Jump to content

Mazda 6

naxos
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Şu aralar yeni bir araba almak için bayi bayi geziyorum D sınıfı ve C sınıfı araclar arasında gidip gidip geliyorum

C sınıfında spor modeller aklımda

D sınıfında ise mondeo ve mazda 6 arasındayım fakat mondeonun 1.6 otomatiği yok mazdayı ciddi ciddi düşünüyordum fakat yakında kasa değiştirecek o yüzden şöyle bir duraksadım alınırmı alınmazı diye şimdi.sonucta 50000ytl butcem var ve mazda 6 cok uygun gözüküyor sizce yeni kasayı beklmelimiyim.?

Tabi birde yeni kasalar eskisine göre hep daha pahalı olmuştur şimdiki full olan 2.0 yenı kasanın en alt versiyonuyla aynı fiyat olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladım, ben cümleyi iyi anlayamamışım. Yeni gelecek Mazda 6'nın tasarımı harika. Şu an zaten sıfır Mazda 6 bulamazsınız gibime geliyor mevcut kasada. Ben bekleyin; tuzlu gelirse de eski kasa ikinci bir Mazda 6 düşünün derim.

Mondeo tasarım olarak yeni Mazda 6 kadar olmasa da bence mevcut Mazda 6'dan daha şık ancak 1.6 motor o araç için çok yetersiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok bende biraz garip yazmışım anlaşılması zor olmuş :))

Bende öyle düşünüyorum zaten Mondeoda test sürüşü yaptım arac iyi güzelde fazla birşey beklememk lazım

Tamam ben arabayı oyle cok hızlı kullanan biri değilim fakat kacmak gerektiğinde de kacmasını bilen araba olmalı

Ben biraz bekliyeceğim bakalım ne zaman gelecek yeni kasalar cok uzarsa belki tekrardan C segmentine dönerim fakat ordada alacağım tek marka honda olur zannedersem özellikle civic Hb beni cok cezbediyor.Ama dediğim gibi ilk hedefim Mazda 6 almak cok tuzluya gelirse yenı kasaları o zaman ikinci elde ya Alfa 159 yada eski kasa mazdalara bakacağım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mondeo'nun teknik özelliklerini bilmediğim için birşey diyemiyorum tabii yalnız sadece kaçmak da değil mesele. Siz, eşiniz iki çocuk ve eşyalar. O arabayla ne kadar yavaş kullansanız da yokuşlar ızdırap olacaktır sizin için.

Ben bunu 1.6 1265kg otomatik Mazda3 ile yaşıyorum. Aracımla ilgili en büyük sıkıntım bu.

Honda motor olarak iyidir, yalnız tasarım olarak hiç beğenmiyorum. Alfa ise kendi adıma düşüneceğim bir araba değil malesef.

Neden sıfır araçta diretiyorsunuz ki. Bahsettiğiniz fiyatın çok altına 2006-2007 model sorunsuz Mazda6 bulmanız da mümkün. Malum; Mazda'ların ikinici el piyasası çok sıkıntılı ama araç uzun yıllar sorun çıkarmıyor kullanıcısına.

Bahsettiğiniz araçlar arasında bence en iyi çözüm budur. Tabii yeni Mazda 6'ları şöyle güzel bir tanıtım fiyatıyla sokmazlarsa :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anahtar teslim otomatik bir mazda 6"yı 45,000 ytl"ye almanız mümkün belki biraz pazarlıkta yapabiilrsiniz http://www.sahibinden.com/0_km_mazda_6_anahtar_teslim_2006_modelWQQaXQQ4987129WQQpXQQdisplayitem

yada 2005 model 25binde 37,500 belki pazarlıkla 35"e bile alabilirsiniz http://www.sahibinden.com/2005_mazde_6_-_-_25_km_-_-_-_nasyonelWQQaXQQ7745809WQQpXQQdisplayitem

yeniyi beklemek daha mantıklı bence ama tahminim minumum 60 bin ytl olacaktır.. tercihinizin mazda olmasını bende bir mazda 6 kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet ben de çoğunluğa katılarak eksik kalmayayım...

Özellike D sınıfı araçlar plakası takıldığı an 10 milyara kadar değer kaybediyor, Mondeo ve Mazda 6 platform ortağı zaten, aralarında pek fark yok, Mondeo'nun motor seçenekleri farklı, evli ve çocuklu birine 1.6 motoru hiç tavsiye etmem, klima açıkken bayılıyor araçlar.

Ben sizin yerinizde olsam temiz bir 6 alırım, param da cebimde kalır, şimdiki aklım olsa öyle yapardım, ancak otomatik alıcaksanız makyajlılardan bakın 5 vites olsun...Çok az yaktıkları söyleniyor..

Bir de bunların dışında Volvo geliyor aklıma, o da kardeş marka...:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet ben de çoğunluğa katılarak eksik kalmayayım...

Özellike D sınıfı araçlar plakası takıldığı an 10 milyara kadar değer kaybediyor, Mondeo ve Mazda 6 platform ortağı zaten, aralarında pek fark yok, Mondeo'nun motor seçenekleri farklı, evli ve çocuklu birine 1.6 motoru hiç tavsiye etmem, klima açıkken bayılıyor araçlar.

Ben sizin yerinizde olsam temiz bir 6 alırım, param da cebimde kalır, şimdiki aklım olsa öyle yapardım, ancak otomatik alıcaksanız makyajlılardan bakın 5 vites olsun...Çok az yaktıkları söyleniyor..

Bir de bunların dışında Volvo geliyor aklıma, o da kardeş marka...:)

%100 katılıyorum bir MAzda6 kullanıcısı olarak. Bence temiz bir 2006-2007 Mazda6 5 ileri ActiveMatic seçenekli alın hem paranız cebinizde kalsın hem de güzel bir arabaya bindiğinizi hissedin..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hele Şu yenı mazda 6 lar bir gelsin fiyatlar acıklansın ,ondan sonra artık bakacağım.

yaklaşık 50000ytl veripde ikinci el almak pek istemıyorum tamam vergisi falan haklısınız.Tabi istediğim temizlikde istediğim özelliklerde bulduğum bir araba haric.

Asla Binmeyeceğim arabalarda büyük konuşmayayyım ama

Opel

Reno

Vw

Pejo

Bana tasarımlarıda ,motorlarıda verdikleride fiyatlarıda abartılı gelmiştir hele hele Vw grubu neyse işte ..

"Japonlar yapmış abiler "kültüründe büyümüş bir insanım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hele Şu yenı mazda 6 lar bir gelsin fiyatlar acıklansın ,ondan sonra artık bakacağım.

yaklaşık 50000ytl veripde ikinci el almak pek istemıyorum tamam vergisi falan haklısınız.Tabi istediğim temizlikde istediğim özelliklerde bulduğum bir araba haric.

Asla Binmeyeceğim arabalarda büyük konuşmayayyım ama

Opel

Reno

Vw

Pejo

Bana tasarımlarıda ,motorlarıda verdikleride fiyatlarıda abartılı gelmiştir hele hele Vw grubu neyse işte ..

"Japonlar yapmış abiler "kültüründe büyümüş bir insanım :) 

Abi harikasın ya.Asla binilmeyecek arabalar olarak aynen benim düşüncelerimi yansıtmışsın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...