Ali

BMW 200 bin aracı geri çağırıyor

Alman otomotiv üreticisi BMW, hava yastığıyla ilgili bir sorun yüzünden Kuzey Amerika'daki 150 bin aracını geri çağırıyor.

Şirketin bir sözcüsü, Almanya'nın Münih kentinde yaptığı açıklamada, çarpışma anında ön yolcu hava yastığının açılmasını engelleyebilecek olası bir sorunu gidermek için 2004-2006 model araçları geri çağıracaklarını söyledi.

ABD trafik güvenliği kurumu, bu araçlardan 200 bin adet olduğunu ifade ederken, sözcü, 50 bin aracın zaten yeni yolcu hava yastığı teçhizatlarını aldıklarını ifade etti.

Sözcü, sorunun sadece ABD ve Kanada piyasalarındaki araçlarını ilgilendirdiğini belirtti. Çağrılacak araçların 2006 BMW3 serisi, 2004-2006 BMW5 serisi ve 2004-2006 BMWX3 serisi araçlar olduğu kaydedildi.

Bu sorun nedeniyle herhangi bir kaza ya da yaralanma olayı olduğuna ilişkin bilgi bulunmadığı, firmanın gelecek ayın sonunda müşterilerine mektup göndermeye başlayacağı ifade edildi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bmw sahibleri  için kötü bir haber  benim anlamadığım tek olay ABD ve Kanada piyasalarındaki araçlar sadece neden bu tüm dünyadaki 2004 ve 2006 model bmwler aynı şekilde üretilmiyormu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bmw sahibleri  için kötü bir haber  benim anlamadığım tek olay ABD ve Kanada piyasalarındaki araçlar sadece neden bu tüm dünyadaki 2004 ve 2006 model bmwler aynı şekilde üretilmiyormu

Farklı ülkelerdeki fabrikalarda farklı üretim bantlarından geçiyorlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sorun hava yastığının kendisinde değildir bence. Açılmasını engelleyebilecek olası bir sorun diyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sorun hava yastığının kendisinde değildir bence. Açılmasını engelleyebilecek olası bir sorun diyor

aynen öyle ihtimal üzerine ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

BMW si olan düşünsün :D

Şahsen ben çok isterdim düşünmeyi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şahsen ben çok isterdim düşünmeyi :D

arada düşünmek ii olurdu tabi :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arada düşünmek ii olurdu tabi :D :D

Fazla düşünceli olmak da iyi değil :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O amerikan vatandaşı canı tatlı. Bizim gibi ülkeleri ise... miktiret gitsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

belli seri noluları belli bölgelere satıyorlardır belkide?

barcelonada 1000 e yakın mazda görmüştüm mesela.sadece o seride problem vardır,o seri de zibidi amerikalılara düşmüş demek.

çok üzüldüm :) :) :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yakında 30bin mazda3mt HB da eve geriş yoluna düşecek 2009 a bir girelimde:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sizdede 3 var bence yakında sizde 3ünüze oturur bol bol düşünürsünüz:)mesela düşünmeye 2009da başlarsınız gibi..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.