Jump to content

Yeni Mazda6 Xenon

Guest mazdayener
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

:tey:

mazda 6 2008 için sisleri ve uzunları xenon yaptırmak istiyorum.servis sisleri yapamayacağını söylüyor.uzunlar için fiyat bile veremedi hala.yardımcı olabilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:tey:

mazda 6 2008 için sisleri ve uzunları xenon yaptırmak istiyorum.servis sisleri yapamayacağını söylüyor.uzunlar için fiyat bile veremedi hala.yardımcı olabilirmisiniz.

bence hiç girişmeyin sislere ve uzunlara xenon taktırma işine ;)

sadece kısalara takılması yeterli olacaktır.

Uzunlara takıldığı zaman selektör yapmanız biraz uzun sürecektir ve siz her kolu çektiğinizde ampülün içinde olan bir patlama peş peşe olacaktır,bu peşpeşe patlamalar ampül kendi aydınlatma ışığına gelmeden olacağı için ampülün ömrünü kısaltacaktır, ve stabil olarak selektör yapamayacaksınız.

Sislere takıldığında ise sadece gece ve gündüz güzel bir görüntü alacaksınız,fakat sisli bir ortamda kısalarla beraber sis lambalarını kullandığınızda xenon ışığı sise çarpıp geri döneceği için görüş mesafeniz 0 olacaktır. ;)

ama ben güzel görüntü olsun siste işim olmaz derseniz serviste takabilirler ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bence hiç girişmeyin sislere ve uzunlara xenon taktırma işine ;)

sadece kısalara takılması yeterli olacaktır.

Uzunlara takıldığı zaman selektör yapmanız biraz uzun sürecektir ve siz her kolu çektiğinizde ampülün içinde olan bir patlama peş peşe  olacaktır,bu peşpeşe patlamalar ampül kendi aydınlatma ışığına gelmeden olacağı için ampülün ömrünü kısaltacaktır, ve stabil olarak selektör yapamayacaksınız.

Sislere takıldığında ise sadece gece ve gündüz güzel bir görüntü alacaksınız,fakat sisli bir ortamda kısalarla beraber sis lambalarını kullandığınızda xenon ışığı sise çarpıp geri döneceği için görüş mesafeniz 0 olacaktır.  ;)

ama ben güzel görüntü olsun siste işim olmaz derseniz serviste takabilirler ;)

sen araç üzerindeki standard sis farının siste işe yaradıgınımı sayıyorsun????  asıl sis farı tam sarı yanar onun dışında arabamda sis farım var siste giderim diye yanılmayın sakın halibo bey :sopa:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sen araç üzerindeki standard sis farının siste işe yaradıgınımı sayıyorsun????  asıl sis farı tam sarı yanar onun dışında arabamda sis farım var siste giderim diye yanılmayın sakın halibo bey :sopa:

yanılmıyorum  sayın Führerim  :hi: 

sis farları bu şekilde olmadıktan sonra hiç bir işe yaramaz  :hi:

hyundai_Accent_1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arka sis farını yakıp önde sadece parklarla gitmek her zaman daha rahat gelmiştir bana. Önde hiç ışık olmadan kullandığım için de dörtlüleri yakarım genelde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

Sonucta Xenon yapıldımı ? Yada yeni Mazda 6 Xenon yaptıran varmı? servis xenon takamayacağını banada söyledi beyaz ısık ampulle çözdüler ki sislerde çok güzel yanıt aldım ama farlar kötü oldu xenon taktıran bir arkadaş olupda burda paylaşırsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Xenon takılamaz diye bişey olacağını sanmıyorum. Uzunlara xenon yapıldığında hiçbir işe yaramıyor (bixenon olmadığı sürece) Kısalar + Sisler görsel açıdanda aydınlatma açısından mükemmel oluyor bence herkeze tavsiye ederim (sisli havalarda tabi sisler yalan oluyor :D kaldı ki orjinal sisleride pek bir işe yaramıyor sarı olmadığından)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...