Jump to content

Servis Bakım Sorunu

tarikumac
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 70
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

7

• emredeler

9

• ekincileroto

7

aslında dediginiz gibi gayet güzel bi çalışma olur :) bir ara bu konu üzerinde durucam ve tataylı bi şekilde mazda 3 ve 6 hakkında beryodik bakım tablosu hazırlıcam O0 ve sizlerle paylaşıcam  ama biraz yogunum sakin bir kafayla eksiksiz olarak yakın zamanda bu konuyu hal edicem  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında dediginiz gibi gayet güzel bi çalışma olur :) bir ara bu konu üzerinde durucam ve tataylı bi şekilde mazda 3 ve 6 hakkında beryodik bakım tablosu hazırlıcam O0 ve sizlerle paylaşıcam  ama biraz yogunum sakin bir kafayla eksiksiz olarak yakın zamanda bu konuyu hal edicem  :)

Bunu söz olarak şööle kenara not edelim... :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunu söz olarak şööle kenara not edelim... :)

senin istedigin bakım tablosu olsun hiç sorun degil tamam söz O0 ha bide şu pc yi kullanmayı bilsem neler paylaşıcamda bilmiyorum işte yani konu nasıl açılır resim nasıl eklenir  ve  yani ancak böyle tıkla konuya yaz yazını  okadar ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

senin istedigin bakım tablosu olsun hiç sorun degil tamam söz O0 ha bide şu pc yi kullanmayı bilsem neler paylaşıcamda bilmiyorum işte yani konu nasıl açılır resim nasıl eklenir  ve  yani ancak böyle tıkla konuya yaz yazını  okadar ...

Ender yanına uğradığında oturt onu bilgisayarın başına "yapamıyorum yardım et" de. Sana yardım ederken o da virüsü kapıp gelsin bu mahalleye, özledim şerefsizi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence garanti işi biraz oradaki ikili ilişkilerlen de alakalı.Geçen ben bir parça garantiden değiştirdim.İsteseler kıllık çıkarabilirlerdi.Arabada yay takılı,Jantlar 17.  O halde bile hemen değiştirdiler.Değişen parça yürüyen aksamda.İsteseler çok rahat kıllık çıkarırlardı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence garanti işi biraz oradaki ikili ilişkilerlen de alakalı.Geçen ben bir parça garantiden değiştirdim.İsteseler kıllık çıkarabilirlerdi.Arabada yay takılı,Jantlar 17.  O halde bile hemen değiştirdiler.Değişen parça yürüyen aksamda.İsteseler çok rahat kıllık çıkarırlardı

Buna katılıyorum. Sürekli gittiğin ve iyi ilişkin olan bir yerde daha hoşgörülü olacakları kesin..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla yeni bayiiler şu aralar eski elemanları araklamaya çalışıolar.. :D doğal olarak 90 model bi 323 gitse servise yada rx-7 yada minibüs - b2500 ??? adamlar mazda eğitimi almamışlar zoom zoom diye ölee kalırlar yoksa...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün gittim 40.000 bakıma,balatalar falan değişti,bayagı bitmiş yav balatalar.

520 ytl tuttu.işte size madde madde özet;

1. yağ filtresi          7 ytl

2. arka fren balatası  106 ytl

3. ön fren balatası    106 ytl

4. magnatec motor yağı  58 ytl

5. H7 ampul        10 ytl

6. hava filtresi  28 ytl

7. rot balans 30 ytl

8. işcilik  92 ytl..

9. kdv 79 ytl

yanlız frenler ilk kullanımda hiç tutmuyor(balata değiştikten sonra) allahtan Orhan usta uyardı,yoksam kimse yok fren pedalında :) 5-10 seferden sonra tutmaya başladı ,akşam dönerken biraz daha iyidi ama eskisi gibi değildi.bakalım 2-3 gün deneyeyim bakalım..

Bu arada lastiklerde değişim gerektiriyor,sanırım tatil dönüşü bakacağım onlara...6-7 bin daha gider dediler ama değişmekte fayda var..Michlen mi taktırsam acep  8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende her zaman ön balataları önce değişirler, arka balataları da bir sonraki bakıma değişirler.. ikisi aynı anda bu kadar bitmiş olmamalı ya..

lastik seçimin de mutlaka michelin olsun İlhan abi.. on numara lastik hakkaten.. çok yumuşak lastik..ben 60.000'de değişiştim ya, sen erken davranıyosun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de aracın 15.000 km. bakımı için Opel Gedizler'den 350, Boğaziçi'nden 320 ytl fiyat aldım. Yapılacak işlemleri sordum ve aldığım cevap şu;

-Motor yağı ve yağ filtresi değişimi

-Hava filtresi değişimi

-Polen filtresi değişimi

-Silecek suyu vs...

Yani buji-buji kablosu-balata falan değişmeyecek ama Opel'de fiyatlar böyle. Bu arabayı satmak farz oldu artık... Bu bakım ücretlerini Opel gibi dandik bir arabaya vermek akıl kârı değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimkilerinde değişimi geldi sayılır 50 km oldu neredeyse olmadı lastiği beraber alalım  abi var 1-2 tanıdık

ben gayet uyguna almıştım izmitten.. eğer düşünürseniz sizin için fiyat alırım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de aracın 15.000 km. bakımı için Opel Gedizler'den 350, Boğaziçi'nden 320 ytl fiyat aldım. Yapılacak işlemleri sordum ve aldığım cevap şu;

-Motor yağı ve yağ filtresi değişimi

-Hava filtresi değişimi

-Polen filtresi değişimi

-Silecek suyu vs...

Yani buji-buji kablosu-balata falan değişmeyecek ama Opel'de fiyatlar böyle. Bu arabayı satmak farz oldu artık... Bu bakım ücretlerini Opel gibi dandik bir arabaya vermek akıl kârı değil.

abi satalım ..  anında goruntu :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kanka şu opel mevzusunu yazılı olarak demeç verirmisin :D inatçı bir arkadaşım var getzi satıp opel corsa istiyor :D

Corsa Getz'den 10 kat iyidir kanka :D Arkadaşın doğru yolda ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...