüyorum :D

sorarsanız söleyim abi zaten rot balansçıyı... :D

ben çok memnun kaldım rot balanscılardan hakkaten ilgilendiler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...