Jump to content

Parça fiyat farklılıkları

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar,

Son birkaç gündür yakın zamanda gideceğim bakım için fiyat araştırması yaparken ilginç bir olay ile karşılaştım. Aldığım fiyatlarda yağ,filtre,bakım ücreti gibi kalemler birbirine çok yakın iken olası bir değişim için balata fiyatı almaya gelince fiyatlarda birden ciddi farklılık oluştu.

Aldığım fiyatlara göre Mazda6 nın ön ve arka balataları ;

Mazda Motor yani Mermerler'de (ki eskiden servis olup şu anda devam ettirenler buradan parça alabiliyor)

- Ön balata KDV dahil  258 YTL

- Arka balata KDV dahil 180 YTL

iken Belçika'dan sipariş edilen balatalar ;

- Ön Balata KDV dahil 76 YTL

- Arka Balata KDV dahil 95 YTL

Bu bilgiyi neden veriyorum ? En azından bir süre bakıma gitmeden önce benzer fiyat araştırmalarını yapın ki nisbeten aynı parça için çok ciddi farklar ödemeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işte mazda yı türkiye piyasasında bu kadar gerilere atan en büyük etkenlerden biride bu,tüm müşteriler yedek parça fiyatlarından yakınıyor..

Şu andaki fiyatlardan mı şikayetçiler eski fiyatlardan mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eskilerden şikayet ediyolar,yeni fiyatlardan haberleri yok çünkü..şimdide onun için mazda almak istemediklerini söylüyorlar..

Bazı yargıları gidermek kolay olmayacak maalesef..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bazı yargıları gidermek kolay olmayacak maalesef..

bu gidişle zor, zira servislerle alakalı bi çalışma yok bence daha ortada, sen sen ve sen yetkilisiniz demekle olmaz...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam senin sayende yıkacaz tabuları işte :D yok mu başka yedek parça fiyatları :)

Aslında bu farklılıkların çok olduğunu sanmıyorum zira yeni servisler zaten Belçika üzerinden sipariş veriyorlar, başka seçenekleri yok. Sadece eskiden de servis olanların ellerinde her iki yerden sipariş etme imkanı olduğu için bu fark olabiliyor.

Mermerler'in çok nadir de olsa avantajlı olduğu parçalar varmış ama balata gibi bir sarf malzemesinde bu fiyat farkı tahmin ediyorum birçok avantajı kapatır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Emre'nin de dediği gibi Makyajlı Mazda3'un vites topuzu Mermerler'in listesinde daha ucuzmuş mesela ama bu oran o kadar düşükki birkaç parçası ucuz geri kalanı pahalı olan markete gidip alışveriş yapmaya gitmek gibi birşey..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Makyajlı 3'ün vites topuzu gibi :D :D

aynen öyle makyajlı fites topuzu belçika 500 küsürdü sanırsam memmerler 360 küsür vs marşbiyellerdede çok oynamıyor fiyat
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen öyle makyajlı fites topuzu belçika 500 küsürdü sanırsam memmerler 360 küsür vs marşbiyellerdede çok oynamıyor fiyat

Marşbiyeller genellikle yan sanayi ama.Fiyatı 300-350 gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde balatalar bitti denecek kadar azaldı. burak sen servis yerine ademe git bence o heriki servistende daha az fiyata yapar sana. adem den şaşma :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...