fb1907

Arıza Işığı Hakkında

Bu konuda 35 ileti var

Arkadaşlar aracımda arıza ışığı yanıp sönüyor bazen yetkili servise götürdüm normal dediler benzinin kalitesizliğinden yapıyormuş sizdede yanıyormu arasıra sormak istedim yada bunlar benimi kandırıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

resmini çekersem koyayım elektronik arıza işareti sarı tabiri caizse muluğu andırır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende şimdiye kadar hiç yanmadı.Aracında tüp var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok aracımda tüp yok acaba enjektörlerden biri kirli olabilirmi birde yeni araç daha 24 binde 2007 model

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende de hiç yanmadı.. başka bir servise götürme imkanın varsa başka bir yere göster bence..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kalitesiz benzinden diyorlar da filtre mi pislenmiş, enjektör mü tıkanmış ne olmuş? Çözümünü söylemediler mi? Hem kirli yakıttan olsa araçta rölanti bozukluğu, düzensiz çalışma, stop etme, gaz yememe gibi sorunlar olur. Bu tip sorunları var mı yoksa sadece arıza lambası yanıp sönüyor mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kanka kalitesiz yakıttan kasıt yeterli oktan sayısı olmayan yakıt olması gerekir.Arıza lambasıda verimsiz yanma sonucu iyi ölçüm yapamayan oksijen sensöründen yanabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nerden alınıyor ki bu yakıt? Çoğu istasyonda ADR cihazı var artık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şimdi araç garantili ondan yetkili servise gittim hocam bişey olazm dediler yakıt kalitesiz olunca bazan yapıyor dediler ki bazen yapıyor sürekli hep yanık deil birde şundan şüphelenmeye başladım arabanın eksozuna bir zımbırtı takmışlar spor acaba o varken gazı rahat atamıyor diye yanıyor olabilirmi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şimdi araç garantili ondan yetkili servise gittim hocam bişey olazm dediler yakıt kalitesiz olunca bazan yapıyor dediler ki bazen yapıyor sürekli hep yanık deil birde şundan şüphelenmeye başladım arabanın egzostuna bir zımbırtı takmışlar spor acaba o varken gazı rahat atamıyor diye yanıyor olabilirmi

egzoza bir zımbırtı takmışlar demisiniz egzoza kafalıkmı yoksa abartmı takmışlar eğer bunlardan biriyse  her ikisinden de taktım bir sorun olmadı zuzuya 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nerden alınıyor ki bu yakıt? Çoğu istasyonda ADR cihazı var artık

kanka adr cihazı olsada çoğu işletmenin  yakıtları kalite olarak düşük ben kendi arabamda bile denedim iki istasyon arasında bile fark oluyor yakıtın içine konulan kimyasal katkılar bazen yakıtın oktan sayısını değiştirebiliyor  ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kanka adr cihazı olsada çoğu işletmenin  yakıtları kalite olarak düşük ben kendi arabamda bile denedim iki istasyon arasında bile fark oluyor yakıtın içine konulan kimyasal katkılar bazen yakıtın oktan sayısını değiştirebiliyor  ;)

Yaşasın lepege o zaman kanka :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yakıtı genelde PO dan alıyorum bazende opetten başkada aldığım yok ankaraya bir gidersem tam baktıracam anlaşılan burdakilerin anladığı falan yok arıza ışığı yanıyorsa vardır bence bişey

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arıza ışığı konusunu bende yaşadım. araçta lpg var özellikle normal kalabalık olan yolda giderken sollama yaparken, gaza sık basıldığında motora giden oksijen konusunda bir sıkıntı olduğunu söyledi servis. sonra daha dengeli kullanmaya başladım ışık tümden söndü 1 aydır yanmıyor. dewmek istediğim aracı biraz hor kullanmakla alakalı olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bugün bursadan gelirken  devir göstergesinin hemen altındaki sarı motor ışığı sanırım, o yandı.

benim araba kitapçık da yok neden yanar bu ışık? servise hiç gitmedim daha en son servisten sonra 20 bin km olmuş bugün acaba ondan mı yoksa katalitik konvertörde mi sorun var...

teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Motorda bir karışım problemi olduğunda yanabilir. Araç LPG li ise olma ihtimali var.

Kontağı 4 kere kapatıp açtığında sönüyorsa çok ciddi bir hata değildir demek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Motorda bir karışım problemi olduğunda yanabilir. Araç LPG li ise olma ihtimali var.

Kontağı 4 kere kapatıp açtığında sönüyorsa çok ciddi bir hata değildir demek.

ewet arabam lpg li bir deneyim bakayım inşallah söner

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yok olmadı kapatıp açtım kontağı 4-5 kere sönmedi.

araç yolda giderken yandı dediğin gibi karışım problemi olabilir. bunu n sebebi başka bişey olabilir mi. sonra ciddi bir hasar vermeyeyim arabaya...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.