Jump to content

Şaşırdım... Çeyrek Depoyla 200 km

Guest infsphinx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest infsphinx

Şehir dışında bulunmam sebebiyle toplantıya katılamadım öncelikle ne kadar üzgün oldumu belirtmek isterim ...

şaşırdığım noktaya gelince ilk defa bu kadar az yakarak gidip geldim şehirlerarasında...

depo pompa atana kadar fullendi... sonra yola çıkıldı...

fotodan da görüldüğü gibi bir çeyreklik kısımla 200 küsür km yol yaptı alet...

foto da burda...

post-0-141695264044_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önder onun sebebi sanırım şamandıranın üst sınırının da üstünde benzin almış olman. Yani aslında pompa atana kadar doldurduğunda çeyrekten biraz fazla benzin alıyorsun. Bir sonraki çeyrekte aynı km yapman çok zor diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

Önder onun sebebi sanırım şamandıranın üst sınırının da üstünde benzin almış olman. Yani aslında pompa atana kadar doldurduğunda çeyrekten biraz fazla benzin alıyorsun. Bir sonraki çeyrekte aynı km yapman çok zor diye düşünüyorum..

bence de abi bi işler var bu işte... :D

zaten depo azaldıkça aynı benzinle daha az yol gitmeye başlıyormuşuz... işte bu buharlaşma ve benzinin depo içinde çalkalanması vs gibi nedenlerden yoksa her çeyrekle bu kadar gideceksem 1000 km yi görecek alet bir depoyla... :D :D :D olmaz imkansız olmayacak bişey yani... :D

arabayı çalıştırmadan arkasından ittirerek yol yapsam gene görmez bi depoyla 1000 km yi... :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabayı çalıştırmadan arkasından ittirerek yol yapsam gene görmez bi depoyla 1000 km yi... :D :D :D

Yok, o zaman görür... :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kilometrede ne kadar yakmis oluyor ve normalde ne kadar yakiyor?

değişik spekülasyonlar var bunun hakkında :D  6.0'dan tutun da 11.0 litreye kadar çeşitli atıp tutmalar var :D mesela benim tezim de uzun yolda 7.0, şehir içinde 10.0 yaktığı :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

değişik spekülasyonlar var bunun hakkında :D  6.0'dan tutun da 11.0 litreye kadar çeşitli atıp tutmalar var :D mesela benim tezim de uzun yolda 7.0, şehir içinde 10.0 yaktığı :D :D

Evet aynen katılıyorum. :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

100 km de 6.0 lt civarı yaktırabilirsen çeyrek depoyla 200 km yi görebiliyosun :)

o akdar bişi yakmıştır o zaman ... walla bakmadım ortalamayı 0 layıp...

gidiş hızı sürekli 100 - 120 arasıydı... sollamalarda uzun tır konvoylarından 160 lara falan çıktım o kadar... geri hep sabitti...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesbit dogru :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben otobanda 10, şehiriçinde 8 civarı yapıyorum, acaba anormal miyim toktur? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben otobanda 10, şehiriçinde 8 civarı yapıyorum, acaba anormal miyim toktur? :D

abi otobanda sağ ayağını kaldırmak zor geliyor galiba :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...