Guest Osmanlı1299

Çiğ Yakıt Kokusu Geliyor (98-03)

Bu konuda 38 ileti var

merhaba

Aracımda yakıt kokusu var arkadaşlar. araçta LPG de var tam olarak lpg mi benzinmi bilmiyorum :) ama yoğun bir koku olmaya başladı bir haftadır. çiğ bir koku, az haşlanmış yumurta kıvamında  ;D motor soğukken yapıyor daha çok. LPG taktırdığım yer "sen sanayide ii bir japon ustası bul hoca bi göster" dedi. fırsatım olmadı henüz ,sizin engin tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Hepinize çook teşekkür ederim sizden burada çok şey öğreniyorum. (egzoz değişiminden sonra oldu bu sorun.

)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sanırım sıralı sistem var araçta bağlantıları kontrol ettirmekte fayda var onun haricinde rolantide gezinme varmı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kardeşim mazda konusunda çok engin tecrüben yok ama eksoz değiştirmenle alakalı bişeymiş gibi geliyo bana boğazdan veya bağlantı yerlerinden bi kaçak olabilir. manifottan falan kaçırabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

rolantide hiç bi değişiklik yok. ama gaza dokunup eğilip dinliyorum,  aracın altından bi hava çıkışı var sanki hışırtılı ses geliyor bu normal mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

takılan egzostun kalitesi iyi deilse kısa zamanda içi boşalmış olabilir buda koku yapabilir ayrıca hışırtı normal deil bi kanalda arkadan elle kısa süreli tıkayıp dinlemek lazım yani bi egsozcu yolu göründü :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

motorun ordaki manifoltta varmı tespit edebildiğiniz bi kaçak?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

orda kaçak olsa patır patır ötmezmi abi zaten hani karışmak gibi olmasın ama :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

malesef tespit edecek bi yere götüremedim daha. kullanılan egzostun kaliteli olduğunu düşünüyorum üreten kurumu biliyorum çünkü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

takılan egzostun kalitesi iyi deilse kısa zamanda içi boşalmış olabilir buda koku yapabilir ayrıca hışırtı normal deil bi kanalda arkadan elle kısa süreli tıkayıp dinlemek lazım yani bi egzostcu yolu göründü :)

en iyisi bu bence de, haklısınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

muhtemelen yeni egzostunuzda kaçak  var ve bu kaçak manifoltlara yakın bir yerde.eğer çığ yakıt kokusu geliyorsa yakıtta kastım benzin lpg kokusu ayrı olur zaten ;) bence bir egzostçuya gidiniz.eğer birşey çıkmazsa yakıttandır.kokunun sebebi oda değilse zaten ozaman yakıtı çiğ atıyor demektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dikkatli olmakta fayda var,yangın söndürücüyü şöför koltuğunun yakınında bir yerde muhafaza etmenizi şiddetle tavsiye ederim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracınızına en son ne zaman bakım yaptırdınız yakıt filtresi vs ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4333 dur şimdi masraf çıkartma :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

15 gün önce bakım yapıldı filtreleri ve yağı değişti. genel olarak konrolleri de yapıldı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

15 gün önce bakım yapıldı filtreleri ve yağı değişti. genel olarak konrolleri de yapıldı.

abi bişey sorucam samimi cevap istiyorum aracında yangın söndürme tüpü varmı :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yakıt filtresinden şüpheleniyorum ben ben de dahil olmakla birlikte çoğu kişinin başına gelen bir vaka var aslında :) ama aracın gidişinde bir anormallik yok diyorsunuz dediğim problem olmuş olsa aracın çekişten düşmüş olması lazım.yakıt filtresini yönüne göre takmamış olabilirler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:(

malum havalar sıcak,yakıt işi sakat,sıcak havada buharlaşıyor ve en tehlikeli konumu buharlaşmış konumu olduğundan...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bakımı yapıldı, aküsü ve egzozstu değişti sorun yaşamaya başladım zaten önceden bi sorun yoktu . :) :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

acep bunlar egzostun contasınımı takmadılar o kadar da deil dediğinizi duyar gibiyim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.