Jump to content

323 hb aracımı boyatmak kaça mal olur?

kırmızı_323
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba mazdacılar. 93 model mazda 323 sedanım var ve aracıma komple iç dış boya yaptırmak istiyorum sizde bu iş bana kaça patlar. birde aklıma aracın rengini değiştirmek geliyor. renk değiştirmenin evrak üzerinde prosedürü ve maliyeti ne kadar tutar acaba. birde tavsiye edermisiniz. şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

resmi işleri bilmem ama 1500 lira sadece boyacı istedi benden.

camcı,döşemeci işleri hariç.

ama bu teklifi veren yerde kaporta modifiyesi falan yapan bi dükkan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

komple boya 1500 2000 ytl arası tutar.

eğer renk değişimi yaparsan ruhsat değişimi olacağından iş uzun ve biraz daha pahalı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Komple renk değişimi için,araba komple dağıtılıp iskelet kalması lazım ve sıfırdan kazınıp,yakılıp fırında astar ve boya atılırsa fabrika boyası gibi olur..Tabi buda biraz masraflı olur,motorcu gelir motoru indirir iş biter bindirir para alır,döşemecisi,elektrikçisi vs. vs. masraflı olur ama ömürlük temiz iş olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mechanicker

bana soran olursa :) ki olmamasına rağmen ben fikrimi söyleyeceğim :D derimki boyandan okadar çok şikayetçi değilsen girme bu işe mücahit beyin saydığı olaylar kolay iş değil ve heryerde temiz iş çıkaramayabilirler bu işlermri yaparken.birde bunları yaptırıpta okadar masraftan sonra hoşuna gitmezse sorun çıkarsa içine sinmezse o dahada kötü işte :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar mazda 323 hb 94 model aracım var belde aşşağı tarafını boyatmak istiyorum nerde boyatacağıma karar veremedim yetkili servislerde bu iş kaça mal olur .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

akrdeşim onun için yetkili servis tavsiye etmem. sana güzel bi fatura çıkarırlar. bulunduğun ildeki sanayidaki boyacıalra git. 70 80 tl arası etek altı ıvır zıwır boyarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Annemde yaptırmak ıstıyodu babamda Kocakarıyı ne kadar ugrassanda kız yapamazsın dedı :D

güzel lafmış tuttum :D bencede aracınızla boya konusunda bu kadar ugrasmayın çok kötü durumdaysa dışını boyatsanız fevkalade olur iş içe girdimi çok iyi ustalar olmazsa lezzetsiz bi iş çıkar ortaya aracınızdan sogur satmaya kalkarsınız
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet bızımkınınde boyası cok kotu olmustu annemı ben gaza getırıp babama soyletmıstım zaten :D cevabıda aldım

ben araba konusunda profesyönel değilim ama bi arabayı boyatmaktansa piyasada bulabilceğim bi model ise eger boya farkını düşerek satar o paraya istediğim renkde ve boyası iyi durumda bi araç alırım tabi söz konusu araç mazda oldugu ve temizini bulmak oldukça zor oldugu için söliceğin tek şey bence ugrasma abi pasta cila vurdur parıl parıl parlasın yada boya koruma falan idare et derim :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu bizim araba benım omrumu yedi satamıyorum :D duzeltcem iç dıs boya modlancak bana pahalıya gelcek 5 yıl sonra 10bin kadar harcıcam hastalık oldu napim kıyamıyorum satmaya :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediiniz gbi. Oya oncesi sokup takma işlemleri brz can sıkıcı olabiliyor ben daha farklı we ucuz bir teklif oneriym eğer kaportanfa !dalgalanma! yoksa we renk değiştirmek istiorsan we kapı içleri gozumebatmaz dersen folyo giydirmeni tawsiye ederm 3 arkadasm yaptı audi a5 mat siyaha , civic sport beyaza range rower mat beyaza kaplattik süper bı uygulama bana sorarsan en mantıklı hızlı kaliteli we uzmiyeck çözüm + geridonusumu olan ve yaklaşık 1200 liraya mal olan bı sistem ;) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediiniz gbi. Oya oncesi sokup takma işlemleri brz can sıkıcı olabiliyor ben daha farklı we ucuz bir teklif oneriym eğer kaportanfa !dalgalanma! yoksa we renk değiştirmek istiorsan we kapı içleri gozumebatmaz dersen folyo giydirmeni tawsiye ederm 3 arkadasm yaptı audi a5 mat siyaha , civic sport beyaza range rower mat beyaza kaplattik süper bı uygulama bana sorarsan en mantıklı hızlı kaliteli we uzmiyeck çözüm + geridonusumu olan ve yaklaşık 1200 liraya mal olan bı sistem ;) 

Cok iimiş yha :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...