Jump to content

Hava Akış Metresi

PUMA
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

öncelikler herkeze ii forumlar 98 model mazda 323 falıy aracımda hava akıs metresı nasıl ıptal ede bılırım performas hava fılıtresı taqarken duz boru cekıp o hava akıs metresını yan tarafa koysasm bı sorun olurmu sımdıden tessekurler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

hava akış metresinin fişini çekip arabayı çalıştırmayı bir dene. çalışmayacaktır.

Halil'in verdiği resimdeki gibi düz boruya ihtiyaç duymadan sadece filtre kutusunu sökerek filtreyi monte edebilirsiniz. yok ben ille de düz krom boru yapacağım diyorsanız o zaman yapacağınız boru üzerine MAF sensörünü taşımanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

yanız boyle bir uygulama yapacaksanız kesinlikle filtreyi sıcak havadan yalıtmalısınız. halilin yaptığı gibi konumlandırdığınızda araç fan açtığında sıcak havayı tazyikli bir şekilde filtrenin içine üfleyecektir, buda performans kaybı anlamına gelir...

filtre fan hizasında değil, kenarda kalıyor.

yani fan açtığında doğrudan filtreye sıcak hava gelme ihtimali yok ama yine de filtrenin soluna doğru olan kısmı alüminyum plaka ile kapatılıp izole edilebilir.

küçük bir uyarı; sakın ama sakın filtreyi yere doğru yaklaştıracak bir uygulama yapmayın. filtre ne kadar kaliteli olursa olsun yer seviyesine ne kadar çok yaklaşırsa motorun içine gidecek toz miktarı o kadar artar. bu küçük toz zerrecikleri silindir içine girdiğinde zımpara etkisi gösterir ve motoru bitirir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

arkadaşlar hava akışmetresi ile lgili bir sorum var. yardımcı olursanız sevinirim.

99 323 var sıralı lpg li. lpg deyken kesinti yok lakin benzindeyken bir kesinti boğulma oluyor. gaz yemiyor.yani sizin dediğiniz gibi hava akışmetreden dediler hava akışmetre fişiniçektiğim zaman araç yine de çalışıyor. bu problem olmadığını mı ima ediyor. bana yardımcı olun ltfn.

lpgde iken problem yok benzindeyken boğulma var . benzin filitresini değiştirdim. benzin otomatiğine de baktırdım onlarda da sorun yok. paylaşımlarınızı bekliyorum saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

99 ile 97 arasında bir fark var mı bilmiyorum ama benim arabanın akışmetre fişini çektiğimde araba çalışmıyor kesinlikle. çalışıyor olması biraz garip geldi bana. diğer konulardan birisinde 99 model 323'lerin hemen hemen hepsinde LPG sebebiyle problemler çıktığını, uyumsuzluk olduğunu söylemişti Dündar Usta.

Benim ilk aklıma gelen şey genelde LPG kullanan arabalarda hava miktarını azaltmak için hava girişlerini tıkarlar. Hava borularını söküp sağını solunu bi kontrol etmelisin, boru içlerini tıkamış olmasınlar sakın :) Bir de Sıralı sistem olması gereken arabalara tek enjektörlü LPG kitleri takıyorlardı ilk zamanlarda, sendeki sıralı sistem di mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet sıralı. lpg. bir kaç yere gösterdim hava akışmetre sağlam dediler. ama fişi çektiğimde çalışıyor hala araba kafayı yiyecem. ya arabayı çok seviyorum. ama yakacam bir türlü çözemedik. en son benzin filitresini temzilettim. çok pisti. şimdi enjeksiyonları temizleteceğim. ama şurda şu fark var lpg de iken problem yok benim derdim benzindeyken boğulma.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

semavi bey yukarda da söylediğim gibi lpg de canavar gibi hiç bir kesiklik söz konusu değil 1 hafta önce takıtrdım lpg yi ancak ondan önce de benzinli iken bu sorunu yaşıyordum zaten lpg işe yaradı yani o sorunu lpg de yaşamıyorum benim derdim benzindeyken boğulması . benzin filitresini değiştirdim. (temizletmek değil pardon) bugün de enjeksiyonları temizletiyorum. bakalım ne olacak size haber vericem. sadece ? işareti aklımdaki acaba hava akışmetresindenmidir??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yaptırmadan devam etmek çorbada sinek misali mide bulandırır ya. ama çözecem bu işi daha öncede 86 323 vardı karbiratör sıkıntısı yaşıyorudm 1-2 usta torna morna vs. işleri çıkardı yapamadı bir arkadaş açtı kaputu düz bağlantı bir yerden bir yere kablo çekti işi bitirdi. büyük ihtimal enjeksiyonlarda yarın belli olur. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzin pompasınada baktırmanızı tavsiye dereim.Bahsettiğiniz sorun arkadaşımın arabasında da oldu.Araba benzinde çalışırken gaz yemiyor fakat lpgde hiç bir sorun yoktu.Benzin pompası bozulmuş bu yüzden çalışmıyormuş.

Umarım en kısa sürede halledersiniz sorunu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Benzin pompasınada baktırmanızı tavsiye dereim.Bahsettiğiniz sorun arkadaşımın arabasında da oldu.Araba benzinde çalışırken gaz yemiyor fakat lpgde hiç bir sorun yoktu.Benzin pompası bozulmuş bu yüzden çalışmıyormuş.

Umarım en kısa sürede halledersiniz sorunu.

ek bilgi: benzin pompası deponun içinde, aksarayda 40-50 milyona bulunabiliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim. enjeksiyonlardan değilse benzin pompasıdır herhalde yarın belli olacak olmazsa aksaraya gdip alıcam bana parçacı tavsiye edebilirmisiniz*

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ek bilgi: benzin pompası deponun içinde, aksarayda 40-50 milyona bulunabiliyor :)

tamirci nin söylediğine göre yan sanayi pompa  bu fiyatlarda aynı görevi görüyormus ancak biraz daha zırıltılı çalışıyormuş :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar yukarıdaki problemimi çözdük çok şükür. benzin pompasıymış arıza. ama inanın gitmediğim göstermediğim en son öle bir usta buldum ki adem usta adamın kralı arabanın a sından girdi z sinden çıktı süper oldu canavar maşallah çok memnun oldum. tavsiyem şuki arkadaşlar herkese göstermeyin arabalarınızı bir ustanız olsun yeter . Allah razı olsun adem ustadan (kesinlikler reklam olarak algılamayın ) esenler ekinciler oto. 5686945

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Problemin çözülmesine sevindim.. Geçmiş olsun, güle güle kullan :)

İyi ustaları insanlara tavsiye etmeyi reklam olarak algılamıyoruz zaten ;) İnşallah birgün başkalarının da işine yarar ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Problemin çözülmesine sevindim.. Geçmiş olsun, güle güle kullan :)

İyi ustaları insanlara tavsiye etmeyi reklam olarak algılamıyoruz zaten ;) İnşallah birgün başkalarının da işine yarar ;)

Adem gerçekten iyidir hoştur ama bazen kıllığı tutabilir. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

demek adem senide ağına düşürdü.. öğlen iki civarı gitmek lazım ademe sanayi işi yemek iyi gidiyor bazen. ikramda kusur etmez sağolsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...