Jump to content

Hız Göstergesinin Yanındaki Mavi Işık ?

Guest budu06
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar iki gündür hız göstergesinin yanında ufacık bı mavi ışık yanıp sönüyor alarm ışığı misali aracı aldım alalı hiç yanmıodu bu ışık neyın nesı ve ne alma gelıyor

ilginiz için şimdiden tesekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

arkadaşlar iki gündür hız göstergesinin yanında ufacık bı mavi ışık yanıp sönüyor alarm ışığı misali aracı aldım alalı hiç yanmıodu bu ışık neyın nesı ve ne alma gelıyor

ilginiz için şimdiden tesekkürler.

resmini çekmen mümkün mü?

ben böyle bir ışığın varlığını hatırlamıyorum.

mevcut tüm ikaz ışıklarının rengi kırmızıdır.

senin arabada ışığın renginin değiştirilmiş olma olasılığı var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mustafa abi bılmıyuorum değişmiş olabılır ama ben sana söle trif edeyım hararet ve hız göztergesinin tam ortasın küçük bi ışık baktığında oarada bı lamba olup olmadığı bile anlaşılmıo yanmadığı sürece anlamıosun normal bakışta :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

hadi yaaa...

o zaman benim arabada o ışık hiç yanmadığı için varlığından bile haberim olmadı. doğal olarak da ne işe yaradığını bilmiyorum :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

mustafa abı aklıma ıyı seyler gelmıo derken ? ya bu konu hakkında bı fıkrı yada bılgısı olan bı arkadas yokmu

ışığın konumu olarak hararetle ilgisi olduğu çağrışımı yaptı bana.

bu durumda hararet yapmış motor = minimum 500-700 milyon masraf demektir. Dündar usta veya Adem usta konuyu gördüğünde açıklık getirirler herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kadranur7.jpg

sanırım ışık dediğin şeyin yerini gördüm ve aklıma hiç de iyi şeyler gelmiyor :(

slm arkadaşlar 323 hb gösterge  tablosunda

1 yag lanbası

2 akü lanbası

3 brek lanbası

4 rear  lanbası

5 sinyaller

6 silecek suyu

7 uzun kısa

bunu dışında her hangi yanan bir lanba yoktur olması gereken karbiratörlü  1990 ve 1995 hb ve 1990 ve 1997 323 sedanlarda  göstergede bu uyarı  lanbaları vardır siz 90 km hızla giderken bu resmi çekmişsiniz ve hararet aslan gibi olması gerken yerin biraz altında yani hararet ilgili bi durumunuz yok burdan öyle görünüyor ben o ışıgı  gösterge panelinin arkasındaki lanbalarla sonradan oynanmış olabilir diyorum yani korkulcak bişey yok ..ama çok sorun olucak ise en yakın ustanıza bir gösterin ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

abı oresım mustafa abının bordo essegıne ait :D

o eşşek kovalasın seni e mi :D

evet Adem. malesef Kadir doğru söylüyor, o resim bordo şimseğimden yadigar kalan resimlerden biri. ben ışığın nerede yandığının anlaşılabilmesi için koymuştum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

belkide uzun ampullerinizden biri patlamıştır.selektör yaptıgınızda yanıyor olabilirmi? Değişik bir durum=)

selektör yapınca ampül patlasada patlamasada yanar zaten mavi ısık
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o eşşek kovalasın seni e mi :D

evet Adem. malesef Kadir doğru söylüyor, o resim bordo şimseğimden yadigar kalan resimlerden biri. ben ışığın nerede yandığının anlaşılabilmesi için koymuştum :)

tamam abi fark etmez diger aracın göstergesi de senin eski arabayla aynı  ona istineden ben  göstergede ne lanbalar var diye arkadaşa bilgi açısından yazdım  bu yazdıklarmın dışında bi lanba yok zaten  yani tabi ben o gösterge  senin degil  zannettim ama bilgiler doru  yani arkadaş bilgilerden faydalansın......

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

bence uzunları yaktığın zaman yanan mavi lamba olabilir

gösterge tamir vb bi işlem gördüyse arıza yapmıs ondan yanabilir. oraya yansıyo olabilir

:krrsz: :krrsz: :krrsz: :krrsz: :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...