Jump to content

Bose ses sistemi

Japon
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

aracıma muzık sıstemı yaptırmak ıstıyorum aklımdakı marka ise bose sizinde bu konudakı bılgılerınızden faydalanmak ıstedım bose bildiginiz gibi standart olarak mazda 6 uzerınde bulunan bose marka muzık sıstemıne takılmıs durumdayım. sanırım en kalıtelı muzık sıstemlerınden bırı bose ardından sony pıoneer vs. sistemler gelıyor. aklıma takılanda bu tesisatın kurulumunu antalyada yaptıramazsam (daha arastırmadım sirketlerle gidip gorusmedım) ki yaptıramayacagım gıbı gelıyor bana istanbulda garanti yapılır hemde isciligi en kalıtelı sekılde ama bır gun arıza cıkarsa o zaman ne olacak. mantıken bır arıza cıkınca yaptırdıgımız yere goturmek zorunda kalıcaz antalya-istanbulda az yol degıl. bu sorunu nasıl cozerız ve antalyada bu isi en iyi sekılde yapabılen bir firma bılen tanıyan arkadaslar varsa bana yardımcı olurlarsa sevınırım simdiden tesekkurler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bose şart degil diyorsan istanbulda oldukça profosyonel iş yapan hatta yurt dısı fuar ve yarışmalara katılan bi yer var bildigim İlhan abide arabasına orada yaptırmıştı tesisatını senelerdir sorunsuzca kullanıyor bildigim kadarıyla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ses sistemi için çok alışılageldik bir tutum olacak ama şahsen pioneer tercih ediyorum ve bundan bu zamana kadar hiç pişmanlık duymadım.

bose hakkında hiç bilgim yok desem yeridir. kesin olan şey ise işini bilerek yapan kişilerin kurduğu ve birbiri ile uyumlu olan her sistem kalitelidir. son zamanlarda genellikle gençler arasında jvc, jameson, kicker gibi markalar çok revaçta ama yine de onlara bu işi öğreten marka olan bence pioneer. bunların haricinde Punch markasının ürünleri de tercih edilebilir.

kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi valla yonumden sapmaya baslıorum aslında dogru pıoneer dogru secım ama ıste mazda 6 dakı o ses kalıtesını duyunca ınsan carpılıyor istemeden zaten antayada yapabılecek bırının oldugunu sanmıyorum bız yıne pıoneer a bakıcaz gıbı. peki pıoneer dan ustun bı fırma varmı abi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ya ılk arabam olunca bırde mazda olunca ıstemeden kılı kırk yarıyorum

ne farkedecek  bizim mazdalarda bose yokki gayet güzel çalıyor üstündekiler :hi:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu noktada şu daha iyi marka bu daha iyi marka diye ahkam kesmektense asıl önemli olan "montaj yapacak yerin kalitelisini" bulmak lazım.

şöyle ki;

tesisatı çekecek yerlerden biri (atıyorum) 100 lira istedi, diğeri 150 lira. kullanacakları besleme kablosu, hızlı sigorta, hoparlör kabloları, kabloları sağı solu kırıp delmeden taşıması v.s. gibi bir sürü etkeni göz önünde bulundurup ondan sonra karar vermek lazım. Antalya sonuçta küçük bir şehir değil, eminim bir sürü profesyonel ses sistemcisi vardır ve yine eminim ki Antalya'nın kendi tunerlerinin kurduğu internet siteleri vardır. Oralardan araştırma yapıp kullanıcı fikirlerini alıp ona göre yer tespiti yapmalısın.

çok mu uzun oldu? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

yok ii oldu cok sagolun biraz daha arastırma o zaman :)

mustafanın dediği gibi markadan ziyade işçiligi ve bilgisi iyi olan bi yere gitmeye bak zira woofer ın önünde kalması gereken lt bazında boşlugun bile hesaplanması gerek iyi bir ses için yoksa 4 tane artı eksi ucu  birbirine tutturmak iş değil
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir de yeni ses sistemi bağlandıktan sonra ses çıkış ayarını iyi yapabilecek bir kişiye yaptırmak gerekli ben taktırdıktan bir sene sonra ufaktam ayar çekeyim diye bi bozdum ayarları bi daha tutmadı :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

bose şart degil diyorsan istanbulda oldukça profosyonel iş yapan hatta yurt dısı fuar ve yarışmalara katılan bi yer var bildigim İlhan abide arabasına orada yaptırmıştı tesisatını senelerdir sorunsuzca kullanıyor bildigim kadarıyla

Tavsiye ederim..Veysel beyle konuş,bizi anlat,mazda3'e ilk tesisatı benim guzuda yapmıştı.hep başlarında durdum,ama gerek yokmuş aslında hem işçilik,hem esnaflık 1 numara... O0

Woice

Talatpaşa Cad. Alipaşa Sok. No: 1/1 Bahçelievler / İSTANBUL

- Bahçelievler / İSTANBUL

Tel: (212) 0212 643 33 33 - Fax:0212 555 54 55

info@woice.com

http://www.woice.com

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bose bilmem fakat Alpine bence gayet iyidir.Hiç bir tesisat takma sadece teypleri kıyasla aralarında dağlar kadar fark olduğunu görürsün

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bose nin takılamadığını biliyorum ben ama ne derece doğru..Bi arkadaşım istanbuldaki Bose yetkilisiyle görüşmüş.. taktırabilsen bile 3000$ gibi masraftan bahsedilmişti.. ki bosenin normal kulaklığı 110 YTL, 2+1 ses sistemi de 700YTL gibi fiyatları var.. Yapabileceğin bence gidip kazalı mazda6 dan hoparlörleri sökmek  :D

http://www.hepsiburada.com/department.aspx?categoryid=17229

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamamı bose olan birtesisat kurmanıza emin olun gerek yok, sponsoru olmayan tuner"lar için konuşuyorum, hiçbiri tek bir markadan tesisat dizmez.

