Jump to content

Mazda 323 Cam Motoru Arızası Hakkında

626 GLX HB AT
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

94 323 hb aracımın arka camları açılıp kapanırken sorun yapıyor. açılmalarında sorun yok ama kapanırken ya hiç kapanmıyor ya da aksaklık yapıyor. acma kapama kumandalarından değil cam krikolarından heralde ne yapabilirim??? tamir olurmu,yoksa cam motorları değişmesimi gerekir???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

94 323 hb aracımın arka camları açılıp kapanırken sorun yapıyor. açılmalarında sorun yok ama kapanırken ya hiç kapanmıyor ya da aksaklık yapıyor. acma kapama kumandalarından değil cam krikolarından heralde ne yapabilirim??? tamir olurmu,yoksa cam motorları değişmesimi gerekir???

slm cam krkonuzun tabiki tamiri var tabi araçta kaza olup kapılarında krikolar zarar görmemişse yani bu durumu iyi bir  cam kilit tamircisi ustanız varsa bu konu hakkında size biraz olsun bilgi verebilir ve çözebilirsiniz ....

az önce hurdacımla görüştüm tanesine 175 ytl dedi çifti 350 ytl ama zannediyorum keş para  ile gidilirse 2 cam krikonuzu 250 ytl ye alabiliriz .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

91 mazda 323 üm var ve şöför kapısının camı tam kapanmıyor daha dogrusu dugmesini kaldırdıgımda içinden tıkırtı geliyor ve camı yukarı cıkarmıyor elimle yukarı dogru çekiyoru, ısparta da okuyorum nerde yaptırabilirim yada yapılırmı (antalya-burdur-ısparta) da yaptırabilirm varsa tabi yapan bi usta ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Cam kaldırma mekanizması içindeki plastik çark deforme olmuş. Sadece o çarkın değişmesi için kapı pandizotu sökülecek, cam kaldırma ve cam sökülüp o uyduruk çark değişecek. Sonuç olarak o çarkın yan sanayisi 3-4 sene önce 5 liraydı ama işçilik için ne alırlar bilemem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cam kaldırma mekanizması içindeki plastik çark deforme olmuş. Sadece o çarkın değişmesi için kapı pandizotu sökülecek, cam kaldırma ve cam sökülüp o uyduruk çark değişecek. Sonuç olarak o çarkın yan sanayisi 3-4 sene önce 5 liraydı ama işçilik için ne alırlar bilemem.

peki bu çark dediğiniz parçayı nerden temin ederim, bana cam krikosunu komple yenisini alırsan değiştiririz dediler, ve yan sanayi ne kadar dayanır sorun çıkarır mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Komple cam krikosu kaç paradır, ne kadar dayanır v.s. bilgim yok.

İzmit'te olsan sana nerden alabileceğini tarif ederdim ama malesef Denizli sanayisini hiç bilmiyorum.

Sana şöyle bir yardımda bulunabilirim, http://www.mazdaclubtr.com/forum/teknik-genel-bilgiler/yedek-parcaci-bilgileri-t8966.0.html bu linkteki parçacıları arayıp ister dişliyi ister komple krikoyu sorabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

problem çözüldü ankara da 03123124646 yı arayıp cam makarasını isteyebilirsiniz yan sanayi ve 12TL orjinali yokmuş ve bu parçacı abim sürekli getiriyormus

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Herkese merhaba,

Geçenlerde aracıma hırsız girmesi nedeniyle gidip alarm taktırdım. fakat oda nesi eve dönüş yolunda sigarayı yakıp cam düğmesine bastım acılmadı. diğer cam da açılmadı, diğeri de diğeride. motorlara hiç elektirk gitmiyor gibi. ertesi gün alarmı taktırdığım yere gittim. sigorta kutusu vs kontrol ettiler baktılar sorun yok burada sağlam dediler. bizim yaptığımız işle alakası yok dediler. yalnız onlar alarmı takarken kaynak yapar gibi ışık çıkıyordu şase yaptırmalarından dolayı...

arıza neden olabilir? ana kumanda mı yoksa sigorta kutusu mu? ana kumanda da elektirik var bu arada...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

ana kumandadan kastettiğin dörtlü cam açma modülü mü?

hepsi birden gittiyse kabin içinde sol alttaki sigortaları bi kontrol et.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ana kumandadan kastettiğin dörtlü cam açma modülü mü?

hepsi birden gittiyse kabin içinde sol alttaki sigortaları bi kontrol et.

sol ön kapı 4 lü düğme. 4 camda çalışmıyor. diğer kapılardaki düğmelerde çalışmıyor. sigorta kutusu birkaç yerde var kaputu açma kolunun altında ki kutudan mı bahsediyorsunuz?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sol ön kapı 4 lü düğme. 4 camda çalışmıyor. diğer kapılardaki düğmelerde çalışmıyor. sigorta kutusu birkaç yerde var kaputu açma kolunun altında ki kutudan mı bahsediyorsunuz?

aynen öyle, kaput düğmesinin dibinde rahatlıkla açılabilcek bir kutu hatta şöför kapısını açılıp eğilin hemen görürsünüz, mustafa abinin dediği gibi ordaki sigortalara bakın büyük ihtimal ondandır
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

aynen öyle, kaput düğmesinin dibinde rahatlıkla açılabilcek bir kutu hatta şöför kapısını açılıp eğilin hemen görürsünüz, mustafa abinin dediği gibi ordaki sigortalara bakın büyük ihtimal ondandır

Evet. Aynen tarif edilen yerdeki sigortalar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

umarım sigortalardır ana kumanda da sorun olmasın yeter durduk yere 200 liradan oluruz :)

eger sigorta değilse sadece ana kumanda değil digerleride arızalıdır demektir aşşa yukarı parçası bulunursa 600-700 civarında bi maliyet çıkarır :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sagolsun bizim araçlar yeni araçlardan eksik kalmıyor yedek parça fiyatı konusunda kaza yapacaklar  2 sefer düşünsün :D

ön tampon sordum orjinal tampona geçiyim spor tampon soguk havada olmuyor diye 450TL dedi :D tamam abi hayırlı işler diyip kapattım telefonu :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...