Jump to content

Kaza Sonrası Süreç Nasıl İşliyor ?

Mustafa06
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

geçen gece minibüsün biri  >:( park halindeyken benim arabaya sol arka kapıdan çarpmış.  :o

sol kapı baya bi içeri göçmüş. neyse rapor tutulmuş, adama 10 verilmiş ceza puanı.

Sormak istediğim, bundan sora nasıl bi süreç var ?

Karşı tarafın sigortasınamı başvuruyorum? yoksa bunu arabayı yaptıracağım kaportacımı yapıyor ?

İlk defa böle bişi yaşadığım için tecrübesizim  :-[

Forumda aradım ama bu konuyla alakalı bişi bulamadım  :-[

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 47
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• ozanm3

7

• FAMILIA

9

• Mustafa06

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Kasko olduğunu varsayarak cevap vereyim, her halükarda kendi kaskonu arıyosun. Kaza raporuyla birlikte "bilmemne tarihinde bilmemnerde bilmemkim yönetimindeki bilmemne plakalı aracın otomobilime çarpması sonucunda aracımda oluşan hasarın tazminini rica ederim" diye bi dilekçeyi ve hem senin hem karşındaki adamın ehliyet - ruhsat fotokopisini hazırlıyosun. (Karşı tarafın ehliyet ruhsat fotokopilerini istemeyebilirler)

Kaskodan exper randevusu alıyosun, eğer exper'e ve arabanı tamir için bıraktığın yere güveniyosan bu belgeleri kaportacıyla bırakıyosun, exper gelince seni hiç rahatsız etmeden işlemleri yapıyo.Yok eğer exper'in laga luga yapıp değişmesi gereken parçaya doğrultma filan diyeceğinden şüpheleniyosan ihtiyaç halinde çemkirmek üzere randevu saatinde bizzat kaportacıda bulunuyosun. Araç üzerinde expertiz yapıldıktan sonra evrakları exper'e veriyosun.

Bundan sonra eğer kaportacı sigortaysa anlaşmalıysa sana başka bişey kalmıyo, onlar sigortayla kendi aralarında hallediyolar. Eğer anlaşmalı değilse kaportacı sana fatura çıkartıyo, cepten ödüyosun sonra o faturayı götürüp sigortacıya verip ondan parasını alıyosun. Eğer araç şirket üzerineyse kaportacı senin şirkete fatura kesiyor, senin şirket de sigortacıya yansıtma faturası kesiyo.

Özet olarak kasko işlemleri bu kadar. Tabi sigorta şirketinin kıllık oranı değişebilir, bizimki tanıdık olduğu için herhangi bi zorluk çıkarmıyolar ama yine de sigortacılarla uğraşmak genellikle kanser unsuru... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaskonuz varsa kendi kaskonuza ve anlaşmalı servisine, kaskonuz yoksa karşı tarafın trafik sigortasına başvuruyorsunuz, onlar prosedürü anlatırlar, muhtemelen yaptırıp faturasını getirin ödeyelim diyecekler ya da kendi anlaşmalı servislerine yönlendirecekler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, polis tarafından kaza raporu tutuldu ise işlem daha da kolaydır.Arzu ederseniz buyurun servisimize diğer bütün işlemlerle biz ilgilenelim.Aklınıza takılan bir soru olursa da bana msj atın yeter.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaskom yok. Kaza tutanağı yapıldı, çarpan araç %100 kusurlu. Anladığım kadarıyla Çarpan aracın trafik sigortası (güven sigorta) ile anlaşmalı yerlere gittiğimde herhangi bi ücret ödemiyormuşum, karşı tarafın trafik sigortası karşılıyormuş.

OveRMinD, Selman, MeB Başayar , Cevaplarınız için teşekkür ederim  :)

MeB Başayar Mazda  ya mesaj attım, eğer güven sigortayla anlaşmaları varsa oraya giderim yarın  8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle geçmiş olsun...

Geçmiş olsun zaten bizim araçlara kasko yapmıyorlar bildiğim kadarıyla 10 yaşından büyük diye :)

geçen haftalarda aracımı çalmaya çalıştıkları için bi kasko çalışması yaptım.97 familiaya 10 yaşından büyük olduğu için bir kaç firma yapmıyor,yapanlarda 2100 lira ile 3000 lira arası değişiyor...

sadece çalınma,yangın,deprem ve terör saldırılarına ise 195 lira ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakalım , bi yere yaptıracaz ama artık  :krrsz:

akhan

bizim arabaların klima olanları mı "glx" oluyor ?

hyr abi benim gördüğüm Türkiyedeki modellerin hepsi glx klima o zamanlar opsiyonmuş sanırım isteğe bağlı yani

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı Meb Başayar a götürürken, kaldırıma çıkıp bide rotili kırdık  :-[ neyseki onu usta çağırıp değiştirdik  :-[

Arabayı Meb Başayar a bıraktım, sağolsunlar çok ilgilendiler, indirim varmış gitmişken bide genel bakım yaptırdım

İlgilenen herkese teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçen haftalarda aracımı çalmaya çalıştıkları için bi kasko çalışması yaptım.97 familiaya 10 yaşından büyük olduğu için bir kaç firma yapmıyor,yapanlarda 2100 lira ile 3000 lira arası değişiyor...

aynen benim araba içinde 2400 ytl istemislerdi. ama ben keske yaptirsaymisim diyorum tabiki. kaza bela eksik olmuor. sükür cana bisi gelmior... Geçmis olsun bu arada...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun

Bizim arabanın 15 yıldır devam eden kaskosu 1800 küsür YTL8500 YTL lik araba için çok diyodum ama 3000 YTL yi duyunca şükrettim halimize

18 e girince arabayı üstüme almak istiyorum ama kasko bozulacak büyük ihtimalle ve bu yaşta arabaya kasko yapmazlar

acaba ruhsatı babadan oğula geçen arabalarda kaskonun devam etmesi gibi bi şey yapmıyolar mı  ??? yoksa bile öyle yapsalar süper olur valla  ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kasko aracın yaşı büyüdüğünde,senin yaşın küçüldüğünde fiyatı uçuyo.

günceldir bir firma 3000 küsür,başka bir firma ise 2000 küsür lira istedi...

bu işlerde baba oğula hiç bakmıyorlar maalesef evet :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi naptın sen :D 1800 ytl miiii

valla bizim araba halanın üstüne ordan bi indirimi var sonra kazasızlık indirimi bide devamlılıkla 800 küsür ytl idi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun

Bizim arabanın 15 yıldır devam eden kaskosu 1800 küsür YTL8500 YTL lik araba için çok diyodum ama 3000 YTL yi duyunca şükrettim halimize

18 e girince arabayı üstüme almak istiyorum ama kasko bozulacak büyük ihtimalle ve bu yaşta arabaya kasko yapmazlar

acaba ruhsatı babadan oğula geçen arabalarda kaskonun devam etmesi gibi bi şey yapmıyolar mı  ??? yoksa bile öyle yapsalar süper olur valla  ;D

ruhsat gecsede sorun yok eger kasko sureklı yanılenıyosa 8 yasından buyuk te olsa devam edıyo kendı ustune alınca da devam ettırebılırsın yanı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...