Jump to content

Gaz Kesme Sorunu (Practica - Familia 1.5)

hakangazi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bundan 1ay önce arabayla 2.viteste biraz yüksek devir yaptım ve araba kendiliginden gaz kesti.3 attıktan sonra araba gaz kesmeye devam etti.Bu durum yüksek devirli kalkışlardada 1-2 gün devam etti.O günden sonrada bunu bidaha yapmadı.Bu devir düşmesinin nedeni nedir.Motora bi zarar vermişimidir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

otomatik devir kesici devreye girmiş :)motor kendini cok zorlayacak noktaya geldiginde kendisi otomatik olarak devri kesiyor korkacak bir durum yok  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir seferde benim basıma geldi ama depoyu dipte kullanmıstım tahmin ediyorum depodaki pislikler gelmişti motora kesiklik yapıyordu.sonra depoyu fulleyip enjektör katkısı ekledim kullandıktan sonra bir sıkıntım kalmadı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçen benim başıma gelen gibi bişey olabilir :  arabayı otoparka bıraktım bişey yoktu bir saat sonra acaip bir şekilde tekleme vardı meğersem ikinci silindirin buji kablosu bozulmuş akım kaçırıyor araç bi silindir eksik çalışıyormuş

müsait olduğunda arabayı çalıştır sırayla buji kablolarını çıkar motorun çalışması değişmeyen silindirin kablosunda  arıza olabilir .

sorun buji kablolarından çıkmazsa mazdadan anlayan bir ustaya göster bence  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şuanlık bi sorun yok.Bi akşamlık bi olaydı ilerde başıma iş açmasın diye danışmak istedim şu aralar böle bi duruma rastlamadım.saolun tekrar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir seferde benim basıma geldi ama depoyu dipte kullanmıstım tahmin ediyorum depodaki pislikler gelmişti motora kesiklik yapıyordu.sonra depoyu fulleyip enjektör katkısı ekledim kullandıktan sonra bir sıkıntım kalmadı..

Depodan pislik geleceğini sanmıyorum çünkü depoda pompanın üstündede filtre var.Sanırsam benzin azlığından olmuş abi:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

filtre olsa bile pislik gelmiş olabilir, o günlerde aldığın benzin kötü olabilir, motorun yanma odasına yağ sızdırıyorsa (bu hem kendisi hem de maliyet açısından en kötü ihtimal) yüksek devirde içeri sızan yağ miktarı artmış ve bujilerden birini yağlamış olabilir. daha sonra buji kendiliğinden kuruyup normal çalışmaya dönmüş olabilir. halilin söylediği gibi buji kablosu arızalı olabilir, kablo uçlarında korozyon oluştuysa akım geçirmemiş olabilir. sonuçta bir sürü sebep sayılabilir, senin kontrol edebileceklerin ise kablo uçlarına bak bakır paslanması varsa temizlemeye çalış veya yeni kablo al (japon üretimi yan sanayi kablolar işini görür) 3000-3500 devirde egzosttan çıkan dumana bak. mavi renkli duman atıyormu. mavi renk yağ yaktığını, siyah renk ise çiğ benzin attığına işarettir.

kolay gelsin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bundan 1ay önce arabayla 2.viteste biraz yüksek devir yaptım ve araba kendiliginden gaz kesti.3 attıktan sonra araba gaz kesmeye devam etti.Bu durum yüksek devirli kalkışlardada 1-2 gün devam etti.O günden sonrada bunu bidaha yapmadı.Bu devir düşmesinin nedeni nedir.Motora bi zarar vermişimidir...

Kirli benzin filitresi veya benzin pompası neden olabilir usta bir kişi tarafından kontrol edilmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Kirli benzin filitresi veya benzin pompası neden olabilir usta bir kişi tarafından kontrol edilmesi gerekir.

Dündar usta, bizim söylediklerimize ilave mi yoksa sadece filtreler mi?

ihtimalleri minimuma indirmek için soruyorum ,yanlış anlaşılma olmasın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dündar usta, bizim söylediklerimize ilave mi yoksa sadece filtreler mi?

ihtimalleri minimuma indirmek için soruyorum ,yanlış anlaşılma olmasın :)

Tabiki ilave ekledim ama bu tip arızada ateşlemeden olma olasılığı düşük, ateşleme genelde hızlanmya başladığımızda yada baygın motoru gaz verek açtığımız zaman ortaya çıkar.

Birde rahatla artık her yazıma sanki çekinerek cevap veriyormuşsun gibi geliyor  :D  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...