Musen

Farların Yıkanması

Bu konuda 50 ileti var

Farları söktüm bugün....içini yıkadım fakat lekeler gitmiyo sanki toz varmış gibi hala....ne yapabiliriz bi fikri olan var mı?Bu arada zımparaladım dış yüzeyinide yarın cilasını yapıp arabaya takıcam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kolay kolay çıkmaz onlar.Benimde bir farın ampulu patladı is yaptı hafif kararma var.Plastiğin içine işliyor meret.Tiner felan denemek lazım. :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

haklısın olmuyo zaten.içine döküp çalkalamadığım bişey kalmadı.toz var şeytan diyo kes şimdi yapıştır sonra.Normal silikonla yapıştırsak olur mu acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende sandım açıp sildin.Açmadan zaten olmaz.Bir ustaya açtırıp sonra düzgün silikonlamak lazım.Örneğin angel takan arkadaşlar öyle yaptı ama iyi silikonlanması lazım.Yoksa su alır bir de buğ ie uğraşırsın. ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kolay kolay çıkmaz onlar.Benimde bir farın ampulu patladı is yaptı hafif kararma var.Plastiğin içine işliyor meret.Tiner felan denemek lazım. :(

xenon mu patlayan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi xenon is yapmaz diye biliyorum  ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

şimdi irfanla konuştum ısıtıp ayırmışlar sonra aynı şekilde kapamışlar.lehim makinasıyla kesip açsam diyorum...olur mu sizce

yapıcam şimdi vallahi

irfan yap desin allahıma keserim o farı :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu arada burak abi sallanan xenon ampül değil ampülün geçtği yuvaymış...onuda sıkıştırıcam kapatmadan önce.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi ısıtıcı fön makinası ile olur sadece başka bişeyle yapıp cebine ve farına zarar verme  ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hmmm,biliyosan tarif et yapayım şimdi...az takıntılıyım üzerinize afiyet.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi bildiin cam filmi yapan yerler falan varsa onlar ısı tabancası mı adı tam bilmiom ama öle bisey kullanıyolar filme camın kavisini vermek icin.. o tabancayı istersin sonra aynı yere uzun süreli tutmadan farın birlesme yerlerine tutar yapıskan ısınıncada ayırırsın diyecem ama sen yinede stop işiyle ugrasan birine götürüpte actır derim farı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dayanamıyom irfan sabaha kadar olmalı bu iş...pürmüzle ısıtıyolar sanırım söylediğin o.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

cevrenızde cep telefonu tamırcısı varsa sayet ,ısı tabancası yardımıyla  yakından tutmamak sartı ıle 250 dereceye ayarlayıp farları acabılırsınız.ve daha sonrada normal cam sılıkonyla yapıstırıp 12 saat cıvarı kuruduktan sonrada yerıne monte edebılırsınız..ben hondaların farlarını bu sekılde sokup temızlıgını yapıyor ve angel halkalaırını degıstırıyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

anlaşılan evdeki ekipman yeterli değil.saç kurutma makinası o sıcaklığa ulaşmaz.elimde sadece lehim makinası var çevresinden kesip geri yapıştırmaktan başka çare gelmiyo aklıma.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi sakın yapma öle bisey ya yazık farı harcarsın bak :) kesme sakın..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

anlaşılan evdeki ekipman yeterli değil.saç kurutma makinası o sıcaklığa ulaşmaz.elimde sadece lehim makinası var çevresinden kesip geri yapıştırmaktan başka çare gelmiyo aklıma.

havya ılede olur ama bıraz ugrastıracaktır sızı. bu arada 2 . kısınınde farı tutması ve sız ısıttıkca ayırma ıslemını gerceklestırmesı gerekecek. dıkkat edın farın yuvalarını erıtmeyın yanlıslıkla...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bence bu gece ugrasmayın..yarın bır ısı tabancası bulup ayırın derım ben...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.