doğan

Devir saati

arkadaşlar 323 bg veya hb ye devir saati bağlayan oldumu? benim anlayamadığım şey bu japon arabalarının elektriğine biraz yabancıyım bobinden çekicem ama neresinden alacağımı bulamadım distiribütöre 3 kablo giriyor iki tanesi bobinden geliyor bir tanesi bunlardan ayrılıyor konu hakkında bilgisi olan var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

araçta devir saati yokmu  :o ekstradan 3 lü pod gibi bişeymi baglıcan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hah büyük olan uygar baba sağolasın :D o devir saati ile bir sorun var 3 kablo var hani malum biri şase diğeri kontakdan yeşil olan 3. kablo nereye ateşlemede ilgili bir sürü kablo var. dediğim gibi bende bu japonların elektiriğine yabancıyım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar yok mu bu konuyla ilgili bi kablo söyleyebilecek değerli bir kişi :D:clap:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar yok mu bu konuyla ilgili bi kablo söyleyebilecek değerli bir kişi :D:clap:

malesef hiç çalışmadığım yerden sordun. o sebepten cevap veremiyorum, üzgünüm :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yaw yapmayın böyle alternatöre bağlamak istemiyorum oradan alırsam akımı devir saatleri birbirini tutmuyor gecikme oluyor ateşlemeden almak en makulu nereden alacam distribütöre 3 kablo biriyor birisi siyar diğer ikisi mavili çizgili bişiler ama o iki kablo bobine geliyor. bobinden tistribütöre gelen kabloda bir ek kablo var o kablo sanırım kabin içine giriyor ama o kabloyamı ek yapacaz? lütfen azıcık bi bilgi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mehmet erdeme ulaşabilirsen ondan öğrenebilirsin onun aracı da 323, büyük devir saati de vardı ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yaw uygar baba valla ben seni çok sevmeye başladım citti citti çok sevmeye başladım :D şaka bi yana sanırım bobinin üzerinde sadece sarı renkde olan bir kablo var yanındada koyu mavi koyu mavi akım girişiyse devir saatine sarı olan gidiyor demek olur tahminim doğruysa tabi kabloları kesmek istemiyorum deneme yanılma için o yüzden lütfen :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yaw uygar baba valla ben seni çok sevmeye başladım citti citti çok sevmeye başladım :D şaka bi yana sanırım bobinin üzerinde sadece sarı renkde olan bir kablo var yanındada koyu mavi koyu mavi akım girişiyse devir saatine sarı olan gidiyor demek olur tahminim doğruysa tabi kabloları kesmek istemiyorum deneme yanılma için o yüzden lütfen :D

benimkine ekstra 3lü pod baglamışlar ama hiç kurcalamadım zaten yanlıs gösteriyo hepsi devir saat 1000rpm fazla gösteriyo, hararet de motor ısınıncaya kadar 100C sıcaklık gösteriyor en dogrusu kendi orjinal göstergeleri :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.