1-kimi ucuz olduğundan ve başka bir tesisat bilmediğinden jbl kullanır hoparlörlerde, anfide dandik çinlilerden ve teyp de de pioneer kullanır, kablonun ne kalınlığını bilir nede doğru takıldığını..

2-kimide çıkma aldığı için parçaları buduğunu takar. umduğunu değil bulduğunu yer yani..

3-kimide işi profesyonel takılır ve arabasına en iyi sistemi kurmak için isteklerine bir kenara not eder ve ona göre sistemini kurmaya çalışır.

şahsen ben 2, ve 3, şıkdan yana olmanı tavsiye ederim

2,si çok ucuza mal olacaktır sadece dikkat etmen gereken aklındakileri toplamadan tesisatı kurdurma, ihtiyaçlarını iyi belirle

3,sü ise me istediğini belirleyip ayırdığın paraya göre malzeleri dizmeye gelir, örneğin teypde alpineyi tercih edebilirsin, basda magnat, punch veya kickeri öneririm ve kabinli almalısın, hoparlör kesinlikle mid-tiz önler mid-bas arkalar olması şart marka tercihi sana bırakıyorum, anfi değerine rms olarak bak ve kw cinsinden hesaplanan kaliteli bir anfi tercih et ben magnat kullanıyorum, kablolar çok kaliteli olmalı, hoparlörleri ve basları ayrı anfiler beslemeli, akü büyük olmalı ve kapasitörle güçlendirilmeli. vs vs vs....

bu işin ucu bucağı yok seyretmişsindir mtv de yapılan tesisatları,bunlara adamlar binlerce dolar harcıyorlar.. bu işe kendini kaptırırsan sonunu alamazsın.. dikkat et

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

her türlü müzik sistemleri için size bana verilmiş bir öğütü vermek istiyorum belki bileniniz vardır;

müziğin sesi yüksekken kanal,parça değiştirmek en çok hoparlörleri yıpratan zamanlarmış.

bilmiyodum ve bu konu hakkında hiç uzun uzadıya düşünmemiştim ama düşününce hoparlörler hareket halindeyken birden sıfıra düşüp birden yine hareketlenmesi zorlar cihazı.

dediğim gibi belki biliyorsunuzdur ama ben yeni öğrendim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayrıca arabayı stop etmeden önce teybi kapatın, yoksa arabayı ilk çalıştırma anında da aynı problem olur. hele yüklü bir sistem varsa çok sakıncalı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mechanicker

bose gibi varmı ya.şahsıma ait bir mazda3 veya 6ım olsaydı bose yi keyifle dinlerdim.bose dışında mazdaya ne yakışır derseniz sony ilk pioneer ikinci sırada.sony son zamanlar xplod serisini geliştirerek baya ilerleme kat etti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 3 yıldır mazda3 ümde tesisat var ve maşallah sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Eğer tesisat yaptıracaksan bir kere yaptır ve iyisini yaptır çünkü tabir-i caiz ise arabaya bir kere tornavida deysin. Ben yaptırırken en az 15-20 yere gittim fiyat aldım en son birisinde kararı kıldım. Tesisatı yapmadan önce mutlaka yalıtım yapılmasını söylediler çünkü tipik japon aracı sacı ince dediler yalıtım olmazsa saclardan dolayı teneke sesi tarzında ses gelir dediler eski arabamda bu sesi biliyordum ve yalıtım yaptırdım (Tüm kapılara ve bagaja en önemlisi mazda3 sedanlar için arka pandizot olan kısım, ordan çok ses gelir ) Orjinal teyibi kullandık amfi çıkışı olmadığı için normal çıkışları amfi çıkışına dönüştürücü taktık o dönüştürücüyede 2 tane 2 ayrı amfi için dönüştürücü takıldı onlarada sigorta kutuları filan vb. Bagaja 2 Amfi 1 Kapasitör için kablo çekilde amfi kabloları çok önemli mutlaka kaliteli olmalı yoksa parazit yapabiliyor. Benim kablolar DLS marka İşin temelinde bunlar var.

Tesisat ise 2 takım DLS UP-6 komponent (inanılmaz memnunum tavsiye ederim) bunları JBL 75.4 amfi ile besliyorum (kötü değil ama çok iyide değil idare eder) bagajda kutu bas var JBL 1200 lük (hiç memnun değilim berbat) onu besliyen Kenwood amfi. DLS kapasitör de arabanın elektrik tesisatına gelecek olan zaraarı minimuma indiriyor.

Bu iş dipsiz kuyu gibi ama her zaman kaliteli malzemeler kullan ve bir kere yaptır. Aracın mazda3 sedan ise arka pandizot u mutlaka çok iyi yalıtım yaptır. Arka koltuğun birisinide hafif yatır bagajda bass vurdukca basınç yapıp üstteki pazdizot u oynatır. Bide şimdi aklıma geldi arka tampondaki kedi gözlerini çıkar onları iyice silikonla sonra yerine tak. Plakada plakalık varsa plakalığı çıkar direk çift taraflı bantla tampona yapıştır çünkü plakalık ses yapıyor. Umarım yardımcı olmuşsumdur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...