kırmızı_323

Motoru Soğukken Zorlayınca Gelen Koku (89-94)

Bu konuda 53 ileti var

sevgili mazdaclar bu gün  yolların boş olduğu bi saatte arabayı çalıştırdım ve yola çıktım ama bu işlemi marşa basar basmaz yaptım araçta yaklaşık 24 saattir hiç çalıştırmamıştım çalıştırdım ve yola çıktım seri bir kalkışla 1.2.3.4.5 vites derken araç 150 yaptı ve o anda hafif yanık kokusu gibi bi koku geldi burnuma ve korktum hemen ayagımı gazdan çektim sonra o koku hemen geçti sizce ne olabilir bu koku yani neden kaymaklanmış olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

araçta yağ sızdıran bi yer varsa motor ısındıgında o yagı yakmıştır bi göz gezdir bakalım motorun oldugu yerden yag kaçırma varmı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

motor soğukken aracı sıkıştırmamak lazım, biraz ısınmasını bekleseydin keşke..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

wankel motorun yapısından dolayı, her halukarda yağ yakıyor, özellikle hızlı ve sert kullanım arttığında.

sık sık yağ seviyesini kontrol etmek lazım,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

debriyaj :)

bana da debriyaj gibi geldi ya :) biraz daha uğraşsa sıyırır mı acaba :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

wankel motorun yapısından dolayı, her halukarda yağ yakıyor, özellikle hızlı ve sert kullanım arttığında.

sık sık yağ seviyesini kontrol etmek lazım,

bahsi geçen araç 323 deilmi, 323 se wankelle ne zaman donatıldılar :o

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

elektrıksel bır koku değildir umarım cunkı yağ kokusunu algılamanız daha kolay olur ve cozumude kolaydır ama elektrık kokusu malesef nerden olduğu bılınmez ve cıddı sorunlar yaratabılır allah esırgesın arabayı bır gun calıstırmadım demısın belkıde motorn ustu tozlanmıstır o tozlar ısıyla beraber ınce bır koku yapmıstır endıselenecek bı durum yoktur cunkı koku hemen gectı demıssın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bahsi geçen araç 323 deilmi, 323 se wankelle ne zaman donatıldılar :o

hakkaten yanı ben bı wankel motoru rx-8 de dıye bılıyodum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hakkaten yanı ben bı wankel motoru rx-8 de dıye bılıyodum :D

Yok RX-7 de de var :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yağ yakmıştır.Zaten Mazdaların belli bir dönem sonra yağ yakma sorunları oluyor.Hele araç belli bir süre durunca yağ iyice dibe çöküyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi hız denemem demişsin bende yaptığın son hızı yazdığını sandım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ama bu küçümseyici hareketler çok kırıcı oluyor    :sopa:

323 de olsa mazda mazdadır  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.