makilli

Farklı Motor Swap Hakkında (90-94)

Bu konuda 27 ileti var

arkadaşlar merakımdan soruyorum hep uğraşırız sunu değiştir bunu değiştir performansın şu kadar artar falan diye acaba belki saçma ama 1.6 motor bi arabaya kaputa sığabilecek 2.0 bi motor takamazmıyız yani 323'e 626 motoru gibi çok merak ediyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
:ohmy:  aslında neden olmasın tam bı bılgım benımde yok ama arkadaslar  kesın bı bılgı verırler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet olur.. çıkmacılardan motor alıp uygunsa takılabilir ve ruhsata işlenir ama sadece motorun değişmesi yetmez. çok masraflı olur, onun yerine 626 neden almayasınız ki...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet olur.. çıkmacılardan motor alıp uygunsa takılabilir ve ruhsata işlenir ama sadece motorun değişmesi yetmez. çok masraflı olur, onun yerine 626 neden almayasınız ki...

Doğru. Sanırım uygunluk için şanzıman da değişir ve bunda da astarı yüzünden pahalıya gelir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1.6 arabaya 2.0 motor iki 626 parası ödeyebilirsiniz. onun yerine bu parayı bana verin ben size 626 veririm :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Doğru. Sanırım uygunluk için şanzıman da değişir ve bunda da astarı yüzünden pahalıya gelir.

aynen harcı mokunu ödemez...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

olur diye biliyordum hatta duyduğum bir bilgiye göre şahine tempra motoru oluyormuş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

de bunu ruhsata işlemesi ne olacak

swap motorlar yasaklandı artık :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

swap motor ne demek anlayamadım

abi milletin bu motor modifiyelerine harcadıkları paraları düşününce sanki çokda tutmaz gibi geliyo çıkmacıdan motoru indirsen acaba hangi parçalarrın değişmesi gerekiyo

bi de bu performans buji konusuna baktınız mı ne düşünüyosunuz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

makilli 2.0 ı ruhsata işleteceksin öyle çıkmacıdan almakla takmakla olmuyor, bunu devlette bilecek ki ona göre vergi alacak senden :) bakacak oo sende para var arabanın motorunu bile zevkine göre yapıosun, hemen bundan nasiplenecek gemilerle pirinç alıp denizin ortasına çekmek için, neyse açtırma ağzımı boşver de çok paran gider düzen tutması için.. neden gidip 2.0 motor araba almıyorsun? ya da kendi arabanı 2.0 ile takas et. bak ben 626 2.0 arabamı takas etmeyi düşünüyorum ama temiz bir 323 bulursam bir de sedan olacak..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

motor değişimi yasak ancak şöyle bir şey duymuştum eğer yurtdışındaki araçlarda örnek mazda 323'de 2.0 motor kullanılmışsa buradada 2.0 motor kullanabiliyorsunuz.Bu son yazdığım tamamen duyumdan ibarettir ancak motor değişimi yapmak yasak :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

faturalı alıyorsan ve şasi / motor no felan faturada varsa yasak değil diye biliyorum. ama kesinlikle gidip ruhsata işletiyorsun faturan ile gidiyorsun..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çok uzun bir cevap yazmak lazım bunun için ama kısaca şu alıntıyı yapıyorum:

aynen harcı mokunu ödemez...

olay budur. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bizim ev sahibi arabasına (şahin) traktör motoru takmıştı :D hala da gidiyo..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bizim ev sahibi arabasına (şahin) traktör motoru takmıştı :D hala da gidiyo..

0-100 kaç saniye :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

3.5 falan heralde :P

Dakikamı  :tey:  :2funny:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ahahahah :D Altından yağ akıtmazsa evet dakika :D

Ama güzel oluyo evin yolunu kolay buluyosun dönerken :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar merhaba 94 model 323 hb aracim var , 1.8 doch motor versiyonunun oldugunu biliyorum ve bu motordan almak istiyorum nasil temin edebilirim , mazda yetkili servisine sordum bulman cok zor falan dediler yurt disindan temin konusunda bsy demediler , sitelerden baktim bulamadim , nasil temin edebilirim sizden ricam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benden tavsiye o kadar uğraşa gireceğine lantis veya familia almak daha mantıklı olur  :hi:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.