Jump to content

1.4 TSI Seat Leon Test Sürüşü İzlenimlerim

redrock
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün rutin matbaa ziyaretlerim sırasında kapının önünde bir adet seat leon 1.4 tsi ile karşılaştım hemen içeri girdim benim arkadaşım 1.6 leonunu servise bakıma bıraktığı için adını ve çalıştığı yeri hatırlayamadığım satış yada servis müdürüydü sanırım biri, arkadaşa bu süre içerisinde kullanması için bu arabayı bırakmaya gelmiş benimde araba tutkumu öğrenince bana anahtarı uzattı test sürüşüne çıkmamı rica etti bende kıramadım :D ( valla ben demedim kendi dedi ) ilk izlenimlerim motor iyi  yalnız leonların görüş problemi var bence kabin içinde şöför çok basık kalıyo en azından bana öyle geliyo etrafa tam olarak hakim olamadım ben, yada kangoo kullanmaktan ona çok alıştım neyse aracın iç mekanını hiç sevmedim. zaten onlara doğru dürüst bakmadım bile benim işim arabanın gidişiyle ilgiliydi çok süper değildi ama standartın üzerinde ama bana 2.0 t mi yoksa 1.4 fsi mı alırsın diye şimdi sorsalar hala 2.0 alırım çünkü o tadı veremedi bana birazda hafifmiş gibi geldi bana yolda bunu aracı getiren müdürlede konuştum o kabul etmedi haliyle :) fiyatınıda yanlış hatırlamıyosam 38000 ytl dedi ki bence araç bu fiyatla çok satar kesinlikle sonuç olarak 1.4 fsi çok iyibir motor seçeneği ve iyide bir motor gibi geldi bana park edene kadar park sırasında motordan tuhaf bi ses geldi ki o ses benim arabamın motorundan gelse direk servise çekerdim arabayı ama bu sonuçta bi test arabası böyle şeyler olması normaldir heralde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

140 hp mi 170hp miydi ?

kaç beygir olursa olsun bence büyük hacimli motorların tadını veremez.. görüş açısı problemi de aracın tasarımından kaynaklı çözülemeyen bir sorun.. Güzel arabaların çoğunda var bu problem.. Bizim yeni FX ten eski QX4 e bindiğim zaman akvaryumda gidiyormuşum gibi hissediyorum.. görüş açısı çok önemli bence..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir iki kullanımdan sonra alışıyor insan görüş açısına.. ilk defa değişik bi arabaya ya da daha önceden kullanmış olsa bile belli bi zaman sonra binince insan hemen alışamıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

140 hp idi zaten 170 liği geri çağrılmış adamın dediği öyleydi. Bahane olarakta yakıt problemini söyleyin demişler ama araç motor arızası veriyomuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

leonların dızaynı dısında ben savunulcak bıse goremıorm ıc konsoluna parmagını basıosun ızı kalıo ya, bagajı cok ama cok dar bı guzel yanı daha motor sesı cok guzel

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

VW grubunda motor arızası ilgiç .. Pek alışık olmadığımız bir durum ama 1.4 ten 170 bg elde etmeye çalışınca arıza ihtimali de artıyor tabii.

müdürde aynı bunu dedi sürekli olarak limitlerde çalıştığı için arıza çıkarıyormuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

140 hp idi zaten 170 liği geri çağrılmış adamın dediği öyleydi. Bahane olarakta yakıt problemini söyleyin demişler ama araç motor arızası veriyomuş

leondaki 122 lik

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sadece bir araçta böyle olsa neyse dyno hatası diyeceğim ama bizim arkadaşın golf gt'side 193 beygir çıktı :D :D

La olm, o zaman bu firma alık mı? yazardı göğsünü gere gere 193 beygir diye reklam yapardı. :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...