Guest Osmanlı1299

Marş Problemi Hakkında (1999)

Bu konuda 33 ileti var

araç hiç marş almıyor. sadece tık tık tık ses geliyor o kadar. akünün ışığı yeşil görünüyor. farlar yanıyor, radyo/cd çalışıyor. sorun nedir ne yapmam gerekiyor yardım :( Motordan hiç anlamıyorum :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde benim de başıma geldi muhtemelen akü bitmiş..

Edit : Benim de akünün ışığı yeşildi hesapta ama marşı çevirdiğim zaman tüm göstergeler sapıtıyordu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

akü yeşil gözüksede bitmiş olabilir, radyoyu çalıştıracak kadar güç kalır içinde ancak farları da normal miktarda yakıyorsa o zaman marş motorunda sorun var büyük ihtimalle.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

marş dinamosunda sorun olabilir mi acaba? nette yaptığım araştırmada içindeki kömürler bitmiş olabilir deniyor? akü bitmişse şarj ettirebilirim ama başka bişey mi var acaba diye de korkuyorum açıkçası. fiyat bilmeyince insanlar çok insafsız davranıyorlar. cevap için teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Akü bitikse sanırım şarj ile de düzelmez muhtemelen ömrünü tamamlamıştır. 3 gün sonra yine olacakmı korkusu ile yaşamaktansa değiştirmek gerekir. Eğer başka bir araçtan aktarma yapabilirsen ve araç çalışırsa zaten dinamo şüphesi ortadan kalkar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben hemen farlara tekrar bir bakayım aslında tam dikkat etmedim zayıf mı normal mi yanıyor diye.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

farlar yanıyor ama az mı yanıyor normal mi anlayamadım hava aydınlık olduğu için belki de. ama göstergedeki ışıkların ve küçük ekranın ışıkları dörtlülerle ahenkli şekilde ışığı azalıp artıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yrdımınız için teşekkür ederim. Gaziantepde tavsiye debileceğiniz biryer varmı diye soracağım ama gaziantepden benden başka üye yok sanırım ??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Burak'ın dediği gibi başka bir araçtan takviye kablosuyla çalıştırmayı deneyin. çalışırsa marş motoru sağlamdır, akü gitmiştir. farları açık unutmak gibi bir sebepten dolayı akü bitmemişse, kendiliğinden boşalmışsa yeni akü almak gerekiyor. Marş motoru kömürleri bitmişse malzeme parası pek bişey tutmaz ama oralarda işçilik ne kadar alırlar bilemem. sonuçta marş motoru sökülmesi gerekecek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Peki akü boşalmışsa takviye yapmadan, aracı iterek çalıştırabilir miyiz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Otomatik değilse sanırım çalıştırabilirsin (vurdurarak diye tabir edilen yöntem ile)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çalışır merak etme.

Vurdurmayı biliyorsun değil mi?

Bilmiyorsanda merak etme çevrede bilen baya insan çıkar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kontağı çevirdiğinizde yanan bir kaç lamba (yağ vs..) yanıyor mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

akünün kutupbaşlarını kontrol et,oksit varmı,yada gevşekmi diye...

gevşekse sık,oksitli ise bir paket karbonatı dök üstlerine bol kaynar su ile yıka..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abinin karbonat dediği bildiğin içme sodası, bakkalda satılır....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arabayı viteste iken ileri geri sallayın sonra kontaga basın  calısması gerekir :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kardeş bizim şirketin gaziantepde servisi var istersen sana yardımcı olabilirim ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bunca mesaja karşılık en azından arabanın çalışıp çalışmadığını yazsaydın bari. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bunca mesaja karşılık en azından arabanın çalışıp çalışmadığını yazsaydın bari. ;)

İlginize çook teşekkür ederim şimdi bilgisayarı açtım. Aracı iterek çalıştırdım mutlu akü ayisine gittim aküm malesef tamamen boşalmış miyadı dolmuş. eskisini aldılar 100 ytl ye yenisini aldım şimdi daha anahtarı çevirirken çalışıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.