Jump to content

Mazda 323 Lpg Tüketimi Ortak Konu (89-94)

makilli
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar benim araba 94 model 323 sedan 10 ytllik gazla 47-48 km falan gidiyo bilemedin 50 yani km de 200 ykr yakıyo sizce normalmi sizin araçlar nasıl paylaşırsanız sevinirim bana biraz çok yakıyo gibi geldi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 169
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

9

• makilli

13

• NoooFearrrr

10

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

benim araba da aynı yakıyo.Tabi biraz daha az yakabilir.Benim aracın lastik ebatları büyük 195/60/15  abart eksoz var.tabi bunlar etkiliyo. Sanırım senin araba biraz daha az yakması lazım.LPG ayarına gir istersen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hemde kaç kere ayar yaptırdım bakıma girdim yağı hava filtresi bujiler hepsini değiştirdim yapmadığım şey kalmadı ama nafile sanırım lpg beynini değiştireceğim başka çarem kalmadı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayır sıralı değil zaten benim araba karbüratörlü ama lovato marka beyin taktırmayı düşünüyorum şimdikinin markasını bilmiyorum lovatoyu öneren çok kişi oldu bakalım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fazla yakmasının beyinden olduğunu sanmıyorum. egzoz hava filtresi tekerlerin durumu ve yağın motorun durumu etki eder yakıtı çok veya az yakmasına...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakalım en azından deneyeceğim çünkü denemediğim değiştirmediğim parça kalmadı hava filtresi buji yağ  hepsini değiştirdim ama egzozla ne alakası var onu anlamadım tekerler de iyi durumda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg yi 1.69 dan alıyorum shellden heryerden deniyorum ama 200 ykr dan aşağı yakmıyo ayar falan yaptırdım hepsini yaptırdım bakımlarda tamam sadece beyin kaldı problem ondadır diyolar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel Kardeşim senin aracın 130-140 ytl yakması lazım bilemedin 150 ytl. bende 323 hb var. 1600 motor-16 cant geniş lastik-el yapımı abart egsoz ve gazın litresi 1.84. şehir içi 190-195, uzun yolda 155-160 yakıyor. Senin araç 1500 motor sanıyorum kaliteli bir beyin takmışsın ama motor ne durumda. yağ yakıyormu, su eksiltiyormu, siboplar ne durumda. bunları bilmen lazım. kendine ve mazdana iyi bak. selamlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

semir kardeşim benim araba 1,6 beynin markasını bilmiyorum araba yağda yakmıyo suda eksiltmiyo kime göstersem motor çok iyi durumda diyo dediğim gibi tüm bakımlar zamanında ve eksiksiz yapılıyo sanırım beyini değiştirince bişiyler değişir.ayrıca senin arabada pek az yakıyomuş yav senin beynin markasını biliyomusun bide bu sübap ayarı denilen şey nasıl bişiy bilgin var mı selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makilli benim beynin markasını sormuştun diyeyim. (AlestA) çok iyi bir beyin olduğu söylenemez. Sübaplara gelince. Üst kapağın altında 16 valf denen 16 adet sübap vardır. Bunların 8 tanesi emme Yakıt alma diğer 8 tanesi ise itme Manifolda yanan yakıtın artığını gönderir. sübapların ayarsız, gurum luysa sübap lastiklerin eskiyse yakıtı yanmadan manifolda gönderir. buda yakıtı artırır. Eğer bineceksen silindir kapağını söktürüp iyi bir motorcuya baktırmanı tavsiye ederim. Pistonların segmanların kolyatakların durumunuda görmüş olursun. Sana maliyetini diyeyim.Segman, piston, kolyatak, sübap ve lastikleri, conta tamir takımı ve işçilik sana 500,00 ytl yi bulur. Büyük şehirlerde bu maliyeti dahada düşürebilirsin. Sıfır motor olur. Eğer yaptırısan 2500-3000 km sonra  Sübaplar yerine alışana kadar yakıt sarfiyatın git gide düşer. Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sağolasın kardeş ama öyle bi problem olacağını zannetmiyorum ustalar da motorun durumu çok iyi diyolar benzinde devirli kullanımda kilometrede 330 bin lira yakıyo yani aslında araba çok yakmıyo gazda problem var dün gittim ekogas marka bi beyin taktırdım bakalım sonuçları göreceğiz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...