Guest _Akhan_

Hava Filtresinin Ordan İnen Boru (89-94)

Arkadaşlar resimde işaretlediğim boru ne işe yarar neden koymuşlar ucuda kapalı ?

Edit: Borunun rezonans kabı görevi gördüğü sonucuna varıldı.

post-0-14169526464_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

rezonans kabından hava filtresine uzanan boru sanırsam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

rezonans kabından hava filtresine uzanan boru sanırsam

yanlış değilsem Bülent abi dediğin  doğru  O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yanlış değilsem Bülent abi dediğin  doğru  O0

ama sanki rezonans kabı yokmuşta borunun eğimiyle o işi hallediyormuş gibi geldi ne dersin halil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi  eski nesil mazdaların çoğunda var rezonans kabı yeri de ön sol tekerin ön kısmında :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende ustaya sorduğumda şöyle dedi karbüratöre giden hava o parça sayesinde daha basınçlı bir şekilde gidip pistonlarda daha verimli bir şekilde yanma sağlıyormuş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok kurcalamamak gerenk. O boruyu oraya koyanın vardır bir bildiği.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

daha fazla hava girişi olup yanmayı hızlandıracak şekilde performansı artırıcı bişi olmasın ne demekse :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende merak ediyordum bunu. Az önce netten araştırdığıma göre , motorun havayı emerken ki sesini azaltıyomuş, ne kadar doğru bilmiyorum.

Sanki hava filtresine giren büyük yaprak parçası gibi pisliklerin atıldığı bi yer gibi geldi bana  ??? gereksiz bişey değildir heralde  :krrsz:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

slm arkadaşlar lantisin hava filitre kitini nereden bulabilirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kendin yapacaksın.

Ördeğin açık filtresine sıcak hava gelmesini engelleyene kadar takmayacağım demiştim. İşte dün o işlemi hallettik ve fotolarda görünen muhafazayı yapıp yeniden açık filtresini taktım. Orjinal filtreye hava taşıyan ve çamurluk içinden doğru gelen hava borusunu da aktif olarak çalışacak şekilde ayarladık. :)

264_12_08_08_12_50_55_0.jpg

264_12_08_08_12_50_56_1.jpg

264_12_08_08_12_50_58_2.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

motora taze soğuk hava girişi için

Taze hava girişi olamaz. Çünki hava filtre kutusundan çıkan boru doğru rezonans odasına gidiyor. Fakat rezonans odasından çıkan boru yine tekrar motor kaputunun içine giriyo... yani rezonansın çıkışı yine motor içinde... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaslar o boru benzinli kullanimdaki farkini pek anlamadim ama lpg kullaniminda diger hava girisi kapatilip yanlizca o borudan hava verimi saglanirsa cok dusuk yakit ve yuksek performans saglaniyor bizzat denedim gordum yasiyorum

tamami buyuk harf olan mesajlar forum kurallari geregi yasaktir. diger mesajlarinizi tamami buyuk yazmazsaniz mutlu olurum. hosgeldiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sevgili komodor başka hava giriş yeri yok ki. Hava filtresi alt kısımdan rezonans odasına bağlı. Rezonansın çıkışıda motor içine gidiyo.

Biraz açıklarsan sevinirim. Ayrıca lpg dediğin; sıralı sistem mi yoksa eski sistem mi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Japonların bir bildiği vardır abi  fazla uğraşmayın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.