Jump to content

Passat W8

Murat b
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

W8'in diğer Passat'lardan hemen hemen hiçbir farkı yok. W8'in en önemli farkı iç mekan ve motor gücünde ortaya çıkıyor. Passat W8'in iç mekanında kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça iyi. Plastik parçalar, ahşap kaplamalar, deri döşemeler özenle seçilmiş. Ayrıca, işçilik kalitesi de dikkati çekiyor. Passat'ın konfor ve sürüş rahatlığı, W8 modeliyle daha yukarıya taşınmış.

W8'i diğer Passatlardan ayıran özelliklerin başında 17 inçlik jantlar ve otomobile sportif ve etkileyici bir görünüm kazandıran dört egzoz borusu geliyor.

Otomobilin oldukça iyi bir yalıtımı var. Yol ve motor sesi iç mekana yansımıyor. Ancak, bunda sessiz ve titreşimsiz çalışan motorun da etkisi var. W8'de kullanılan 4.0 litrelik sekiz silindirli W motor, 275 beygir güç üretiyor. Otomobilin maksimum hızı ise 250 kilometre. W8 modelinde 6 vitesli manuel ve 5 kademeli otomatik şanzıman bulunuyor. Düz vitesli versiyonu 0'dan 100 km'ye 6.5 saniyede ulaşırken, otomatik vites versiyonunda bu süre 7.8 saniyeye çıkıyor. Otomatik vites versiyonunda tiptronic özelliği de bulunuyor. Bu sayede sürüş sırasında, düz vites keyfi almak da mümkün.

Passat W8 modelinde dört çeker özelliği standart olarak bulunuyor. Motor gücünü ön ve arka tekerleklere yüzde 50-50 eşit olarak dağıtıyor.

80 litrelik yakıt deposuna sahip olan otomobille 610 kilometre yol yapılması mümkün. W8'in 100 kilometredeki yakıt tüketimi 13.1 litre.

Otomobilin sedan ve variant olmak üzere iki versiyonu bulunuyor. W8'de fren destek sistemi elektronik stabilite programı, diferansiyel kilidi ve çekiş kontrol sistemi bulunuyor. Ayrıca ön, yan ve arka ve cam havayastıkları, W8'in güvenliğini artırıyor.

[glow=red,2,300] Alıntı Hürriyet[/glow]

Başka bir konunun altında bahsetmiştim.Arabam Auto Kig'te ve bugün kısmet olursa geri alıyorum.Bu yüzden 2-3 günlüğüne arkadaşın arabasını ödünç olarak aldım.Konudan belli olduğu kadarıyla araç Passat SW W8 .İlk izlenimlerin çok yaktığına dair :D . Fabrika verisi 275 beygir yazsada arkadaşım zamanında chip yaptırmış ve bu yüzden 300 küsür beygir olduğunu söylüyor.Ne yalan söyleyim hayatımda ilk defa bu kadar yüksek beygirli araç kullanıyorum.Araba son derece konforlu,sürmesi çok rahat.Orjinalinda var mı bilmiyorum ,benim kullandığımın 4 egsoz çıkışı var ve ses muhteşem diyebilirim.Trafikte diğer araçlarla alakan olmuyor.İstediğin an istediğimi geçerim düşüncesi ço güzel.

Temsili resim ekledim.

post-17-141695269578_thumb.jpg

post-17-141695269581_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 90
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Uygar

8

• Murat b

13

• emredeler

10

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

o düşünce çok güzel de 275 hp az geldi bana.. 4 litrelik 8 silindir. Turbo vs. yok galiba.

Zaten BMW M5 aldıktan sonra Passat'ın yüzüne bakmadı.Kapının önünde yatıp duruyordu :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gerenk yok o zaman, ama isterseniz ben önden gidip size yol durumunu falan bildiririm :D  W :geyik:

Yok ben Uyumsuz'a sorarım.Nede olsa en önde o olur :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok ben Uyumsuz'a sorarım.Nede olsa en önde o olur :D

ama öne geçmesi için benim yine ona yol vermem gerekir. başka türlü bir AT arabanın öne geçmesi nasıl mümkün olabilir :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ama öne geçmesi için benim yine ona yol vermem gerekir. başka türlü bir AT arabanın öne geçmesi nasıl mümkün olabilir :D

nooldu yine gazmı yaptı gövden :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nooldu yine gazmı yaptı gövden :D :D

beni geçtiğini sanınca ağzının kulaklarına varışını gördüm ya o yeter bana.

ne de olsa arkadaşız, dostuz. insan arkadaşının mutluluğuyla mutlu olabilmeli :D

Vallahi ben anlamam.Finiş çizgisini ilk Uyumsuz geçti.Kadirden sonra Mustafa'da dilimize düştü :D

o çizgiyi kim nereye çekmişti :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

beni geçtiğini sanınca ağzının kulaklarına varışını gördüm ya o yeter bana.

ne de olsa arkadaşız, dostuz. insan arkadaşının mutluluğuyla mutlu olabilmeli :D

o çizgiyi kim nereye çekmişti :D

ben öyle basit şeylerle mutlu olmam 42 yasındaki  arabayı geçmenin nesi mutlu edecek beni :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...