Jump to content

Araba ateşlemiyor

Guest cagricalisan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest cagricalisan

bugun ısten donreken arabayı calıstırmaya calıstım zar zor calıstı once 1 kere calıstı sonra stop ettı sonra bıdaha denedım calıstı sonra bı yerde durdum kontagı kapadım tekrar calıstırmaya calıstım gostergedekı ısıklar zayıfladı fln calısmadı boguk bı ses cıkartmaya basladı .. sonra vurdurarak calıstırdık .. Acaba sorun nedır yardımcı olurmusnuz masrafı fln nedır cok canm sıkldı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest cagricalisan

aku yenı daha 1 aylık farlar fln gayet ıyı yanıyor.. şarj dınamosu yada atesleyıcı komuru bıttı dıye dusunuyorum ... wııw wıııw dıye zorlanarak ses cıkartıyor ve calısmıyor sebebını tam anlayamadım yardımmmm..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest cagricalisan

yada soyle soylıyım boyle bı sorunun sebeplerının masrafı ortalama ne kadardır en tuzlusundan en ucuzuna.. daha yenı aldım arabayı borçtayım zaten bu sorun cok canımı sıktı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

yok ya aksaraydaki parçacılarda ucuza bulursun bence mazdaninkini ya da senin guzuya uyanını...

ama fiyat olarak bi mertebe bişi ver diosan ı-ıh ... :D yok... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

eee o zaman çilesini çekecen... :D

sen mazda alacam dedemiş miydin yanlış mı hatırlıom...

kötü seçimlerin sonuçları işte... :D

şaka bi yana gene bulursun orda her markanın neredeyse her türlü parçasını satıolar ... :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest cagricalisan

mazda alıcam dedım ama vts daha modellı daha full ve daha spordu lantisden vazgectım 2 cı elı lantıse nazaran daha ıyı vsvs .. gercı bole problem 0 arabadadad oluorda

neyse baktırcaz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

istedigi kadar vts, gt, gti, tfsi, biturbo, supercharged vs... ekler alsın yinede o adıyla kimse aldıramaz bana o arabayı :D neyse kazasız belasız kullan hocam ama mazda nın sorunsuzlugu ararsın gibime geliyor.. işşallah basın agrımaz tabi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5000 ytl ye sat da kurtul o arabayı al bitane Lantis  :D

ilk işin sağlam bir elektrikçiye göster sanırsam sarj dinamosu veya sigortalarda problem olabilir  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) araba mazda degıl bu arada cıtroen saxo vts :D mazda alıcaktım vazgectım en basta basıma bunlar geldi :P

hata etmişsin bikere adından kaybediyo bu araba :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

akü yeni bile olsa şarj dinamonda sorun varsa bu durum olabilir. muhtemelen de senin sorunun böyle birşey. her halukarda akünü şarj ettir ve şarj voltajını ölçtür (yada avo metre ile kendin ölç)

araba çalıştıktan sonra kutup başlarından birini sök ve voltmetrenin + - uçlarını doğru olarak kablo uçlarına değdir. gördüğün değer şarj voltajıdır ve yaklaşık 12,5 - 13,5 volt arası bir değer olması gerekir. daha düşük bir değer görüyorsan  hem şarj edip hem de arabanın ihtiyacı olan elektriği karşılayamadığı için akün zayıflıyordur. bu değerleri görüyorsan akünün şarj tutmuyor olma ihtimali çok yüksektir ki bu ihtimal sanki daha kuvvetli gibi geliyor bana. unutmadan, araban hayırlı olsun. güle güle eskiteme :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tür bir sorun bende de var geçen günü farları açık unutmuşum zar zor çalıştı :D 2 gündür vurduruyorum :D yoksa tık yok kontak almıyo :D akü dandikti zaten bir de benim şarz etmiyor şarz dinamo bilyaları dağıtmıştı öyle kullanıyodum :D parkedenken 2 gündür yokuş aşağı parkediyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest cagricalisan

Sorun ortaya çıktı .. 1 hafta once cd çalar taktırmıstım.. Dınamoya gıden kablo kaldıramıyormuymuş neymıs elektrık kablosunu degıstırdıler şuan sorun yok allah şükür  1 sn de çalışıyor araba yağ ve suyuda değiştirdiler 40 ytl ye tuttu .. korktugum gıbı olmadı allahtan : ) saxo maxo ama suruşu ve yol tutuşu kalkışı cok ıyı bende sızın gıbı dusunuodum kullanmaya baslayınca ne pıyasası ne adı ne plakası umrumda olmadı : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...