rauta

Yeni Değişen Kayışların Sesi (Familia 1.5)

Merhaba arkadaşlar, iki hafta kadar önce triger setini değiştirdim. fakat araç soğukken ilk çalıştırmamda kayışlardan sanırım cik cik ses geliyor tekrar götürdüm v kayışını değiştirdiler kayışların yeni olduğunu oturması gerektiğini bi süre bu şekilde ses gelebileceğini söylediler. Ne derece doğru olabilir sizce?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yeni takılan v kayışlarının tam gerilmemesinden kaynaklanıyor bu ses  :) kayışların gerginlik ayarını tekrardan yaptırırsanız ses gider  ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki ileride bu ses kendiliğinden gider mi giderse ne kadar süre sonunda gider?ustaya götürücem zaten sonuna kadar gerdim ben dicek biliyorum:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki ileride bu ses kendiliğinden gider mi giderse ne kadar süre sonunda gider?ustaya götürücem zaten sonuna kadar gerdim ben dicek biliyorum:)

ileride şuan bi miktar gevşek olan kayış uzama yapacağı için ses fazlaşacak kesilme olmaz ustanıza götürdüğünüzde  kayışları gerdirmesini söylemeniz yeterli olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki teşekkürler anlaşılan bana mazda nın servis yolları gözükücek :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar, iki hafta kadar önce triger setini değiştirdim. fakat araç soğukken ilk çalıştırmamda kayışlardan sanırım cik cik ses geliyor tekrar götürdüm v kayışını değiştirdiler kayışların yeni olduğunu oturması gerektiğini bi süre bu şekilde ses gelebileceğini söylediler. Ne derece doğru olabilir sizce?

V kayışının belli bir gerginliği vardır,onu usta ayarlamıştır sanırım.Fazla gerilirse rulmanları bozabilir.Kayış oturduktan sonra sesin kesilmesi gerekir.Bir süre sonra ses kesilmesse biraz daha germek gerekir.Yani sonuç olarak usta dogru söylemiş bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.