Jump to content

Tekleme Sorunu (Lantis - Familia)

yanarhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar 1997 model lantis aracımda bujiler ve buji kablosu yeni olduğu halde 90 km hızla giderken tekleme oluyor. bi çok ustaya gittim (servis dışında) hiç birisi de bana doyurucu bi cevap vermedi. önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

ustalar nerelere baktılar ki?

90km ye kadar sorun yok mu? kablolar yan sanayidir herhalde (ben servisteki kablo fiyatını öğrenince arkama bile bakmadan kaçtığım için öyle tahmin ediyorum :)) yan sanayi kablolarda yeni bile olsa problem çıkartabiliyor. kaliteli japon üretimi kablolar var, onlardan bulup deneme yapabilir misin?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi şimdi sorun lpg ve benzinde yapıyor mu ilk önce bunu öğrenmemiz gerek eğer birinden birinde yapmıyorsa ateşlemede sorun olmayabilir  O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

birde aklıma gelmişken söyleyeyim 1996 1998 arası tüm 323 lerde( lantis -familia ) distribütörün üzerinde bulunan soketin kablolarında problem olabiliyor kabloların sokete girdiği yerde kablo sertleşmesi oluyor ve içinden kırılıyor dıştan bişey gözükmüyor  O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kabloları ve bujileri değiştirdiğimde tevzi makarası ve bobin içerisinde çatlamış plastik parçalar değiştirilmişti. bi süre arabada sıkıntı olmadı ama son 1 aydır bu sıkıntı var benzinde yapıyormu hiç denemedim doğrusu. çünkü her usta ayrı bişey söyleyince ben de ümidimi yitirdim açıkçası. kimisi lpg ayarından kimisi de bobinden dedi. ama hiç kimse bi formül bulamadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mrb,

benim arabada 323 hatchback 94 model.bi kaç haftadan beri tekliyor özellikle 2. viteste.bu gün çalıştıramadım bi türlü.usta baktı distribütörün içinde tevzi makarasında problem olabilir dedi.at nalı şeklinde bi şey işte.1 yıl önce problem yaşadım aynı parçadan ve değiştirdim yan sanayisiyle.bujileri vs kontrol ettik bişey yok.aynı sorunu yaşayan nvarmı ne yapsam acaba.tokattayım ve burda servis yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında ben de distribütörü değiştirmeyi düşündüm ama çıkma fiatı bile 350 ytl dediler. bi firmaya mail gönderdim. cevapları: var.700 ytl. bu kadar cvp yazmışlar. orjinal mi yan sanayi mi çıkma mı hiç bi bilgi yok. bu da esnaf işte.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

avan sayarı yapılmadı. doğrusu ne olduğunu da bilmiyorum. teknik konulardan pek anlamam. hiç bir usta da söylemedi böyle bişey. ama inşallah fazla bişeyi yoktur da ucuz atlatırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

distribütör söküldüyse avans ayarı bozulmuştur büyük bir olasılıkla  :)

mazdadan anlayan bir usta bulursanız sorunlarınız daha çabuk çözülür

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg nin markası aldesa. araba otomatik onu söylemeyi unuttum. aslında bi tek sürat yaparken olmuyor bu sorun kırmızı ışıkta beklerken ille  vitesi boşa almam gerekiyor. yoksa çok kötü sarsılıyo araç. genelde de motor ısındıktan sonra başlıyor bu tekleme ve sarsıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

noluyo bu arabaya anlamadım. nazar mı deydi nedir. aldığımda arabada en ufak bi sorun yoktu. ne olduysa tüp taktırdıktan sonra oldu. en iyisi mazda dan anlayan iyi bi ustaya götürmek ve ne parçası değişecekse değiştirmek başka çare kalmadı gibi. benim araçta da de stop etme yok ama eğer yemeği çok yediysem sindirecek kadar salladığı kesin. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi bizim  şimdi sana söylediklerimiz olabilecek şeyler mazdadan anlayan bir ustaya gittiğinizde şikayetinizi anlatıp bana böyle fikirler verdiler ne yapalım dersen çözümü daha kolay olur sorunun  O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için. adana merkez de olsaydım şimdiye çoktan hallolmuştu sorun. ilçede yaşamanın dezavantajları. inşallah en kısa zamanda giderim de sorunu hallederim. hepinize iyi geceler arkadaşlar. Allah' a emanet olun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

ustaya gitmeden önce benzindeki durumuna bakmayı unutmazsın inşallah. sözünü ettiğin problem hava filtresinden bile kaynaklanabilecek bir sorun. araba yüksek devirlerde daha çok hava çeker, bunu karşılayamayacak bir filtre yüzünden araba boğulabilir. hava oranı LPG sistemlerinde benzine oranla çok daha fazla önem taşıyor. Örneğin fazla açılmış hava ayarı yüzünden araba düşük devirlerde normale yakın çalışırken gaza bastıkça sanki arabada gaz bitikmiş gibi hareket etmeye başlayabilir. Sonuç olarak bir arabanın teklemesine sebep olacak bir sürü etken var ve malesef servise girdiğinizde arabada LPG varsa tüm suçu ona yüklerler. Sorun çözülürse sebepleri buradan bizimle paylaşırsanız seviniriz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanarhan,

kardeş benim arabadaki sorunla aynı galiba .yazdıklarından onu anladım durunca titreme çok oluyor.giderken tutukluk yapıyor.aynısı daha öncede oldu distribütörün içindeki yarım ay şeklindeki parçadan  kaynaklanmıştı tevzim diyorlar galiba.onu değiştirdim 1 seneden beri problem yoktu.ama parça çin malıymış ancak bu kadar dayanabildi .şimdi tekrar alacam 90 milyon dediler.sen herhangi bir araştırma yaptınmı.ne kadar diyorlar.bu arada benim araba 323 hatchback 94 model

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben tevzi makarasını değiştirdim orjinal çıkmasıyla. sorun kalmamıştı ama şimdi yine başladı. distribütörü söken usta bi yerinde çatlak olduğunu ve japonla yapıştırıldığını belki de buradan olabileceğini söylemişti. ama yine de kesin bişey diyemem demişti. tevzii makarasının çıkma fiatı 40 ytl adana da zaten bi yerde var bu parça çıkma olarak. orjinal sıfırı kaç para bilmiyorum. ama inşallah sorun distribütörden deyildir diyorum. ha bi de araç otomatik olduğu için sorun vites D de iken ve hız 100 e kadar çıkana dek oluyo. o hızdan sonra sorun pek olmuyo. vites S de iken hız 50 60 iken oluyo hızlanınca olmuyo. ben de bi anlam veremedim bu işe. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

benim arabam 1997 model familia ve lantis ile aynı motora sahip. hani buralarda bir yerlerde olsan diyeceğim ki bendeki parçaları tek tek söküp senin arabada deneyelim ama yakında değilsin ki :(

senin problemin çözüldüğünde mutlaka sebebini öğrenmek isterim, cidden çok merak ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...