Jump to content

Lantisle Fren Sonrasında Dururken ve Sabah Marş Esnasında Ses...

Hasan Turan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar...Frene bastığımda tam durmak üzereyken ön taraftan sürtme benzeri bir ses geliyor,düne kadar yoktu ancak bir kasise hızlı girdim ve sanırım ondan sonra başladı...Sizce neden olabilir,tekerlek havalarım da hafif inik gibi;bugün hava basacağım,bakalım etkisi olacak mı?

Ayrıca geçen Cuma triger ve alternatör kayışlarını yeniledim,birkaç gündür marş esnasında ciyak ve uzun,tiz bir ses geliyor,normal midir?Değişimi yapan servise Cumartesi götüreceğim,bakalım ne çıkacak...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde başıma gelmişti eskiden, marş motorunda problem var. Çok pahalı bişey tutmamıştı hatırladığım kadarıyla ve arabada golftü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

eğer balataların bitikse o zaman da frene bastığında uyarı mahiyetinde bir ses çıkartır. marş sırasındaki ses de kayıştan geliyor, gerginliğin ayarlanması gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar sesin illada kayıştan geldiğini söylemiş ama ilk mesajımda belirttiğim gibide olabilir.

Özhan abi v kayışları yeni takıldıktan sonra bir miktar uzama yapar ve gevşemiş olur. :)

her zaman dediğim gibi biz burdan sadece varsayımlarımızı söyleyebiliriz sorunu görmeden herhangi bir teşhis koyamayız sadece olabilecek şeyler hakkında fikir verebiliriz ;)

not:  son yazdığım kişisel değil genel olarak yazdım yanlış anlama olmasın :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özhan abi v kayışları yeni takıldıktan sonra bir miktar uzama yapar ve gevşemiş olur. :)

her zaman dediğim gibi biz burdan sadece varsayımlarımızı söyleyebiliriz sorunu görmeden herhangi bir teşhis koyamayız sadece olabilecek şeyler hakkında fikir verebiliriz ;)

not:  son yazdığım kişisel değil genel olarak yazdım yanlış anlama olmasın :D

Len olm, kişisel değil deyyon ama en başa bööle cam gibi benim adımı koymuşun :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunu biliyorum lakin diyorum ki, başımada böyle bişey geldi, ve aynı kayış sıyırmasına benzer bi ses çıkıyordu, bizde başta kayıştan sandık lakin marş dinamosundan çıkmıştı. :)

Yani arkadaşa, aklında bulunsun böyle birşey olma ihtimalide var anlamında yazmıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...