Jump to content

Bir depo ile 1700 km

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yeni Clio Sembol'u beğenmedik birçoğumuz ama beğenilecek bir özelliği varmış :)

Bir depo ile 1700 km

Renault'ın piyasaya çıkarmaya hazırlandığı yeni Symbol yakıt tüketimi ile şaşırttı.

Renault Symbol'ün 85 beygir güç üreten 1.5 dCi motoru, 100 kilometrede 3.15 litre yakıt tüketti. Bir başka ifade ile kilometrede 9 YKr yakıt harcadı.

Renault, yeni Symbol'ün yakıt testini Türkiye'de gerçekleştirdi. Renault'un ekonomik araç kullanma rehberi kuralları dahilinde yapılan testte araçların 45 litrelik deposu önce tam olarak dolduruldu.

İstanbul'dan yola çıkan araçlar iki günlük periyotta önce İzmir üzerinden Çeşme'ye gittiler, sonra da Bursa üzerinden İstanbul'a döndüler. 1430 kilometrelik bu rotayı 37 litre yakıt tüketimi ile tamamladılar.

Renault'tan yapılan açıklamada, rotanın bitiminde depoda halen 8 litre yakıt olduğu ve bu yakıtın da harcandığı düşünüldüğünde tam bir depo ile 1700 km yol yapılabileceği belirtildi

http://www.jurnalturk.com/index.php?go=3635

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

helal olsun adamlara acaba bu arabaya tüp takınca nekadar yakar birde taksiciler bu arabadan çok alır bu kadar az yakmasından dolayı ;)

Dizellere tüp takılmıyor biliyorum ama ben bu kadar az yakacağına inanmıyorum renaultun :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bülent abi benim bildiğim takılıyor artık ama renaultun bu değere nasıl ulaştığı nekadar kastığı arabayı bu değere ulaşmak için orası tartışılır çünkü bu arabayı alan adam bu değere kolay kolay ulaşamaz zanetmiyorum ulaşabileceğini

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bülent abi benim bildiğim takılıyor artık ama renaultun bu değere nasıl ulaştığı nekadar kastığı arabayı bu değere ulaşmak için orası tartışılır çünkü bu arabayı alan adam bu değere kolay kolay ulaşamaz zanetmiyorum ulaşabileceğini

1700 degilde normal adamla 1300 götürsün yahu 45 lt ile yine çok iyi rakam
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...