Jump to content

Familia hava filtresi...???

kerem
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

takabilirsin ama güzel filitre al sanayide adamlara gidiyosun tanımadığın markaları ucuza veriyolar ses çıkartır diyo biz geçen 2006 fabia da denedik 5 devirden sonra veriyo ama KN ve jsv güzel bunları tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sonuçta oluor yani. ben bi tuningçiye sormustum olmaz böyle motorlara dedi. beyin war bunda dedi. olsada professional olarak bu isi yapanlar yapabilir falan demisti. basindan savmak için falan dedi galiba o zaman :D saolun ark.lar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

sonuçta oluor yani. ben bi tuningçiye sormustum olmaz böyle motorlara dedi. beyin war bunda dedi. olsada professional olarak bu isi yapanlar yapabilir falan demisti. basindan savmak için falan dedi galiba o zaman :D saolun ark.lar...

Yed marka 1600cc ye kadar olan motorlar için filtreden takabilirsin. koskoca eşşek kadar büyük filtre takmanın gereği yok. Böylece hava filtresi kutusunu tamamen sökmeye gerek kalmadan sadece üst kapağını sökerek filtreyi monte edebilirsin. Önemli olan sadece standart hortumuna uygun çaplı girişi olan bir filtre, uygun çapta bir kelepçe ve filtre ile tornavida ;):)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

bu resimdeki araba Halil'in lantis. onun taktığı filtre sözünü ettiğim eşşek kadar büyük filtrelerden ve 2000cc motorlar için olan filtre. senin yapacağın şey bunun benzeri olacak ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sana bir şey daha söyliim motordan beygir bekliyceksen kitli tak ozaman faydası olur eger sadece kafalık takmak istiyosan kafanın takıldığı yere tam uyumlu olmasına dikkat et çünkü agız genişlikleri değişiyor ama kitli al oda olmaz ise yeni bir sistem üretmiş adamlar plastik boru takıp motordan uzaklaştırıyor filitreyi kitli gibi oluyoröyle daha faydalı olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu resimdeki araba Halil'in lantis. onun taktığı filtre sözünü ettiğim eşşek kadar büyük filtrelerden ve 2000cc motorlar için olan filtre. senin yapacağın şey bunun benzeri olacak ;)

351_24_01_08_9_15_18_1.JPG

peki abicim. nerede yaptirtabilirim bu islemi. tahminen ne kadara malolur bana ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

hiçbir yere yaptırmana gerek yok, kendin de takabilirsin. en kötü ihtimalle sen filtreyi bagaja at, ilk görüşmemizde beraber takarız filtreni :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hiçbir yere yaptırmana gerek yok, kendin de takabilirsin. en kötü ihtimalle sen filtreyi bagaja at, ilk görüşmemizde beraber takarız filtreni :)

abicim bi sorum daha olacak :) nereden alabilirim. suradan al diyecegin bir yer warmi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

www.yed.com.tr adresinden devam et o zaman (link bozuk değil, cpoy/paste yapınca açılmıyor)

evet abi saolasin. öyle yaptim bir tane begendim. DRS 1 B mavi renkli. olurmu olmazmi diye düsünüorum ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

foruma yeni katıldım,bende Ocak ayı gibi familiama kendim taktım,ama istediğim sonucu (gerek ses,gerekse güç artışı) vermediğinden dolayı söktüm evde duruyor.aldın mı bilmiyorum almadıysan Gölcükte sana gösterebilirim,hatta montajını beraberde yaparız.ama aldın heralde.

MUHABBETLE...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

açık hava filitresinin montaj ağzı  çapı ile hava filtresinden motora giden borunun çapı birbirine uyması çok önemli eğer geniş çaplı filtre alırsan montajda sorun çıkabilir  :) 

birde yanında sivri zekalı birisi olmasın filtrenin bağlandığı yere sıkı olsun diye bant vb gibi şeyler sarmayın sakın yoksa 50 metre geri gidip üzerinden geçtiğin filtreyi sol şeritten almak zorunda kalırsın  :D

ben şuan sökmüş bulunuyorum iyi sabitlemeyip  sürekli sarsılan filtreye zarar verdiğim için orjinal haline çevirdim  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:)

doğrudur.tanışmaya gelince getiririm abi :)

ben hiç bağlamaya gerek görmemiştim,zaten hava girişine kelepçeyle zıpkın gibi oturuyordu.kutuyudu sökmemiştim ama yeni bi filtre alma almama konusunda kararsızım alırsam kutuyu falan sökücem hep.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...