Jump to content

Mazda 323 Benzin Kokusu

berkobal
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

slm arkadaşlar benim 93 mazdada benzin kokusu geliyor şöyleki giderken camları açtığımda benzin kokusu doluyo içeri babama söyledim kullandıktan sonra "bende gelmedi "dedi."Arabayı çok yüksek devirde kullanıyosunda ondan" diye de bi azar işittim :D.en fazla 3000 de değiştiriyorum vitesi çok mu yüksek bu?Nedendir bu benzin kokusu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hani 3000 babama göre yüksekmiş benzini yakmadan çiğ atıyorsundur diyo bmw nin forumunda okuduğuma göre o2 sensörü arızalıdır diyolar(aynı sorun birininde başına gelmiş) bagaj lastikleri tam oturmuyodur koku bagaja doluyodur oradan geliyodur diyen var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben genelde 1500 - 2000 devir arasi kullaniorum. yani motoru öldürüorum diyosunuz. gazliim o zaman bende biras :) örendigim iyi oldu. tskk.ler selman abi. bu arada benim arabada yüksek devirdeyken benzin kokusu yapior. 5000 devir falan...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

hani 3000 babama göre yüksekmiş benzini yakmadan çiğ atıyorsundur diyo bmw nin forumunda okuduğuma göre o2 sensörü arızalıdır diyolar(aynı sorun birininde başına gelmiş) bagaj lastikleri tam oturmuyodur koku bagaja doluyodur oradan geliyodur diyen var

yani motor elemanlarından birinde bi problem vardır yoksa devirle alakalı deildir motor düzgün çalışıyosa çiğ atıp koku yapmaz zaten bizim mazda3 ler ilk çalıştırmada koku yapıo çiğ atıyo onun sebebide sanırım lambda sensörü motoru ayarlıyo ve koku gidiyo
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanın klarifer ayarlarından dışarıdan içeriye hava girişini kapat bir dene koku varmı,rekorlardan,filitre giriş çıkışlarından biryerlerden nemerme derecesinde kaçak olsa motorunda ısısıyla buharlaşır koku yapabilir ve buharlaştığı için bu kaçağı göremezsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok kaloriferi açtığımda gelmiyor yani motor tarafından gelen bir koku deil bir keresinde kornej taşırken arka koltukarı açtım bagaj da biraz açık duruyodu o zaman da doldu koku içeri egzoz tarafından geliyo koku yani

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

deneme yanılmayla buldum sorunu galiba şöyle ki;hızlanmak için gaza birden asılınca geliyo koku ama gaza yavaş yavaş basarsam 4000 devirde bile gelmiyo koku demekki bu araçta birden asılmayacan gaza :) hepinize yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Hayır Burak, gaza ani asılmadan dolayı her araba bir miktar çiğ benzin atar. denemesi benzin parası :)

konudaki problemli araba için; arabanıza avans ayarı yaptırın. ateşleme zamanı ile sübapların açma zamanlamasında küçük bir fark olsa bile bu soruna sebep olabilir. motora ani gaz verdiğinizde yoğun bir siyah duman varsa bu size sağlam bir delil olacaktır ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

abilerim kardeşlerim benim 323 de aynı sorun vardı..ilk baş egzozdan dedik...170 ytl verip aldığım eksozu çıkattım.(remus yukarı doğru bakan geniş ağızlı olan)...baktık sorun gitmedi gene aynı koku...arka bağaj lastiklerinden dediler gittik onuda değiştirdik..gene olmadı...egsozda kaçak olabilir dediler onlarada baktırdık gene yok...motoru komple bakıma soktuk..yeni motor yapıldı...sorun gene var...:( biz işin içinden çıkamadık ve arabayı satarken o bariz benzin kokusu gene vardı..yanlız benim aklıma sonradan geldi..bizim arabalarda benzin deposu arka koltuğun hemen altında..kabloları şamandıraya giden ekipmanlar ortada..orayada bir bakın derim..belki bir sızıntı olabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Lpg tesisatında benzin ve gaz ayrıştırıcı var (yeşil silindir şeklinde yuvarlak parça) o arıza yapmıştır.Arada benzin kaçırıyordur.Bu durumda aracın çalışmasındada dengesizlik olur.Gazcıya gitmen gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...