323-Black

Arka Stoplar

Bu konuda 27 ileti var

Merhaba,arka stoplarımıda siyaha boyatmak istiyorum,nerde ve nasıl yaptırabilirim,maliyeti nasıl olur ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

En güzeli sen kendin sökeceksin,eline bir siyah boya,birde küçük sünger parçası alıp ters tarafına küçük darbelerle siyah boyayı dokunduracaksın  :) hem basit hemde maliyetsiz bir işlem  :) bu saatte anca bu kadar fikrim geldi  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

piyasada özellikle stop boyası diye satyılan boyalardan al normal sprey boya alırsan iyi ışık vermez

500 ml lik motip marka sprey stop boyası ortalama 25 ytl civarında ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet sprey kutularda transparan stop boyaları var, onlarla kendin boyayabilirsin. stopları sökebilirsen daha iyi olur ama sökemezsen de stopların çevresini gazete kağıdıyla iyice kapatırsan ve boyayı akma yapmayacak şekilde düzgün yapabilirsen de bu iş olur.

benim elim yatkın değil, yapamam diyorsan herhangi bir oto boyacısına gidip 20-30 liraya yaptırabilirsin işçiliğini.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Son bir şey daha eklemek isterim boya kuruduktan sonrada ince bir kat sprey vernik atarsan boyana uzun süre bir şey olmaz ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

e o zaman ben de son bir ekleme yapayım; her ne kadar transparan boya olsa bile stopları boyaman demek ışık miktarında azalma demek. arkadan gelenlerin senin stoplarını iyi görebilmesi için boyayı çok ince bir tabaka yaptır. boyayı daha sonra çıkartmak için sentetik tinerle silebilirsin ama plastiğin parlaklığı gidiyor, mat bir şekle dönüşüyor bilgin olsun ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşım hiç tavsiye etmem pişman olursun.Yaptırma bence. Şu aralar hem karartma stoplar moda değil.İyi düşün.Yeniden stop almak zorunda kalırsın O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aga bence stoplara transparan folyo cek kırmizi cok cekici oluo sinyaller falan can alıcı yanıo maliyetide fazla degil folyoyu 5 10 ytl alırsın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ama stoplar girintili çıkıntılı.Düz zemin değil nasıl yapıcaz o folyoyu yapıştırırken.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yok abi vazgeçmedim beleşe yaptırmaya adam arıyorum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

al bitane transparan stop boyası stopları temizle kendin yap :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

al bitane transparan stop boyası stopları temizle kendin yap :D

boyayı aldım arkadaş boyıycak müsait zamanda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mustafa abiye bi kutu sigara al boyar :D yada merdaneyle kafasına vur o şartlanır aynı anda emir almaya istediğini yaptırırsın:D

benden tüyo aldığını çaktırma :D

abi mustafa abi kimkine ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim stoplar mat tampon boyası ile boyalı en kısa zamanda transparan yapacam :D aklım çıkıyor arkadan gelen birisi benim arabayı tek kapı yapacak diye  :2funny:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben siyah boya almıştım,transparan nasıl bi olay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben zaten hafta içi adapazarına gidecem ya,stopları söküp getiririm ona

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araba sıyahsa cok guzel duruyor ama fazla kat atma 2 yada 3 kat yetıyor ve cok guzel duruyor.. tabıı bence .....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kaza esnada biri arkadan sana çarpınca ne olur acaba.Karşı tarafın sürücüsü boyandığını fark ederse onun için avantaj olurmu şikayet ettiğinde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.