miata_mps

Mazda 626 mı Opel Vectra Mı Daha Seri Sizce

Bu konuda 93 ileti var

arkadaşlar sizce mazda 626 mı daha serii yoksa opel vectramı ikiside benzinli motor ama ağırlık farkı ve vites kutusu oranları farklı lastik ebadı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2000 model wolksvagen passat 1.9 tdı la ışıkta kalkış yaptık ama hantal kaldı passat benzinli modelide 1.8 ağır kalıyo passat esnek değil mazda gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konu nun  Ziyaretçilerimiz ve Yeni Üyelerimiz bölümü ile alakası olmadığı için taşındı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaş mazda 626 2.0 115 ve vectra 2.0 ı karılaştırma yapıyor yanlış anlamıyorsam.mazda daha atik tabiki.vectranın avrupaya gönderilen turbo şarjlı motor ları 1.9t vs. bile kalkışlarda tepkisiz kalıyor.turbo şarjın ge devreye girmesi bu sorunun kaynağı olarak tespit edildi.bunu zaten ayağınızı pedala koyduğunuz saniyeden 2 sn sonra arabanın öne doğru atıldığını gördüğünüzde anlarsınız. iyi günler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tork-beygir ve ağırlıkları karşılaştırmak

ve en önemlisi şöförleri değerlendirmek lazım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki mazda 626'larda gaz telimi var yoksa elektronik mi???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bahsettiğin Opel Vectra 2.0 GT ise mazda 626 / 2.0 115 Vectra tarafından al aşağı edilebilir :( maalesef bu böyle görünüyor....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim bahsettiğim opel 1.9 turbo tork açısından 626 dan daha güçlü olması lazımken araç seri kalkışlarda tepkisiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim bahsettiğim opel 1.9 turbo tork açısından 626 dan daha güçlü olması lazımken araç seri kalkışlarda tepkisiz.

Debriyaj sorunu olmasın araçta...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
:) depriyajda birsorun yoktu emin olabilirsiniz.sorun aracın turbo olmasına rağmen vermesi gereken torku verememesi:)ayrıca araç sadece kalkışlarda değil hareket halındeykende bas-çek yapıldığında tepkisizdi.bunun depriyajla pek alakası olamaz bence.bu tamamen torkla ilgili.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

onu bunu bilmem, k.mürsel dönüşü arkamdan "gereksiz yere" selektör yapan passat 1.8 sahibinin arabasını yakmasına sebep olacağım sanırım. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynı şekilde palionun biride ankara girişin de contayı yakmıştı:) 160a kadar arkamdan gelebildi aferim ona:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

degerler aynı oldugu taktırde tabıkı 626 ama mesela tabıkı vectra gt ıle normal 626 falan karsılastırılmaz yanı ama vectrayı cogu araba yer ben bıle yedım mazda 3 le motoru hakkaten rezalet bı motor hele o 1.6 ları yokmu kuzenımın 1.4 fıestasıyla bıle yedım o 1.6 vectrayı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bizde 2.0 opel vectra vardı.. araç uzun yolda hakkaten mükemmel.. 160-170'e çıkıyosun, hiç anlamıyosun.. 110da gibi geliyo.. 235 yapmıştım ben onunla ankara otobanında.. ama hızlanması çok fena.. kalkmıyodu araba..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

multijet sistemini mazda ilk torbo şarjlı 626 motorunda denemişti tabi :) sene 1993 de :D sonra fiat multi jeti keşfetti ama biraz geç kaldı :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.