Jump to content

Bir depoyla kaç km gidiyorsunuz?

Ali
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest mustafa_g

sana çok taze bir bilgi vereyim. geçen hafta fullediğim depoyla bir kez izmit-adapazarı bir kez de izmit-dilovası yaptım e-5 ten geri kalanı hep şehiriçi kullanımda 500km. sonunda tekrar benzin aldım. benzini almadan önce benzin göstergesi çeyrek ile sıfır çizgisi arasındaydı. yani kalan benzinle en az 100km. daha yol giderdi. depo 55 litrelik :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankara'da depoyu dolduruyorum, Çeşme çıkışında sarı ışık yanıyor.

Yaptığım yol yaklaşık 690km, ortalamam 7.2lt/100km.

Sonuna kadar gitsem herhalde 40-50 km daha gider.

Şehiriçinde de 500-550 km civarı gidiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün ölçtüm,LPGli klima sürekli açık şehir dışı ve ortalama 3000 devirde 100kmde 20 Ytl yakıyor.Bu da 100 kmde 10,5 litre yaktığım anlamına gelir ki depo 36 litre alıyor,demek ki klima açıkken bir depo LPG(şu anda 68 YTL)  ile yaklaşık 350 km gider...

Klima ile tüketim resmen katlandı,geçen hafta klimasız 100 kmde yaklaşık 10 YTL sarfiyat ölçmüştüm...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün ölçtüm,LPGli klima sürekli açık şehir dışı ve ortalama 3000 devirde 100kmde 20 Ytl yakıyor.Bu da 100 kmde 10,5 litre yaktığım anlamına gelir ki depo 36 litre alıyor,demek ki klima açıkken bir depo LPG(şu anda 68 YTL)  ile yaklaşık 350 km gider...

Klima ile tüketim resmen katlandı,geçen hafta klimasız 100 kmde yaklaşık 10 YTL sarfiyat ölçmüştüm...

Bir ay önce Mazda3 ü lpg li sisteme dönüştürdüm. Klima sürekli açık ( malum sıcaklar ) ve yüksek devirde kullanarak km de 20 krş tüketimi yakaladım. Lpg litre fiyatı 1 .84 ytl. Yaz sıcaklarında depoyu tam doldurma tavsiyesinde bulunmuştu sistemi monte eden servis. 3 kez depoya hep 50 ytl lik gaz aldım ve 3 denemede de 250-260 km sonra gaz bitti uyarı sesi geliyor. Şehirler arası bu tüketim daha da azlır sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Son zamanlarda hiç depoyu fulleyemedim için bilmiyorum :D

ben yıllar sonra geçen hafta yaptım bir çılgınlık ve fulledim :D

yukarıdaki yazdığım mesaja ilave olarak düğün koşturmacası ve konvoy da dahil o yapılan km. ye :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Son zamanlarda hiç depoyu fulleyemedim için bilmiyorum :D

En son fullediğimde, bi bayramdı ama tam hatırlayamadım. Sanırım Cumhuriyet 75. yıl kutlamalarıydı :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ışığım yanarken doldurum ankara'dan istanbul'a çok süratli bir deneme yaptım ;köprüye vardığımda yine ışığım yandı...2 saat 40 dakikada bitirdim depoyu...dönüşte daha sakin bir kullanım denedim, 130 u geçmedim, yol bilgisayarı 200 km. daha gidebileceğimi gösteriyordu...

genel olarak her depoyu doldurduğumda 650 km. gidebileceğimi söyler; pek de şaşmaz....bu şehir içi kullanımı....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

buradanda görüyoruz ki kullanım farkı :D aynı araç aynı şehir ama 550ye 650 yani 100km fark :)

Yoo aksine 3000 d/d 'yı kolay kolay geçmem,arabayı fazla üzmem ama bu ara biraz sıkışık trafiğe kaldım.Ankaralılar bilir malum yaz geldi kavşak çalışmalarımız başladı    >:(
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçen gün bende geldim ankaraya iğrençti :D birde istanbuldaki gibi şoförlerin birbirine yol verme alışkanlığı pek yok orada :)

Katılıyorum,ben de istanbula geldiğimde daha rahat araba kullanıyorum
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız şöylede bidurum var, akşam 18:00 trafiğinde Çankaya dan başlayıp, Kazım Karabekir Caddesine 40-50dk da gelebiliyorsunuz(Bilmeyenler için Ankara yı bir ucundan diğer ucuna geçmiş oluyorsunuz) Yani trafik sıkışıklığı İstanbul ile karşılaştırılamaz. İstanbul un trafik sıkışıklığı çok daha yoğun, uzun ve devamlılık arz eder.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...