Jump to content

Arka stoplar ve tamponlar.....

kırmızı_323
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

sevgili mazdacılar ben arkadaki iki stop lambasının arasında kalan uzun (yanmayan kısım) stop lambasının yenisini aradım malesef en zor bulunan parçaymış şu ana kadar bulamadım benimki çok mat duruyo oda canımı sıkıyo acaba orayı parlatmak için en azından ne kullanabilirim stop parlatıcı gibi bişeyler varmı biyerlerde satılan, aynı şey tamponlarım içinde geçerli onlarda mat duruyo onlarıda siyah ve parlak gösterebilmek için ne sürebilirim ve ya ne yapabilirim yardımlarınıza ihtiyacım var ustalar...........

ya siz ve bu site olmasa ne yapardım ben acaba... anlayışınız ve cevaplarınız için teşekkür ederim....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimkide bu şekildeydi hatta yarıya kadar su doluydu içleri söktüm kenarlarından saç kurutma makinası ile ısıtarak ayırdım yalnız sökerken dikkat kenarda tırnakları var neyse güzelce temizledim içlerini gittim parlak metalik sprey boya aldım güzelce parlaklığı gtmiş olan iç kısımı boyadım yalnız stopların dışıyla tabanını birleştiren yapıştıryıcı çok iyi temizlemelisinz yoksa kapatırken süreceğiniz silikon hiç bir işe yaramaz işte bu işlemler bittikten sonra henkelin kaliteli silkonuyla ne fazla sıkarak nede az sıkarak birleştiriyorsunuz 48 saat kurumalı içi geç kuruyor çünkü sonra takıyoruz 0 gibi oluyor saygılar

Not: benim ortadaki plastik kısımda şuan tam ortasının alt kısmından hafif çatlamış yukarı doğru ilerlerse bende sıfırını almak durumunda kalıcam tabi bulabilirsek :( bagaj açılıp kapandıkça sarsılıyor o yüzden böyle oldu galiba

post-0-141695270927_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimkindede 1 yerde hafif çatlak var bulsam hemen 100-200 önemli değil değiştiricem. acaba başka nasıl halledebilirim şimdilik. tamponlarımda çok mat duruyo onları parlatacak bi formül yokmu acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sonunda hallettim hemde  5 ytl ye hemde yenisi gibi oldu aynen. arka uzun yanmayan stop lambasını aramaktan telef olmuştum. kimi arasam bayramdan sonra gelicek diyodu. beninde aklıma güzel bi fikir geldi ve yaptım.. ilk önce arkadaki stop lambasını dişlerini kırmadan çıkarttım sonra bütün kırık çatlak parçaları zımparayla temizledikten sonra güzelce parlattım ve cilaladım. sonrada reklamcıya gidip şu bildiğimiz reklam yazılarının yazıldığı yapışkan folyolardan tam mazda 323 ün arkasındaki yanmayan stop lambasının ölçülerine göre kestirdim arkasınada tam ortaya orjinal yazı sitili ve boyutuyla 323 yazdırdım ve onun saçkurutma makinasıyla hiç hava kabarcığı verdirmeden yapıştırdım ve yerine taktım inanın süper temiz ve güzel oldu.. ayırmak nerdeyse imkansız ... kaldı tampon sorunu acaba diyorum tamponları sprey boyayla yerinden sökmeden nasıl siyaha boyayabilirim bir önerisi olan varmı.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi benim ön tamponun köşesinde bi sürtme vardı gittim beyaz sprey boya aldım uzaktan sıktım üstüne :) Cillop gibi oldu yakından dikkatli bakmayınca belli bile olmuyor. Tabii beyazın avantajı bu sıkıyorsa galaxy gri bi arabaya deneyin :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Dün arkadaşın "96 toyota corollasını okulun otoparka birkaç boya işlemine tabi tuttuk :) Stopları söktük sinyal kısımlarını siyah şeffaf plastik sprey boya ile kararttık. Ön tarafta aynı şekilde farın yanındaki sinyal gibi olan parçayı ve sinyalleri de aynı şekilde kararttık. Çıkarması zor parçaları araç üzerinde boyadık gazete ile maskeleyerek :) ön tamponda bulunan sinyallerin hizasındaki hava girişinide baştan başa siyah yaptık. Aynı şekilde ön panjuru söküp toyota amblemini de çıkardık. Parlak siyah spreyle boyadık, amblemi tekrar sıcak silikonla yapıştırdıktan sonra araca geri taktık. Çamurluk sinyallerini yine aynı şekilde kararttık :) Babam bu tür işlere, işiniz yok it taşlıyorsunuz diyor :) Fotoğraf çektiğimde eklerim buraya.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...