Jump to content

Motor Ömrü Hakkında (90-94)

kırmızı_323
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 89
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

10

• ozanm3

6

• kırmızı_323

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Daha önce forumda paylaşmıştım, servis bakımlı ve kayıtlı olarak Amerika'da Honda Accord tam Bir milyon altıyüzbin kilometre yapmış ve araç sahibine sıfır kilometre Honda Accord vermişler...

Dile kolay;

1.600.000 KM.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o adama sıfır accord hediye etmişler :) Birde aracı incelemeye almışlar.

Aracın sahibi az olursa,kullanıcıları bilinçli olursa,çoğu marka rekor kırabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bizim memlekette bir aracın hiç rektefe görmeden 400.000 km gitmesini olağan karşılamıyorum markası ne olursa olsun, aracı alırken çuvalla para verip bakıma gelince kılı kırk yaran faturayı düşürmek için kırk takla atan, servisi geçtim sanayide bile dip köşe dükkkanlarda ucuza yaptırma peşinde koşan ve malesef her birimiz arabadan anlayan insanlarız o kadar anlıyoruz ki bazen 20 yıllık servis ustasından daha iyi biliyoruz. Bildiğimizi zannediyoruz. Arabama ben çok iyi bakıyorum diyen adama sorsanıza bir yağ çubuğunu ne zaman çekip kontrol etmiş?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence bir motor düzgün kullanılıp , bakımı tam zamanında yapılırsa vede kullanım hatası olmaz ise bozulmasına sebep yoktur, bahsi geçen km leri hayli hayli yaparlar, lakin arabaya sadece işini gören bir eşya gibi davranıp ,bakımınıda masraf gibi adledrseniz tabikide bir zaman sonra tümden bir çöküş olacaktır.

Benim nazarımda benim mazdam benim 4. kardeşimdir vede nasıl bir canlının ihtiyaçları varsa ben arabamın ihtiyaçlarını en iyi şekilde vede 3e-5e bakmadan en kaliteli parçalarla karşılarım, bir problemi varsa anlarım, arabadan anlamayan usta bozuntularının elini sürdürmem, vede problem yaşamacağımada emin olarak arabama binerim deselerki bu arabayla dünyanın öbür ucuna gidecen, binim gidecek kadar güvenirim.

Arabamla ilgilenip bakımını yapıp, temizlemek için saatlerimi harcarım, bundan büyük zevk alırım, mutluluk duyarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hasan Hüseyin Doğan

Sayın Nooo Fearrrr sizi canı gönülden tebrik ediyorum. Senin kadar olmasa da vakit bulabildikçe Lantis'ime bakıyorum. Herhangi bir sorun gördüğümde sanayiye götürmeden önce kendim arızayı gidermeye çalışırım. Benim için son çare sanayidir. Güvenecek ve bu araçtan anlayan usta  yok gibi bir şey. Özellikle lantiste Çaresiz kalıyoruz. Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

benim mazda 270.000 oldu hiç rektefiyesiz ve halen 10-40 yag koyuyorum gram eksitme yok ayrıca otomatik şanzumanıda fabrikadan çıktıgı gibi yağdan başka bir bakıma ihtiyaç duymuyor ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...