Jump to content

Mazda 626 Aracımın Cam Açma Düğmeleri Bozuldu

ismailselek
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arka ve yan cam acma düğmeleri arızalandı. Buralardan bulamadım usta uydururuz falan dedi ama bende orjinalini arıyorum bulabileceğim bi arkadas veya bi firma varsa cok sevinirim şimdiden hepinize tesekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

forum içinde Sayar Oto diye bir arama yaptırırsan hemen hemen tüm mazda parçalarını temin edebileceğin parçacının telefon numarasına ulaşabilirsin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 5 yıl sonra ...

Slm arkadaşlar 91 model aracımın cam açma düğmelerinin hepsinde sorun var.Arkadakiler tutukluk yapıyordu sonra elektrikçimin dediğine göre düğmeler tek tek arıza yaparak bağlı bulunduğu sigortayı attırmaya başladı yeni bi düğme bulana dek çare olarak arka düğmelerin fişlerini çıkarmak zorunda kaldım ilaveten öndeki dörtlü düğmem başka bi aracın düğmesini takmışlar oda çalışmamaya başladı yeni düğme grubunu nerden bulabilirim saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun, istanbulda iseniz ikitelli de bi çok çıkmacı var. internetten araştırırsanız mutlaka bulursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

06.01.2014 at 23:20, emrex26x :

Slm arkadaşlar 91 model aracımın cam açma düğmelerinin hepsinde sorun var.Arkadakiler tutukluk yapıyordu sonra elektrikçimin dediğine göre düğmeler tek tek arıza yaparak bağlı bulunduğu sigortayı attırmaya başladı yeni bi düğme bulana dek çare olarak arka düğmelerin fişlerini çıkarmak zorunda kaldım ilaveten öndeki dörtlü düğmem başka bi aracın düğmesini takmışlar oda çalışmamaya başladı yeni düğme grubunu nerden bulabilirim saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

arkadaşlar aracımın şöför kısmındaki elektrikli cam açma düğmelerinden arka camı açabiliyorum ama  arkadaki düğmeden açılmıyor. nedenleri ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar aracımın şöför kısmındaki elektrikli cam açma düğmelerinden arka camı açabiliyorum ama  arkadaki düğmeden açılmıyor. nedenleri ne olabilir?

Cam açma butonu oksitlenmiştir büyük ihtimalle. Kontak spray temizleyicilerle güzelce temizleyip, arızanızı giderebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arka cam düğmesini yerinden çıkarttım, lehimlerin de de bir sıkıntı görmedim, yüzeysel olarak da bişey göremedim. bu dediğin oksitlenme gözle görülemeyen(düğmenin iç aksamı) kısmında mı olabilir acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arka cam düğmesini yerinden çıkarttım, lehimlerin de de bir sıkıntı görmedim, yüzeysel olarak da bişey göremedim. bu dediğin oksitlenme gözle görülemeyen(düğmenin iç aksamı) kısmında mı olabilir acaba.

Evet iç kısmında. Plakaların birbirine temas etmesini engelleyen oksidasyonu temizlemeniz gerekir. Spray o işi görüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir sıkıntı olmaz eğer kontak sprey işi çözmezse birbirine temas eden levhaları ucu sivri birşeyle biraz kazıyarak da temizleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim arkadaşlar. diğer arka düğme de hem arka düğmeden hem de sürücü düğmesinden  çalışmıyor, bundaki sorun daha farklı bişeye benziyor, bu ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sigortaları kontrol et, düğmelerin çalışıp çalışmadığını kontrol et, motorlarının sağlam olduğunu test et...

Aracı alırken çalışıyor muydu? Yoksa bakmak aklına gelmedi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sigortaları kontrol et, düğmelerin çalışıp çalışmadığını kontrol et, motorlarının sağlam olduğunu test et...

Aracı alırken çalışıyor muydu? Yoksa bakmak aklına gelmedi mi?

aracı alırken bilgim vardı abi, 3'ü çalıştığı için pek takmadım.sadece arka sağ cam çalışmıyor, sol cam da sadece sürücü kısmından çalışıyor. bu şekilde bana sıkıntısı yok ama basit bir şekilde halledebilirmiyim diye düşündüm sadece..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankara Ostim'de çıkma satanlar var ben oradan bagaj amortisörü almıştım. Galiba çavuşoğlu idi, fiyatta yenisine göre çok uygundu. Sadece mazda çalışıyor, belki başka da vardır. Bence bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamir etme ihtimalin var söküp bakarsan ama hassas parçalar kolayca iç tırnakları kırılabilir. sürücü tuşlarından bozulma olursa diğer taraftan da çalışmaz fakat diğer taraftan bozulursa sürücüden çalışabilir. bu duruma göre hangi parçanın bozuk olduğunu bulursun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankara Ostim'de çıkma satanlar var ben oradan bagaj amortisörü almıştım. Galiba çavuşoğlu idi, fiyatta yenisine göre çok uygundu. Sadece mazda çalışıyor, belki başka da vardır. Bence bulabilirsiniz.

hocam sağol ama ankara uzak..zor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamir etme ihtimalin var söküp bakarsan ama hassas parçalar kolayca iç tırnakları kırılabilir. sürücü tuşlarından bozulma olursa diğer taraftan da çalışmaz fakat diğer taraftan bozulursa sürücüden çalışabilir. bu duruma göre hangi parçanın bozuk olduğunu bulursun.

sırf bu iş için bir avometre aldım. bununla daha net anlarım gibime geliyor düğmelerdemi yoksa başka bir yerde mi sorun var diye..  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...