Jump to content

Performans Sorunu, Gaz Yemiyor Tekliyor (Familia - Lantis 1.8)

sskirici
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

96 famılıam sankı gaz pedelında bı bosluk war ılk basısta tepkı wermıyo daha sonra gaz tepkısı werıyo tabııkı bu mılımetrık ve yavas dokunmada farkedılıyo yuklendıgımde ya yapmıyo yada farkedemedım hıchatta suratlı gıderken gazdan ayagımı komple cekıp tekrar bastıgımda ılk once yemıyo gazı soradan bı sılkelenıyo gaz telıne bakıyorum pedala basınca hemen tepkı werıyo gaz kelebegını sokmeden karburator temızlıyıcısıyle temızledım yok neden olabılır sızce arkadaslar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bana atesleme gıbı gelmıyo ılk gaza basısta yapıyo ustaya sordum oda gaz kelebegını temızle dedı benım ustamda delı bı mazdacıdır turkıyede tek wankel motoru gercekten tamır edebılen ve mazdayı sadece dınleyerek arızasını bulabılen mazdadan cıkma cok iyi bi ustadır getır dedı bakalım dedı wakıtte olmadı ama bırazda kendım ugrasmayı sewıyorum galıba :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok benzınlı ama sorunu bulduk galıba dıstırbutorun kapagında catlak warmıs onu degıstırcem ondan yapıyo dedı usta dun gosterdım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

ığdırda ve yakın çevrede mazda servisi yok aracımda gaz yemesinde dengesizlik var gaza bassamda bile sanki birşey benzini sıkıyor ve akışı azaltıyor gibi bazende bu sorun azalıyor ama hep bu  sorun devam ediyor,aracım 323 famila 2001 model 1.5 motor  benzin pompasını değiştik sorun aynı devam ediyor yardım olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba, 1996 mazda lantisim var,

Araca gaz taktıdırktan 1 sene sonra, tekleme sorunu çıkmaya başladı. Fakat benzindede aynı şeyi (okadar da olmasada) yaptıgını gördük,  3-4 kere distibitor kabagı bujiler kablo değişmesine ragmen sorun çözülmedi, daha sonra bujilerin tırnak aralıgını azalttık ve biraz daha düzene girdi, fakat eskisi kadar olmasada sorun var, üstelikte performansı cok kötü bir durumda,

En son çıkış Eksozunda bir sorun oldugunu gördük, içerisindeki elyaf malzemeler eksozu tıkamış gibiydi, onların birazını çıkardık , acaba eksozun bu performansa zararı ne kadar dır? Birde Ankarada mazda dan gerçekten anlayan bir usta varmı tavsiye edebileceğiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gaz kelebeği temiz, Motor 1 sene once  yapıldı,  yağ  kaçağı vardı ,4 ay  once tek contayı değiştirdim kaçak kesildi, usta sentesine baktı ordada bir sorun görünmüyor. Motor yapılmadan oncede bu sorun vardı, distiribtör kapağı değiştirip 3 ay idare ediyordu, sonra tekrar aynı, distribitör kapağında da çatlak falan yok.

Acaba buji kablolarının orjinal olmaması etkliermi, benim aldıklarım japon yan sanayi idi. orj 240 tl civarında

Yada, forumlardan takip ettiğim kadar hava akışmetre ile ilgili bir durum olabilirmi? Çünkü bir ara rolanti tutmuyordu, zannedersem usta, otomatik jikleyi devreye soktu, suan araç ısınana kadar rolanti 2000 devir civarında geziniyor,

Eksoz ihtimali nasıl etkiler performans ve tekleme ile ilgili?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimkide mazda lantis .araba benzinde tekliyordu.hızlanınca geçiyordu.en sonunda problemi hallettik.Hava filtre hortumu yırtılmış alt taraftan farkedilmediği için biraz geç farkettim.Değiştirmedim bile karbonat+japon yapıştıtırıcla yapıştırdım tekleme geçti.Bazen basit şeyler gözden kaçıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazdalarda 323 lerde lpg den kaynaklanan bu sorun çok yoğun olarak yaşanıyor. bunun nedeni genel olarak lpg montajında yapılan tesisat hataları yada aracın lpg beynine veriler girilirken yapılan basınç vs hataları.  kadosan oto sanayide atiker fatih usta var ve mazda konusunda çok iyi.  bende daha önce duydum bu tür sorunları hatta gaz taktırıp taktırmamakta ikilemde kaldım. fakat fatih usta güven verici bir şekilde ben  neden bu tür sıkıntılar çıktığını biliyorum  gazı ben takıyım gerisine karışmayın eğer sıkıntı olursa para almam dedi. istersen geride sökerim dedi. bende onun emin ellerine teslim ettim. ve sonuç olarak diyeceğim şuana kadar hiç bir sıkıntı tekleme vs yaşamadım. hani bir kere yapsada nazardan korusak diyecem o da olmadı. ve performans olarak çok iyi . kadranda en son 220 var ve ben dil ovası rampasını tırmanırken lpg de 210 km yi gördüm. fatih usta bilgisyarada benzin gaz lpg haritasında bu işin imarı gibi çiziyor ve sonuç mükemmel

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

4000 devir öncesi güç yok arabada gaz yemiyor sanki ama 4000den sonra canavar gibi. sorun neler olabilir acaba? bujiler yeni buji kablom orjinal. birtek disbirütör mitsubishi marka orjinal çıkma almıştım çok  önceden. gaz kebebeği yeni temizlendi. gaz kelebeği pozisyon sensörü(potansiyometre) böyle birşey yapar mı? bu parçadan şüphem var.

birde klima açıkken rolanti inip kalkıyor ama sadece 3 ve 4. kademede yapıyor . 1 ve 2. kademede ses tesisatınıda açarsam yapıyor.? yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

katalizör ve orta susturucu iptal edildiyse egsozlada oynandıysa düşük viteslerde çekişi biraz etkiler egsoz borularınıda kontrol ettirmende fayda var  patlak çatlak olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

katalizör ve orta susturucu iptal edildiyse egzozlada oynandıysa düşük viteslerde çekişi biraz etkiler egzoz borularınıda kontrol ettirmende fayda var  patlak çatlak olabilir.

egzos sisteminde problem çıkmadı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...