slayer_26

Performans İçin Ne Yapılabilir (90-94)

:clap:  :2funny: karburatorlu bir araca performans icin neler yapılabilir yardim edin cildiriorum  94 mazda sedan yapan yada bilen varsa bi el atin su uyuyan canavara

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne yapmak istediğini ve ne kadar maddiyat sağlayabileceğini belirtirsen yardımcı olabiliriz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

görüntü olarak şekil yaparsın bodykit spoyler felan ama performans hava filtresi karbratörlülere olmuyo sanıyorum :( üzgünüm yine de araştır derim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sen turbo olayına bi giriş yap istersen :D ama karbüratör de turbo oluyor mu bilmiyorumm

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ya filtre baktim oluo spor filtreleri uyduruyorlar onun dısında abart baskada bisi olmuo sanirim 1000 ytl kadar olabilir aslında roadrunner aga turbo olmuo beee yemıo bu modeller :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar turbo her hemen hemen her araca olur..karbüratör enjeksiyon farketmez..bende sadece egzos vardı..remusun bu yukarı doğru kalkkık olan geniş ağızlılarından..performans farkettimi derseneiz ben pek bişey anlamadım..sadece sesi duyup daha çok gaza basıyorsunuz:) karbüratörlü araçlarda hava filtresi olmaz..olsada ses alamazsıznız.arabanın orjinal filtresini sökün gaza bazın gelen sesle aynı olur..zaten bizim mazdalarda da tıs tıs diye hava emiş sesi geliyor:) bizim 323 lerin modelleri düşük olduğu için turboda parça sıkıntısı uyum sıkıntısı çok yaşanıyor ve uykun parça bulunmuyor..mesela hks hondanın hemen hemen her modeline özellikle civiclere eski yeni farketmeksizin hazır kitler satıyor.cırt kelepçesine kadar hepsi içinde..ama mazdada böyle bir durum yok maalesef..arabaya yapılacak en iyi modifiye şehir içi kullanım için kısa oranlı şanzuman dereceli egzantirik çok param var diyorsan weber karbüratör ve olmazsa olmaz headers..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

headers ve komple egzost sistemi yaptığın zaman zaten elindeki para bitmiş olacak (bin ytl demişsin, ona göre yorum yapıyorum). Motorun içine girip birşeyler yapmak istersen motor hacmini büyütüp lantis pistonları takıp, sübap yuvalarını genişletip, kapağı taşlayıp port polish yaptırıp ve son olarak da weber karbüratör takıp yaklaşık 50 beygir kazanabilirsin. ilave olarak yurt dışından dereceli egzantrik bulup alırsan veya özel olarak dereceli egzantrik yaptırırsan (İzmir'de Paşaoğlu Tuning yapıyor ama parasını ne sen sor ne ben söyleyeyim) o zaman arabanı yolda tutmak için spor amortisör, spor yay, kaliteli lastik ve büyük disk/balatalı brembo fren sistemi takman gerekiyor.

sonuç olarak yapılmayacak hiçbirşey yok. evet Honda veya Pug'lar için parça temini çok çok daha kolay ama maddi imkanlar müsaitse ve biraz teknik bilgi + merak varsa yapılmayacak hiçbir şey yok ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ayrintili aciklamalarin icin tesekkur ederimzaman ayirdigin icin saol bakalim yapıcaz biseyler iste cok sade duruo olmadi dis gorunusden basliycaz :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhaba

92 model 323ün performansını artırmak için ne gibi uygulamalar yapılabilir. Bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

(1600 cc 87BG baya düşük bir değer rahatlıkla 100GBnin üzerine çıkabilir diye düşünüyorum)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

böyle bir yükseltme için önce motorun temiz olması lazım sonradan basın yanabilir.13 bg lik bir artış motorda yeterli değişim olmadan elde edilemez.En azında hava filtresi ve egsozla tatmin edebilecek bir artış alabilrsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki yazmayı unuttuğum bir iki şey geldi aklıma. Weberi doyurabilecek bir benzin pompası ve silindir içine giren normalden daha fazlaki benzin/hava karışımını patlatabilmek için ateşlemenin güçlendirilmesine ihtiyaç duyarsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ayrintili aciklamalarin icin tesekkur ederimzaman ayirdigin icin saol bakalim yapıcaz biseyler iste cok sade duruo olmadi dis gorunusden basliycaz :D

body kit yakışır :D

zaten benzine gaza sürekli zam geliyo performansta neymiş :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.