Jump to content

Ipod Audio Kit Montajı [Resimli Anlatım]

SWeeT6six6
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Fiyat hatırlamıyorum.

Direksiyondan kontrol edilebiliyor.

Aux çıkışından iki kablo geliyor. Bunun biri sadece Ipod için ancak diğeri standart ses jackı. Dolayısıyla başka mp3 çalarlar takılabilir ancak kontrolleri mp3 player üzerinden yapılmak durumunda kalınır.

Xcarlink tecrübem olmadığı için yorum yapamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 65
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

6

• OveRMinD

6

• SWeeT6six6

12

• Limpony

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Evet, ta kendisi :)

Edit: Bu, yazdığı üzere ipod mini, ipod nano ile uyumlu. Eski ipod shuffle lar ve ipod videolar ile uyum sağlamıyor.

Bir de sağlama almak adına yeni ipod nano kullanılacaksa satıcıya sormak lazım. Ben birinci ve ikinci nesil nano da bir sorun yaşamadım. Tahminimce üçüncü nesilde de bir sıkıntı çıkarmayacaktır ama emin olmak lazım yine de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

ben bugün audio system usb/sd changer taktım aracıma.yalnız gaz pedalının ordaki ilk parçayı çıkarabildim ama küllüğe ulaşabilecek parçayı çıkaramadım.ayrıca küllük kısmında delik yok gibi.onu nasıl hallettiniz?

ben küllüğe ulaşamadığım için koltukla bardaklık arasında kalan bölgeye çift taraflı bantla sabitlemeyi düşündüm.olur mu öyle sizce?

bu sırada sd kart ve usbden çok rahat kullanılabiliyor.aux girişinden iphone 4 bağladım ses çok güzel fakat kontrol yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Arkadaşlar yorumlarınızı okudum.. Hepınıze teşekkürler,

Fakat bir türlü işin içinden çıkamadım.Bana en uygun fiyatlı bır yol gösterebilirmisiniz..

Durmadan cd yapmaktan sıkıldım..

Şimdiden teşekkurler , İyi forumlar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

merhaba arkadaşlar ucuz yollu bır mp3 calar sıstemı ıstıyorum + blutoth ıle beraber tabıı soyle bır adres var ne işe yarıyor işimi çozer mi acaba??

yardımınız için şimdien teşekkurler..

http://gromaudio.com/store/android_adapters/mazda_2008-2009_usb_android_adapter_direct_interface.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar ucuz yollu bır mp3 calar sıstemı ıstıyorum + blutoth ıle beraber tabıı soyle bır adres var ne işe yarıyor işimi çozer mi acaba??

http://gromaudio.com/store/android_adapters/mazda_2008-2009_usb_android_adapter_direct_interface.html

Evet sizin istediğiniz parça bu ve sizin Araca da uygun cihaz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

Rica etsem fotoğrafları yenden yüklermisiniz, bir çoğu silinmiş, farklı kaydet yaparak da almaya çalıştım, dosya yok diye hata verdi, yada resimleri sıkıştırıp bir yere de upload edebilirsiniz. Çok sevinirim :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen ay bu üründen aldım ve kendim 2005 model mazda 3 aracıma yarım saatte montajını yaptım. gayet kaliteli ve güzel, mikrocd kart, USB bellek ve ipone bağlama özelliği var.  umarım faydası olur.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-mazda-2004-2008-mazda-3-usb-sd-cevirici-audio-system-126414927/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlatım ve bilgilendirme için teşekkürler, bende yeni audio kablo siparişi verdim 11 dolara 2 haftaya gelir sanırım,bu konu montajı yapabilmem konusunda oldukça aydınlatıcı bilgiler içeriyor fakat ben resimleri göremiyorum  :-[

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

merhabalar arkadaşlar,

bugün ankara'da mazda 3 için bu cihazı taktırdım(cihaz aynı resimdeki gibi fakat markası farklıydı) fakat çalışmadı. takan yerdeki usta araçtaki ses sistemindeki aux çıkışını çalışabilmesi için yetkili servisten yazılım attırmam gerektiğini söyledi. ben de meb başayar'a gittim ve durumu izah ettim. araçtaki aux çıkışını kontrol ettiler ve herhangi bir yazılıma gerek olmadığını söylediler. taktığım yere gidip yine denedik ama çalıştıramadık. adamlar cihazı söktüler. sorunun nereden kaynaklandığını anlayamadık. acaba bu cihazı taktıran arkadaşlar  bu tarz bir sorun ile karşılaştılar mı? Servisten yazılım atılması gerekiyor mu?

cevaplarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar arkadaşlar,

bugün ankara'da mazda 3 için bu cihazı taktırdım(cihaz aynı resimdeki gibi fakat markası farklıydı) fakat çalışmadı. takan yerdeki usta araçtaki ses sistemindeki aux çıkışını çalışabilmesi için yetkili servisten yazılım attırmam gerektiğini söyledi. ben de meb başayar'a gittim ve durumu izah ettim. araçtaki aux çıkışını kontrol ettiler ve herhangi bir yazılıma gerek olmadığını söylediler. taktığım yere gidip yine denedik ama çalıştıramadık. adamlar cihazı söktüler. sorunun nereden kaynaklandığını anlayamadık. acaba bu cihazı taktıran arkadaşlar  bu tarz bir sorun ile karşılaştılar mı? Servisten yazılım atılması gerekiyor mu?

cevaplarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Resim nerde göremedim resmi ama aukstan bağlanan harici depolama birimlerinde mp3 çalabilmesi için müzikleri CD01, CD02, CD.... diye oluşturulan klasörlerin içine atmak lazım, yoksa direk atılan mp3 leri okumaz müzik çalar, aracanız kaç cd çalıyorsa o kadar CD klasörünü tanır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resim nerde göremedim resmi ama aukstan bağlanan harici depolama birimlerinde mp3 çalabilmesi için müzikleri CD01, CD02, CD.... diye oluşturulan klasörlerin içine atmak lazım, yoksa direk atılan mp3 leri okumaz müzik çalar, aracanız kaç cd çalıyorsa o kadar CD klasörünü tanır...

cevabınız için teşekkür ederim. resimden kastım bu konunun başındaki montaj resimleriydi. oradaki markadan farklı bir markanın aynı cihazını taktırmıştım. fakat montaj yapıldıktan sonra cd tuşuna basıldığında ''ex'' diye görmesi gerekiyordu ama görmedi. cd tuşuna bastığımızda '' no cd'' hatasını alıyorduk. zaten taktığım yerdeki ustalar kendi flash disklerini bağlayıp denediler. hatayı bizler de anlayamadık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevabınız için teşekkür ederim. resimden kastım bu konunun başındaki montaj resimleriydi. oradaki markadan farklı bir markanın aynı cihazını taktırmıştım. fakat montaj yapıldıktan sonra cd tuşuna basıldığında ''ex'' diye görmesi gerekiyordu ama görmedi. cd tuşuna bastığımızda '' no cd'' hatasını alıyorduk. zaten taktığım yerdeki ustalar kendi flash disklerini bağlayıp denediler. hatayı bizler de anlayamadık.

hmm. tuhaf, ben sipariş verip montajını da kendim yapmıştım bi sorun çıkmamıştı halen çalışmakta... acaba aracın modeliyle uyumlu olmayan cihazımı taktılar acaba....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

%90 ihtimalle aracın müzik sistemiyle uyumsuz cihaz takılmıştır. Şu anda satış sitelerinden araca uygun arama yaparak almanız gereken parçayı rahatça bulabilirsiniz. Taktırma konusuna gelince; takılması zor değil, ankara'daki arkadaşlara yardımcı olabilirim. Benim aracımda hiç küllükle falan uğraşmadım, direkt torpidoya bıraktım cihazı. Bir tane 16 gb'lık flash disk içerisindeki binlerce parça yatiyor da artıyor zaten, öyle çok tak-çıkar yapmaya gerek kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

%90 ihtimalle aracın müzik sistemiyle uyumsuz cihaz takılmıştır. Şu anda satış sitelerinden araca uygun arama yaparak almanız gereken parçayı rahatça bulabilirsiniz. Taktırma konusuna gelince; takılması zor değil, ankara'daki arkadaşlara yardımcı olabilirim. Benim aracımda hiç küllükle falan uğraşmadım, direkt torpidoya bıraktım cihazı. Bir tane 16 gb'lık flash disk içerisindeki binlerce parça yatiyor da artıyor zaten, öyle çok tak-çıkar yapmaya gerek kalmıyor.

internetten aracımla uyumlu oldugu yazılan cihazlardan bir tane sipariş verdim. onumuzdeki hafta elime geçer. montaj konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gittigidiyor'dan uyumlu olduğu söylenen bir tane cihazı inshroud'un yardımıyla da taktık fakat o da çalışmadı. aldığım cihazı iade ettim ve yeni bir cihaz geldi. neyse ki şansıma 3. de uyumlu cihazı tutturabildim. bunu da inshroud'dan gördüğüm kadarıyla montajını yaptım ve çalıştı. inshroud'a ve diğer yorum yapan arkadaşlara teşekkürler:) iyi ki varsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gittigidiyor'dan uyumlu olduğu söylenen bir tane cihazı inshroud'un yardımıyla da taktık fakat o da çalışmadı. aldığım cihazı iade ettim ve yeni bir cihaz geldi. neyse ki şansıma 3. de uyumlu cihazı tutturabildim. bunu da inshroud'dan gördüğüm kadarıyla montajını yaptım ve çalıştı. inshroud'a ve diğer yorum yapan arkadaşlara teşekkürler:) iyi ki varsınız.

hadi hayırlı olsun güle güle kullanın, bence aracın en büyük eksiklerinden birini giderdiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hadi hayırlı olsun güle güle kullanın, bence aracın en büyük eksiklerinden birini giderdiniz :)

teşekkür ederim:) evet haklısınız. geriye sadece cam filmi kaldı:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim:) evet haklısınız. geriye sadece cam filmi kaldı:)

aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız ve cam filmlerinizin morarmış olmamasını önemsiyorsanız kaliteli bir yerde yaptırmanızı tavsiye ederim.

Eylül 2010 da aracı alır almaz 6 cama sonaxta cam filmi kaplatmıştım, solma renk değişimi vs yok, cam çıtalarının altında kalan kısımlarla aynı renk devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...