Jump to content

LPG Dönüşüm Kiti Önerileri

Guest Osmanlı1299
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest Osmanlı1299

Bu konuda hertürlü bilgiye ihtiyacım var arkadaşlar bizim gibi gariban memurların  :) belini daha çok bükeceğe benziyor bu benzin fiyatları :(. benzin fiyatının 200 dolara çıkmasını beklememeye karar verdim aşağıdaki konularda yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Hangi markayı tercih etmeliyim?  mazda ya en uygun marka hangisidir. (99 model 323)

Ruhsata işleme maliyetleri ne kadar (güncel) ?

Araçta performans düşüklüğü oluyor mu?

bana tavsiye edilen markalar: BRC, ROMANO, TARTARİNİ, AKME , ATİKER

Gaziantep/Şahinbey

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birara araştırmıştım 1400-1500 ytl romano, mazda3 te kullanan bi arkadaşım vardı memnundu, ruhsat işlemleride yaklaşık 300ytl tutuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

LPG enjectör temizliği. yapacağım yakın zamanda akme marka lpg kitime, internetten kısa bi araştırma ile lpg enjectörlerinin 20000km de bir temizlenmesini uzmanlar öneriyor,--- yada değişimini! arıza verdi ise eğer tamir ve temizlik yerine, değişim daha sağlıklı olur fikrine bende katılıyorum hiç eskici olmadım parça çok pahalı değilse ;)

hadi bakalım şimdi nolcak bu başlık altında paylaşırım sizlerle, ufaktan rölantide 2 dakikalık frekans aralıkları ile 1 piston pas geçiyor, lpg de!

ilk boş vaktimde elime alırım ben o enjecşinleri :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

mazda 323 familia 1.5 arabama lpg dönüşümü yapmak istiyorum ve hala evde araştırma yapmak ile meşgulüm :kafa:, zavoli, lovato, brc, atiker herkes hem şikayet ediyor hem de övüyor kafam iyice karştı ;D. Arabam ile uyumlu çalışabilecek bir sistem önerebilir misiniz? teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün itibariyle zavoli marka lpg dönüşümü yapıldı  :egy:(peşin 1350 tl) :'(. İlk düşüncelerim olumlu çekişte bişey farketmedim gayet güzel hızlanıyor arabam, yakıt tüketimini de ilerleyen günlerde hesaplayıp yazacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de 323 2001 var bende düşünüyorum.Şuan düşündüklerim Ramses ve Atiker.Sizinde yakıt sarfiyatınızı merak attim açıkcası yeni Kit ile.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

98 model 1.5 323 practica ma 4 ay önce lpg taktırdım Atiker sıralı 990 tl ye yakıt şu an 135 kuruşa düştü çekişinden de çok memnunum sanki benzinde gibi hiç fark yok soğuklarda da hiç hissettirmedi herkese tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

ben part time oto tamirhanesine takılıyorum :D atiker en yaygın ve sorunsuz çalışanlardan biri fiyat olarakda uygun ama piyasanın en sağlamı derseniz duydugum butun ustaların söylediği brc,, tercih size kalmış :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...

selam arkadaşlar.Aracım 2001 model 1500cc mazda 323  ilk önce Atiker marka lpg kiti takdırdım ,ama uymadı malum sorun yani belirli devir aralıklarında irkilme tekleme ne derseniz deyin yani olmadı.daha sonra BRC MY07 model lpg kitini takdırdım.şimdilik hiç bir sorun yok çekiş de iyi.ayar yapılırken aldığım 20 tl lik lpg ile 90 km yol yaptım.1999 VE 2001 model bu araçlara brc daha çok uyumluymuş tabi işçilik de önemli.ancak ruhsatta motor şasi no sunun hangi harflerle başladığına göre lpg kitini önerdi benim ustam.ZL...diye devam eder şase no su  .Sırf benzin pahalılığı yüzünden aracımı satmak üzereydim Allah razı olsun ANTALYA PROTEK OTOGAZ Galip beyden birinci sınıf bir işçilik ve esnaflık örneği gösterdi,kendisine ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ederim.amacım reklam kesinlikle değil incelemelerime göre bir çok arkadaş aynı dertten muzdarip olmuştu.daha sonraki tecrübelerimide yine buradan paylaşmaya devam edeceğim.MAZDA'CILARA SELAMLAR.  :dua::hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesin katılıyorum

aynı sorunları ben de yaşadım atiker'de

sonra brc taktırdım rahat ettim

ustalık ve marka işi bence lpg...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...
Guest cash---

Hocam bujileri değiştirdik azaldı ama kesilmedi....

arabadan soğudum iyice.....

buji kablosunu değiştircektim motocu ustam kablon yeni dedi,gerek yok dedi...

başka ne yapılabilirki.....

lavatonun tr distürübütörüne mesaj atdım ama sonuç yok.........

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...