Jump to content

En fazla otomobili hangi firma üretiyor?

Ali
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Automotive News'in raporuna göre, 2007 yılı satışlarında ilk 10 üretici

Hyundai Otomotiv Grubu'nun, her yıl düzenli olarak hazırlanan Automotive News Global Pazar Verileri Raporuna göre, 2007 yılındaki 3 milyon 961 bin 629 adetlik toplam satışıyla dünyanın en büyük beşinci otomotiv üreticisi konumuna yükseldiği bildirildi.

Hyundai'den yapılan yazılı açıklamada, son 8 yıl içinde ''sıra dışı'' bir ilerleme kaydeden ve on birinci sıradan 2006 satışları itibariyle altıncılığa kadar yükselen Hyundai Otomotiv Grubu'nun, 2010 yılı itibariyle hedeflediği beşinciliğe 2007 satışlarıyla şimdiden ulaştığı belirtildi.

Geçmişte grubun öncelikli hedefinin nicel büyüme olduğu, şirketin artık kurumsal sosyal sorumluluk, karlılık, teknolojik ilerleme ve marka gücü alanlarında gelişim göstererek nitelikli büyümeye odaklandığı ifade edilen açıklamada, Hyundai markasının henüz 40 yaşında olmasına rağmen çok kısa sürede çok büyük ilerleme kaydettiği vurgulandı.

YÜKSEK KALİTE VE GÜVENİLİRLİK ALANLARINDA GELİŞİM

Grubun başına 1999'da Mong-Koo Chung'un Üst Yönetici (CEO) olarak seçilmesiyle özellikle yüksek kalite ve güvenilirlik alanlarında önemli gelişim elde edildiği ifade edilen açıklamada, Hyundai'nin Kore dışındaki ilk üretim merkezi olan Hyundai Assan İzmit Fabrikası'nın 1997 yılında faaliyete geçtiği, Mong-Koo Chung'un başkanlığıyla birlikte Hindistan, Çin, ABD, Çek Cumhuriyeti ve son olarak da Rusya'da üretim merkezleri kurulduğu bildirildi.

BU YILKİ SATIŞLARDA ARTIŞ BEKLENTİSİ

Automotive News'in raporunda sadece doğrudan satışların ele alındığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Ancak Hyundai'nin denizaşırı ülkelerden yaptığı 185 bin 114 adetlik üretilmeye hazır araç parçaları dikkate alındığında toplam satış rakamı 4 milyon 146 bin 743 adede çıkıyor.

Hyundai, bu büyümesinde herhangi bir yavaşlama olmadan satışlarını artırmaya devam ediyor. Hyundai, 2008 yılının ilk 6 ayında toplam 1 milyon 481 bin 152 adet araç satarak, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre satışlarını tam yüzde 14,2 oranında yükseltti ve bu yılki satışlarda da önemli artış elde edeceğinin sinyallerini verdi.''

Automotive News'in raporuna göre, 2007 yılı satışlarında ilk 10 üretici şöyle oldu:

Firma Satış miktarı

--------------------- -------------

1- Toyota Motor Corp. 9.366.000

2- General Motors 8.902.252

3- Volkswagen AG 6.191.618

4- Ford Motor Co. 5.964.000

5- Hyundai Otomotiv Grubu 3. 961.629

6- Honda Motor Co. Ltd. 3.831.000

7- Nissan Motor Co. 3.675.574

8- PSA/Peugeot-Citroen SA 428.400

9- Chrysler LLC 2.676.268

10-Fiat S.p.A. 2.620.864

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Adamlar teslimat yapılacak ülkelere gemide montaj yapıp öle teslim ediyorlar.İmalat ve Montaj yapan gemileri var.Hyundai sadece Türkiye'de kötü bir hizmet veriyor Avrupa ve amerikada çok popüler.

bu efsane bir ara mazda içinde söyleniyordu gemide montaj diye
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeterli fazla görmeyek çevrede bizim guzulardan :geyik::D

Zaten onların da arttırmak gibi bir niyetleri yokmuş :) Böylelikle değerli oluyorlar sayıları fazla olmayınca :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Zaten onların da arttırmak gibi bir niyetleri yokmuş :) Böylelikle değerli oluyorlar sayıları fazla olmayınca :D

ya işin dogrusu hyundai gibi dandik 3.5 milyon araç üreteceğine, adam gibi 1.5 milyon üretsin zaten anladıgım kadarıylada strateji bu
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hyundai önceden bende dandik derdim ama hyundai elantra da bu düşüncelerim geri aldım bizim elantra 190.000 bin de araba ama halen araçta büyük bir arıza çıkmadı hatta sanayideki ustalar bile rahat bir daha 190.000 yapar diyorlar  baktığın sürece  :)

mazda fazla satmasın az olsun bencede

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

hyundai önceden bende dandik derdim ama hyundai elantra da bu düşüncelerim geri aldım bizim elantra 190.000 bin de araba ama halen araçta büyük bir arıza çıkmadı hatta sanayideki ustalar bile rahat bir daha 190.000 yapar diyorlar  baktığın sürece  :)

mazda fazla satmasın az olsun bencede

elantrayı bilememde  son nesil accentler berbat kullanamadan sattık hemen
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hyundai ye niye dandik diyosunuz yaw  :D  taş gibi araba  ;D 

sağlamlığı benim kullandığım arabadan belli olmuyor mu  :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 11 ay sonra ...

valla Honda ya helal olsun, asıl işi motosiklet ve herhangi bir işte kullanılacak içten yanmalı motor üretmek olan, otomobil işine ise dünyadaki neredeyse bütün firmalardan sonra başlayan bir firma için harika bir sonuç.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya işin dogrusu hyundai gibi dandik 3.5 milyon araç üreteceğine, adam gibi 1.5 milyon üretsin zaten anladıgım kadarıylada strateji bu

katılıyorum.az olsun,temız olsun.toyota cok uretıyorda ne oluyor.daha yenı,amerıkadakı araclarının 1,5 mılyonunu motor problemı sebebıyle gerı cagırmıs..... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...