Jump to content

Egzoz ve hava filtresi

sem55
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

egzost ve hava filtresi taktıran arkadaslar varmı??mazda3 susturucusu baya geride kalıyo yaptıran arkadaslar susturucuyu kestiripdemi yaptırdı acaba yani benim amacım ii bir ses alabilmek alabilirsek performansta ii olur tabi...Hava filtresini komple borulu yani..Bunları yaptırdıgımızda arıza ısıgı yanıyor mu??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yaptırdım.Geride kalıyor dediğin arkadan öne doğru mu? m3 suturucu direkt şoför koltuğu altında.Normal egzos kazanı yerine sadece yenisi takılıyor ve borulara kaynak yapılıyor.Hava filtresi arıza lambası yaktırmaz.Önmeli hortum veya boruların doğru hava emiş ölçülerinde takılması ve en önemlisi sensör doğru yerleştirilmeli.Bunuda bilen bir usta olmalı.Yani iyi bir tuning shop bunu kolaylıkla yapabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet buda olabilir güzel olmus ama ben cift egzost yaptırmak istemiyorum.

Çifte gerek yok tek bile olsa güzel görünüyor. Sesini bilemem ama İrfan'a sormak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaw Burak sen konuyu biraz yanlış anladın galiba.Çift,tek vs.ile alakası yok arkadaşın sorduğu.Kazan değiştirmek istiyor galiba.Benim bildiğim İrfanda kazan değişmedi yani sadece uç var.Galiba bir parça sökmüştü hatırlamıyorum o biraz ses veriyordu.Bundan dolayı İrfanda ses hakkında bilgi veremez.Çıkacak olan ses takılan komple egzos markası ile alakalı. ;) Veya arkadaş tam neyi kasettiği net anlaşılmıyor. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Walla doğrusu bende tam anlamadım ama.Susturucu deyince komple kazan diye düşündüm.Yoksa sadece uç takmak için herhangi bir şey kesmeye gerekmez.Uc biraz büyük ise ve çok fazla dışa çıkık olması istenmiyor ise sadece 5 cm kadar borudan kesilse yeter.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tarz bir şey istiyorsan diğer susturucu iptal ediliyor.Yeni borular ile bu ekleniyor.Fakat m3 arka kısmında fazla yer olmadığından bu tarz kazanlar zor sığıyor oraya.Yani görüntü olarak kazan altdan görünecek.Ancak uygun küçük ve kazanı dar olan egzos bulmak lazım.Bu resimdeki belki idare edebilir.Tabi benim şahsi fikrim.Kazanın altdan görünmesi seni rahatsız etmiyorsa bu tarz olur.2.nci seçenek orijinal kazanın yerine yenisi(bendeki gibi) ve güzel bir uc.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

36137_2_buyuk.jpg

36137_4_buyuk.jpg

bendeki bu egsoz beğendiysen bende bir tane daha var. vana takmak için çıkartmıştım. susturucusuyla birliktedir, komple krom paslanmaz. sadece çiftide takılı iken ümraniyeden esenlere geldim ve çıkarttım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

mazda3 egzos 3      video http://www.izlesene.com/video/mazda3%20egzost-mazda3-egzost/621785                                      http://www.izlesene.com/video/mazda3%20egzost-mazda3-egzost-2/621793                                                                        http://www.izlesene.com/video/mazda3%20egzost-mazda3-egzost3/621805

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bide bi sorum olcak bu arkadas gibi hava filtresi taktırmak istiyooruz fakat mazda3 icin özel bi filtre bulamadık internette... Mazda3 de kitin baglandıgı nokta dikdörtgen bunun icin nerden getirtebilirz...photo0220sh9pd4.th.jpgthpix.gif

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...