Jump to content

Lantis Yakıt Hakkında

STEWARD26
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

geçen gün aracımla (lantis 1.8 auto lpg)şehir dışında 11 lt gaz yakmış100 km de 110/120/130 km lerde acaba bu normalmi veya bunu biraz aşağı çekecek tavsiyeleriniz varmı??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg zaten benzinden fazla yakar ama ucuz olduğu için pek hissedilmez bidliğim kadarıyla 1ltden fazla yakıyor benzinden??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçende arkadaşım 96 vectra nın 2000 cc şehirler arası yolda 100 kmde 8,5 lt gaz yaktığını iddia etti .kafamı karıştıranda bu oldu acaba doğrumudur?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçende arkadaşım 96 vectra nın 2000 cc şehirler arası yolda 100 kmde 8,5 lt gaz yaktığını iddia etti .kafamı karıştıranda bu oldu acaba doğrumudur?

90-100 km/h sabit hızda mümkündür

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim yavrum akıllı kullanırsam 150krş yakıyor(burda ankaraya nazaran gaz pahalı) 1.8 familia...

litre olarak hesaplamadım ama ankara çıkışındaki opette fulledim 54 liralık aldı,400km yol geldim. :)

ama başında da belirttiğim gibi ankarada gaz burdan çok ucuz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün test ettim 125 ytl  benzin ile 345 km yol yaptım.  oratalama 365 kuruş yaktım km de

ortalama hızım 120 civarıydı arabada 4 yetişkin bir çocuk vardı ve klima açıktı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fazla bence, ben şehir dışı 120civarı ortalama ile 8litre lpg tüketiyorum. Ankara-istanbul arası tem'de. Şehir içi de 11litreyi geçmiyor, aracınızın otomatik olmasının sehir dışı fazla yakmaya sebebiyet vermeyeceğini düşünüyorum, şehir içi olsa neyse ama. O hızlarda yinede 8-8,5 litreyi geçmemeliydi derim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kullanma karakteriylede alakalı, 120ye gelene kadar hangi devirlerde vites atıldı, her vites atışında fazlamı gaz verildi vs vs... çok dikkat edip sanki bir yarışmada gibi kullanırsanız 5 litreleri bile görebilirisiniz ama yol bitmez...

abi bana söylüyorsan nasıl kullandığımı biliyorsundur :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öyle bir yarışma var ya abi?

3-4 araba en kısa sürede,en az yakıt yakarak kim ilk önce belirlenen noktaya gidecek şeklinde.

mesela bayır aşağı eleman solluyo elemanı,sonra da kameraya "ben bayır aşağı solladım,araca fazla güç gerekmediği için az yakıtla solladım,o şimdi gaza gelip beni düz yolda veya bayırda sollamaya kalkıp daha fazla yakıt tüketecek" şeklinde diyalogları falan oluyo :)

onun gibi,eğer ki az yaksın diye uğraşırsan illaki daha da düşürürsün ama hiçbişeyden kısmadan 120-130la sabit gidişte bence 1.8e göre 160-170 kşrlar normal,benncee...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkesin değişik koşullarda araç kullandığı üstelik araçların da farklı olduğu durumlarda kesin bi değer belirlemek genelde imkansız olur.burda da öyle omluş..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

İzmit - erdek/büyükova arası gidiş gelişte depoyu fulledim ve arabayı park ettiğim yere geldiğimizde 285km. yol yapmışız. geri dönüşte evin önüne geldiğimde 288km. yol katetmişiz. aynı benzinle devam edip 330km olduğunda üstüne benzin aldığımda en az 50-60 km. daha yol yapacak kadar benzinim vardı.

yolda genellikle 90-100km. hızla gitmiş olsak bile canım sıkıldıkça arabayı sıkıştırdım. Karacabey'den sonra yol kötüleşiyor ve hatta Erdek'ten sonra Büyükova'ya kadar olan bölüm tam facia (arabanın amortisörü patladı o yolda) Dönüşte ise Bursa çıkışından itibaren yaklaşık 1-1,5 saat adım adım köprü trafiği ayarında ama rampa çıkışlı bir sıkışıklık yaşamamıza rağmen 1 depo (55 Litre) 650km. yolu bitirdi :)

1.8 motor çok yakar diyenlere önemle duyurulur :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Ördek rejim yapıyor galiba :D

herhalde :D

ama eğer bacanak arabasını satarsa ona salça olmaya karar verdim. 1999 model 1.3 Corolla var ve acayip az yakıyor araba :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herhalde :D

ama eğer bacanak arabasını satarsa ona salça olmaya karar verdim. 1999 model 1.3 Corolla var ve acayip az yakıyor araba :)

attan indim eşeğe bindim olmasın mustafa abi... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fikir vermesi açısından, benim araba ( 92 Mazda 323 sedan)

1 hafta kadar önce

otoyolda ortalama 90 km sabit hızla  142 bin yaktı, ortalama 120 km hızda 160 bin yaktı.

Hız 140 ı geçince yakıtta 200 bini geçiyor  8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...