Uygar

2010 Mazda RX-7

mazda_rx-7.jpg

2010 Mazda RX-7!..

İkonik Mazda RX-7’nin gelecek nesli hakkındaki söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. İşte onlardan biri de Japon otomobil dergilerinden yayınlanan bilgisayar destekli bu fotoğraflar…

10.07.2008

İki farklı Japon otomobil dergisi geçtiğimiz günlerde 2010 Mazda RX-7’nin bilgisayarda şekillendirilmiş fotoğraflarını yayınladı. Dördüncü nesil RX-7’nin iki farklı dergide yayınlanan çizimlerinin neredeyse birbirinin aynı olduğunu anlamak için uzman olmaya gerek yok!

Mazda tarafından hiç bir açıklamama yapılmamasına rağmen bu fotoğrafların gerçekçi olabileceğini düşünüyoruz. Bu konuda Mazda’nın yaptığı tek açıklama ise 2010 yılında satışa çıkarılacak RX-7’nin hem daha güçlü bir rotary motorla donatılacağı hem de yakıt ekonomisinin ön planda olacağı yönünde olmuştu.

http://www.arabam.com/haber.aspx?PID=681&HID=1&haberID=283648

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

makyajlanacak kasa rx-8'de ise 1.6 wankel motor kullanılacağını okumuştum ne kadar doğrudur bileniniz varmı ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

RX-8 daha yeni makyajlandı ve bir değişiklik yok diye biliyorum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

nette tüm forumlarda bu araç için rx7 diyolar. rx8 için başka bir yenilikten (kasa) bahsediliyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu makinadan bana almaya ömrüm yetmez ama emekli parası vs. oğlana almadan gidersen gözüm açık giderim  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bence bu iş rx-7-8-9... diye devam eder.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

olsa güzel olur aslında, efsane modelleri canlı tutmak yaşatmak lazım..

img3998smalljf5.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

önden görüntüsü çok hoş ama bunun 2. elini bekleyene kadar ben evlenip çoluk çocuğa karışırım :) benim pcde güzel ekran koruyucusu olur bu :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yahu hastayim su japonlara yaaa, adamlarin dili bile asagdan yukari yaziosun....Valla adamlar buyuk samurai milleti....Eyer bu alet RX-7 nin son gorunusu ise (ki spy-shotlar olamdan inanman pek), alet epey iyi bir seye benziyor. Japonca bilgimi de kulanarak orda bir 350PS gordum :),bir turbo beslemeli motor cikar bundan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

350hpyi görmek için sanırım japoncaya gerek yok :) Ha ayrıca japonca yazıyorsa onu bilemem. Bunlar halen bilgisayar derstekli çizimler. somut birşey yok. Zaten RX serisinin yenisi çıkacaksa muhtemelen RX-9 olur. MX-5 tipi küçük wankel motorlu bir model tasarlamaları lazım ki sayı düşsün örneğin RX-5. Ama böyle bir model varmı araştırmak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

wankell serisidir doslar    rotari  motor        x1 x2 x 3  x6 x7 x8 x9  x10  olabılır ama motor rotarı  wankel   

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

önden görüntüsü çok hoş ama bunun 2. elini bekleyene kadar ben evlenip çoluk çocuğa karışırım :) benim pcde güzel ekran koruyucusu olur bu :D

kanka sen bunu bekleme yoksa bir 10 sene daha beklersin sen rx-8 al boşver bunu  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.